Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
NIKADA u decembru nije bila dobra cena...Neka neko napise kada je rekordna cena bila u 90% slucajeva.To je jul-pocetak avgusta...Tako ce biti i sada,zivi bili bice kukuruz i te kako trazen samo polako...Svasta ce se jos desiti na trzistu moze ici i ispod 20 ali taj period kraj juna-jul je jako stresan za kupce posto kukuruz retko ko zadrzi do tada i uglavnom su to sitniji proizvodjaci a kada ti nesto treba to moras i da platis...Do novoga jos dosta a starog ni za lek!Samo neka izvoze po ovoj ceni ostace manje za sledecu godinu,to nama odgovara,sto pre dodje do nestasice s tim ce i cena gore!Realna cena koju ocekujem u Top mesecu julu je oko 300 eura po toni
Jeste ,ali ne mora da znaci.i ti si zaboravio onu godinu,cena je jula avgusta bila skoro 3 puta manja.
 
Jeste ,ali ne mora da znaci.i ti si zaboravio onu godinu,cena je jula avgusta bila skoro 3 puta manja.
Tvoj post iz februara 2011-te

ove godine HIPERPRODUKCIJA,sto posto svi idu na kukuruz,a cena na jesen do 10 dinara! A ono 17-18 din a u leto i 24-25..Tako da,videcemo sta ce biti,najjaci adut svih nas koji odredjenu kolicinu nismo prodali u jesen,a ja sam 80% sacuvao u ambaru je nedostatak robe i vec sada lose prognoze pojedinih semenskih kuca za sledecu proizvodnu godinu!!!Bude li slicna susa kao ova,ima da bude kukuruz i 40 dinara bez problema...Ali ce zato povuci i sve ostalo na gore!
 
pa sta ti sad hoces da kazes sa tim mojim postom?Kako sam ja pogresio tako mozes i ti,zar ne?Mislim da ste previse hteli i da sad placate cenu.Ne treba gledati samo jednu godinu vec vise godina
 
Tako je ali kad sam krunio sa njive euro sam kupio po 117-118 a sad je 113-114. Sapurine ti ostaju,u subotu na pijaci cujem da traze 10.000 po prikolici.Imas svoju berac,ne placas vrsidbu...Kad sve stavis na papir sa sadasnjom cenom od 24.50-25.00 din nisi jos na gubitku!Ne kazem da mozda nece ici jos dole,ali onda nece biti nikakve prodaje,ljudi kojima je rodilo 2-3 tone po hektaru a takvih je 50% u Srbiji vec su ili prodali ili ce prodati pred prolecnu setvu...A sta posle,od koga ce kupiti kukuruz?!Mogu da ga uvezu ali po mnogo vecoj ceni kao sto i sam znas,kod nas je trenutno najjeftiniji kukuruz u okruzenju...
 
na gubitku si i to dobrom.e sad jedino ako sve sam radis pa ne placas nikog,ni za skidanje ,ni za krunjenje ...ali to je onda muka
 
na gubitku si i to dobrom.e sad jedino ako sve sam radis pa ne placas nikog,ni za skidanje ,ni za krunjenje ...ali to je onda muka
To je posao kao i svaki drugi...Ima mnogo gorih od skidanja kukuruza lopatom i pustanja iz ambara!@Marko22 Ne znam koliko bi moglo biti kilograma ali otprilike blizu 2 tone...Ako je neko merio neka napise.Ja racunam da stane 10 t kukuruza sa jednog hektara u solidnoj godini 60.000 sapurina * 30-35 grama prosek neka bude to je otprilike oko 2.000 kg.Ako je neko merio najbolje da on preciznije kaze!
 
Zavisi sa kojom vlagom ali od 5.000-6.000 kg klipa u Zmajevku od toga oko 20% sapurina to je oko 1.000 kg i dodaj da bi napunio Zmajevku sapurinom moras okruniti jos 5.000-6.000 kg klipa dolazis do onih 2.000 kg To bi bilo realno...Ja znam da kad krunimo 10-11 tona zrna,bude Zmajevka puna to onda pije vodu da ista tezi oko 2.000 kg,ali opet sve je stvar pretpostavke! Odosmo malo u off
 
@slobapatrola zna se da je naj veca cena kukuruzu u julu,augustu i .
desi se neke god. da do zetve psenice postigne naj vecu cenu i onda pad.
to sto ti mislis da je neko zaboravio desava se jednom u 10god. to se jos nezna, saznacemo u augustu...

i nista nije previse sto je legitimno, svako zeli vise da zaradi za svoju robu, kao ti za tvoje kupuse i paprike...
i pazi da te savato ne citira i dogodine kao propalog prognozera...
 
@slobapatrola zna se da je naj veca cena kukuruzu u julu,augustu i .
desi se neke god. da do zetve psenice postigne naj vecu cenu i onda pad.
to sto ti mislis da je neko zaboravio desava se jednom u 10god. to se jos nezna, saznacemo u augustu...

i nista nije previse sto je legitimno, svako zeli vise da zaradi za svoju robu, kao ti za tvoje kupuse i paprike...
i pazi da te savato ne citira i dogodine kao propalog prognozera...
daj boze da tako bude,ali ja ne prognoziram pricam sta se desavalo,e sad videcemo
 
Ma bre ljudi 21 kraj sveta , a svi zure da prodaju kukuruz i potrose pare, jer sta ce im posle i kukuruz i pare , a malo kupaca sta ce i njima.
Ali videcemo sta ce biti posle?
 
Nestručan članak . Vjerovatno dobra namjera ali nabacano gomila nelogičnih podataka koji nemaju vezu jedni sa drugim.
Aflatoksina je ove godine bilo sigurno više nego ikad do sada . Možda ne tolko koliko su preduvali u startu , ali bolje da se svi pozabave time kako dalje da se ne izgubi dobar imidž , a ne da se dodatno zbunjujemo.
 
@sloba kako ne prognoziras kad kazes savatu da je na gubitku, a on ce tek u jul-aug. prodavati svoj kukuruz, to je po meni negativna prognoza...

niti je zarazen kukuruz toliko da je alarmantno, niti je koletov iz ukrajne dosao ovamo, niti su barze vracene, sve je vestacki napravljeno i drzava ima udela u ovome...
koliko ce ovo trajati...pa nemoze dugo!!!
 
@sloba
jel ti imas kukuruza ili iz neke zavisti dajes takve prognoze?Ja sam igrom slucaja veci deo prodao a ostalo mi jos 8 tona kukuruza 20 tona soje i 3 tone psenice sta god da bude.
 
Nazad
Vrh