Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Pune se barze u Luci Pancevo,samo sipaju...Trebace kukuruza posle Nove Godine,eventualno pocetkom februara posto se prazne silosi polako...Ciric i sin vuku non stop,pricao sa jednim njihovim vozacem u prolazu,kaze krenulo je pun gas!
Mogu samo da potvrdim tvoju informaciju jutros je krenuo ciric da tovari barzu,e sad dal je krenulo pun gas ne bi rekao ipak je samo jedna barza usidrena
 
sad citam i skontao onaj red kamiona u iladzi ''unija'' kako se vec zovu, naj manje deset kamiona je bilo u redu.

bitno je da pocnu sa iznosenjem kukuruza koji su odkupili kako bi i mi stigli na red, valjda ce traziti nas kad budu pri kraju sa njihovim ...
 
18.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2018.12.1.jpg
 
Ovi nasi oborili cenu i u svetu sa alfatoksinom?
tipicno pred bozicne praznike cena ide dole zbog love koja ce se potrositi za vreme istih.
 
I kod nas damperi u saobraćaju... barže se pune...izvoz ovog "zaraženog":osmeh: kukuruza je krenuo...
 
sad citam i skontao onaj red kamiona u iladzi ''unija'' kako se vec zovu, naj manje deset kamiona je bilo u redu.

bitno je da pocnu sa iznosenjem kukuruza koji su odkupili kako bi i mi stigli na red, valjda ce traziti nas kad budu pri kraju sa njihovim ...

To je sad Ventura.
Tovarena je soja, 14 slepera (kada) kazu ide u izvoz.
 
19.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2019.12..jpg

Opet dole cena
 
jos cemo da placamo da nam odnesu kukuruz iz ambara ili silosa.to je po njihovom, ali mi cemo ovako :ppozdrav::veseljak:: pa kada krene prolece videcemo kako cemo.
 
ljudi jesmo li bas tako kratkog pamcenja ili....zivot je prepun lekcija,i kad god je ne naucimo ,mi je ponavljamo.ZAboravili smo onu godinu kada je kukuruz u vrsidbi bio tada neverovatnih 17,18 dini kad je poceo da pada zaustavio se na nekih 8,9 din, a mnogima je kao npr meni leptir izbusio da sam ga jedva prodao.koliko sam izgubio nisam ni smo racunati da me ne boli glava.
 
Da Slobo ali te godine je kukuruza bilo,a ne kao ove gde ga ima samo na papiru robnih rezervi i koje kakvih privrednih komora.
 
diklofen izgleda da nema pravila.ja mislim da robu treba prodavati kad je cena dobra,a ona je zaist bila vise nego dobra,mislim da je bilo suludo cekati vise od toga bez obzira sto nije rodilo.
 
NIKADA u decembru nije bila dobra cena...Neka neko napise kada je rekordna cena bila u 90% slucajeva.To je jul-pocetak avgusta...Tako ce biti i sada,zivi bili bice kukuruz i te kako trazen samo polako...Svasta ce se jos desiti na trzistu moze ici i ispod 20 ali taj period kraj juna-jul je jako stresan za kupce posto kukuruz retko ko zadrzi do tada i uglavnom su to sitniji proizvodjaci a kada ti nesto treba to moras i da platis...Do novoga jos dosta a starog ni za lek!Samo neka izvoze po ovoj ceni ostace manje za sledecu godinu,to nama odgovara,sto pre dodje do nestasice s tim ce i cena gore!Realna cena koju ocekujem u Top mesecu julu je oko 300 eura po toni
 
Ja se kajem što i ovih par vagona od kuće nisam prodao u žetvi kao i ostalo cenu koju sam dobio od 27 je bila odlična
.Ali ujedno se i ne jedim platiću zakup u kilogramima utoviću 10 tovljenika...
 
Nazad
Vrh