Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Za te troškove si znao i kada si mu ga dao .Jeedino ako su neljudi pa se dogovorimo jedno npr,obeća ti besplatno 60 dana skladištenje a posle te ucenjuje.
 
Zato su se Ameri vratili cardacima,nepregledni odmah pored njiva...lepota bozja gledati,prirodno susenje a ni ne razmisljaju oce li ih ko pokrasti jer im je i sudstvo lepo...
 
Ja licno nemam kukuruz na lageru.
Rod psenice 2010 bio na lageru do juna 2011. Iako je na Agroservisu psenica bila 24 plus pdv, oni je placali 21 plus pdv. Na kraju sam prodao sa cenom 22 plus pdv uz 11,5% troskova.
Upravo pricam da ako je na skladistu kod otkupljivaca koji placa 22, a u drugom selu je 25, moze da nakarika troskove da i 25 sa strane je manje od njegovih 22. npr. besplatan lager do Nove godine ako njemu prodas, bez troskova ulaza i izlaza, i jos ponesto. Ali ako prodajes sa strane, onda to zaracunava. I niko nije prekrisio dogovor, a nije ni ucenio, jer on placa 22, tvoje je da ga das ili ne das za tu cenu.
 
Ai jeste neobicno sto je razlika na berzi u Budimpesti Parizu i kod nas tolika! :sta:

Zasto Grujo i tebi je to nelogicno? Odnosno skoro svima nam je to neobicno i nelogicno! Ako si procitao par zadnjih strana video bi da ima onih koji bi znali tacno da nam preracunaju zbog cega je ta razlika tako visoka i jos tvrdi da je sve to normalno!
Ali ja bi drage volje hteo da dobijem odgovor od tog sta nije bilo normalno zadnjih godinu dana kad je razlika u ceni izmedju Budimpestanske berze i Produktne bila ne veca od 1 din.
 
Za te troškove si znao i kada si mu ga dao .Jeedino ako su neljudi pa se dogovorimo jedno npr,obeća ti besplatno 60 dana skladištenje a posle te ucenjuje.


Vec nekoliko puta se ovo desavalo, tj pocne kampanja skidanja, a oni nista neznaju, daj da se samo skine pre kise da ne navuce vlagu, gazda silosa svakom obeca da ce kod njega biti najmanji troskovi, a u stvari nece da izadje s cenovnikom dok ne vidi cenovnike ostalih silosa. A to isto rade i ostali silosi, pa kad odes na obracun, vidis sve neke odbitke 0.3% ovo 0.2% ono, muka mi je od njih. Zato svi i prelaze na sopstvena skladista.

Inace sto se tice cene, mislim da se nece oporaviti pre maja, juna, tj da dodje na nekih 25 din. Ovo s alfatoksinima je lepo posluzilo da se malo obori cena ili bar stopira potraznja, pa kad cena bude krenula da stidljivo ide gore, onda ce da uloze kviska, tj onu kolicinu kukuruzu koju su interventno otkupili , pa ce i to da obori cenu na mesec, dva. I eto nas pred zetvu jecma. To je neka moja prognoza, i voleo bih da gresim, jer sa svakim dinarom manje, gubitak po vagonu je 10000 din, + njihovi troskovi lagera, i ostalih postupaka koje naplacuju , a ne rade.
 
Raca (gazda) mi je rekao da kod njega neće biti troškova lagera sve do avgusta!?!?!?
To je bilo kad smo predali kukuruz. Mislim se kad dodjem u maju ima da me osamari sa nekih 7-8% garant!
I zanimljivo da covek iako je jedan od jacih u banatu uvek losija cena!?
Jeli tako ili sam u pravu ?
 
Cardaci u Americi?
E svasta san cuo, ali ovako nesto jos nisam.

Pisalo se o tome...trend izgradnje silosa u Americi pa od 2000-te nagli zaokret...vracanje cardacima koji su gradjeni odmah na rubu njiva...bilo 10 slika sa tekstom Amerikanci uvideli prednosti cardaka...kazem lepota gledati...jeste taj snimak sa Youtube-a to o cemu pricam
 
... video bi da ima onih koji bi znali tacno da nam preracunaju zbog cega je ta razlika tako visoka i jos tvrdi da je sve to normalno!
Ali ja bi drage volje hteo da dobijem odgovor od tog sta nije bilo normalno zadnjih godinu dana kad je razlika u ceni izmedju Budimpestanske berze i Produktne bila ne veca od 1 din.
Posto se ovo ne odnosi na mene, ali cu ipak odgovoriti. Ovo mi inspirisalo da se setim ne bas dragog predsednika koji je rekao : "Molim! Nisam cuo pitanje, ali cu vam rado odgovoriti". :haha:

Pa pretpostavljam da je doticni mislio da prema racunu razlika i nije 4,5 dinara, a na stranu jos i sto cene koje se nude na berzi nisu neke, posto pojedinci mogu da dobiju i vise od 24 + pdv, a sev sa obzirom na kolicinu, saradnju i sl.. Mozda je takodje mislio na to sa obzirom na problematiku naseg roda kukuruza. I ima jos po nesto, ali mi nesto govori da ostavim Radomira na miru.
 
Pune se barze u Luci Pancevo,samo sipaju...Trebace kukuruza posle Nove Godine,eventualno pocetkom februara posto se prazne silosi polako...Ciric i sin vuku non stop,pricao sa jednim njihovim vozacem u prolazu,kaze krenulo je pun gas!
 
Nazad
Vrh