Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Ova tema je postala naucni skup samo se ne odrzava na Kopu.
 
Malo da se vratimo na temu:osmeh: BAVANISTE 27DIN na kamion, DIMIC AGRAR 24din do 15% al niko ne kruni nema kamiona siptari stali nece nas kukuruz ipak je kampanja uticala da nas kukuruz nevalja.
 
Poslednja izmena:
Sta si sad napisao SA LAGERA DO 15% vlage:sta:.Valjda u zadruge ko kruni i nosi ne primaju preko 15% vlage i cena je 24din,a takodje i sa lagera ista cena.
 
izvinjavam se nisam se dobro izrazio,hteo sam da kazem je 200e po toni realna za nas koji kupujemo kukuruz naspram cene stoke koju prodajemo,,,
sto znaci da nas sve varaju i upucuju da se glodjemo medjusobno dok oni profitiraju, a ti crni grujo ako ti treba kukuruza javi se pa cemo da ti sredimo da dobijes po 24 dinara +prevoz , da uspostavimo direktne linije ratar stocar , a ne kao do sada ratar preprodavac prodavac stocar. sto znaci ovako 24 ratar+4 preprodavac+4 prodavac ~32 stocar , i onda je kriv ratar zato sto je skup kukuruz a ova dvojica zaradili vise nego ova dva jadnika sto se muce i gledaju u nebo.
 
sto znaci da nas sve varaju i upucuju da se glodjemo medjusobno dok oni profitiraju, a ti crni grujo ako ti treba kukuruza javi se pa cemo da ti sredimo da dobijes po 24 dinara +prevoz , da uspostavimo direktne linije ratar stocar , a ne kao do sada ratar preprodavac prodavac stocar. sto znaci ovako 24 ratar+4 preprodavac+4 prodavac ~32 stocar , i onda je kriv ratar zato sto je skup kukuruz a ova dvojica zaradili vise nego ova dva jadnika sto se muce i gledaju u nebo.
Kamo srece da svi tako razmisljaju.:osmeh: Kad je losa cena meni nude i za 20 para po kg vise od lokalnog otkupljivaca cekaju sat vremena da se duvaljkom istovari.NIKAD NISAM PLACAO ISTO;A KAMOLI MANJE OD TAJKUNA.Placanje odma kes.Meri se puno i prazno,na vagi na kojoj oce.Ja placam vagu.E onda kad je dosla malo bolja cena nece za 2 dinara da ceka istovar.Alo majstore,pa to je na vagonu 20000,ili ti necija mesecna plata.Pa znam,ali ja treba kod tebe da cekam da se istovari,pa prazan da teram na vagu.....Sta reci,osim ne poludeti i reci,da su ljudi malo prolupali i ne cene taj prokleti dinar,koji svi mi uglavnom mukom zaradjujemo.Cast naravno izuzecima.Ima i normalnih postenih ljudi.Pasirao sam i da su u jesen 2011 prestali lokalni da otkupljuju stari,pa su mnogi od tih dolazili i napadali me da im uzmem,pa makar i ne platio i kad platio.Cemu ta samozivost.Treba da se drzimo i pomazemo i u dobru i u zlu.A na muci se poznaju junaci.
 
Rekao bih da će cena kukuruza lagano na gore.
sy2haa.jpg
 
Sada love u mutnom, jer je većina kukuruza već kod njih, a malo ko će sada da kruni i da im doveze, pa mogu da spuštaju cenu, da bi što više otkupili ovog sa lagera, a kukuruz im treba za izvoz, ali već u februaru-martu, kada počne otimanje i za to malo što je ostalo u ambarima, cena će da poleti::novac::.
 
I to je tacno.
A sto se tice one stoke, ne prebacujem to nikom licno, svako ce da radi kako mora. Odgajanje stoke treba da bude drzavna politika, a ne nasa pojedinacna.
 
Sada love u mutnom, jer je većina kukuruza već kod njih, a malo ko će sada da kruni i da im doveze, pa mogu da spuštaju cenu, da bi što više otkupili ovog sa lagera, a kukuruz im treba za izvoz, ali već u februaru-martu, kada počne otimanje i za to malo što je ostalo u ambarima, cena će da poleti::novac::.
sav kukuruz je kod njih ne verujem da bi sami sebi skakali u stomak takvim tvrdnjama,pa to i njima moze da poremeti prodaju.
 
Vecina lagera je besplatna do Nove godine, pa je i ovo verovatno razlog obaranja cene. A idu i praznici, para treba, a odakle seljaku para, realizuje nesto robe, koju ima na lageru. Sve to oni znaju.
A dal ce moj u amabaru bolje proci od ono malo predatog za 26,5 dinara, videcemo posle februara, marta, aprila, maja.
 
Ali ako neces njima prodati, odma imas dodatne troskove tipa lager, ulaz, izlaz tako da izgubis razliku koju ti neko nudi sa strane. Imao priliku sa psenicom. Na trzistu bilo 25, ja dobio 23 i 11,5% troskova.
Cim je roba kod njih, u njihovim sakama smo, onda mogu da spustaju cenu zbog navedenih stvari.
 
Nazad
Vrh