Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
U pravu ste kolega Stanicu ja prognoziram realnu cenu od 50 dinara ali za 2 kg.Bicu zadovoljan i sa to cenom.
 
Dobro neka cena ide dole ali neka prati taj pad cene i cena vestackog djubriva,hemije i nafte pa da se stvori neki odnos cena ,a ne sada bi ako moze kukuruz dzabe a vestak Ureja,An,Npk ce biti skuplji nego ikad,isti slucaj i sa semenom i naftom:zli: a svugde na berzama razlika cak i do 5 din i vise nego kod nas i bice posle mi trgujemo po berzanskim cenama kao i u okruzenju
 
Dobro neka cena ide dole ali neka prati taj pad cene i cena vestackog djubriva,hemije i nafte pa da se stvori neki odnos cena ,a ne sada bi ako moze kukuruz dzabe a vestak Ureja,An,Npk ce biti skuplji nego ikad,isti slucaj i sa semenom i naftom:zli: a svugde na berzama razlika cak i do 5 din i vise nego kod nas i bice posle mi trgujemo po berzanskim cenama kao i u okruzenju
Pa to je osnovno,cene koje imamo su previsoke jer dok dodje do nas ugradi se njih mnogo.Neka nam drzava obezbedi jeftino djubrivo na angro kao i ostale stvari pa cemo i mi biti zadovoljnijiii!
 
Dobro neka cena ide dole ali neka prati taj pad cene i cena vestackog djubriva,hemije i nafte pa da se stvori neki odnos cena ,a ne sada bi ako moze kukuruz dzabe a vestak Ureja,An,Npk ce biti skuplji nego ikad,isti slucaj i sa semenom i naftom:zli: a svugde na berzama razlika cak i do 5 din i vise nego kod nas i bice posle mi trgujemo po berzanskim cenama kao i u okruzenju

Da, da, bice sve jeftinije:sjasi:za informaciju samo eto da znate, Pulsar u Vrscu 6000 din litar.
 
pa sta si ti mislio peet morju i apotekari da zarade,pa znas ti koliko je truda potrebno da se dodje do pulsara.reba da okrenes broj pa da cekas da ti stigne,pa da im platis na odlozeno nije to malo posla.A sta ti?ODES BACIS DJUBRIVO ORES,PRSKAS,SPARTAS,VRSES,PREVOZIS,GLEDAS U NEBO,NERVIRAS SE,MA NIJE TO NISTA
 
Ma treba cenu oboriti, a i ako nece oni daj da to ucinimo mi.
Socijalni mir u gradovima je ipak navaznija stvar u Svrbiji.
 
a kakve to veze ima, nekoga je i kilogram kukuruza kostao 25 dinara a neko je dobio i 300 kg po hektaru, neko nista vec je tarupao . Zar se kukuruz koristi samo za ishranu stoke ili i za ljudsku ishranu za dobijanje plastike itd . cena proizvoda bi trebala da bude ulozen novac+amortizacija masina+svoj rad i muka + uracunata zarada , zar ne a mi treba da pokrivamo zaradom sa jedne kulture gubitke sa druge?
Ako je realna cena 20 dinara kako bi se osecali kada bi rekao da je realna cena svinja 100 dinara?ili mleka 25 dinara ? takve gluposti uopste netreba da se uporedjuju i izjavljuju.
 
kakvi 200.€ o tome mozete da sanjate prosla su ta vremena pre bi moglo se reci da sve ispod 250.€ nece biti tek je decembar a vec su silosi se poceli prazniti daleko je Juli.i Avgust
 
i moj komsija nije prodao od prosle god. bojao se loseg roda a ima dosta krava, i bio je u pravu...8t na 7kj zp-hibridi...
po meni bolje da je ostao na tih 8t i da je pod prinudom poceo da prodaje krave jel ovo sa stocarstvom nema smisla...
ko pre shvati, manje ce da pati!
 
Nazad
Vrh