Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
obrni okreni,slaba je nasa vajda!
vajde imaju oni koji ti daju seme po ceni koju oni odrede,koji ti daju otrove da se trujes po ceni po kojoj oni odrede,djubrivo po kojoj ceni oni odrede, i NAPOKON KAD STIGNE ROD TI IMA GA UVEK DAJES PO CENI PO KOJOJ ONI ODREDE....
I ti nikad nemas vise od 150evra na tudjoj zemlji i oko 300 na svojoj....
Imamo rad,nervozu i neizvesnost,radimo najgori posao koji postoji,jer bolji nemamo i nismo naucili....
 
Realno nikada nije cena bila neka u ovo vreme,posle nove godine ce se videti sta ce biti sa kukuruzom zato netrcite pred rudu.:osmeh:
 
ma da nebude da ga dajemo za dzabe? a mozda cemo i mi da placamo da ga uzmu? Na ovu foru su uzeli jako mnogo kukuruza a tu je bila i fora sa prodajom kukuruza po 27, a sada im zaraunato po 23 i jos im nista nije isplaceno.
cekaj samo posle nove godine sledi sok normalno ako ponovo ne useru sa necim novim.
 
ja sam ga prodao ali se saosecam sa vama koji niste.Ja da ga imam ne bih ga prodavao taman ga bacio u reku ribama da jedu.Jednostavno sva otkupna mesta bilo da su silosi za ratare,bilo da su hladnjace za malinare itd, su prodata tajkunima,a mnoga koja su nedavno podignuta su uradjena jer ima je pomogla drzava sredstvima koja nama obicnim poljoprivrednicima nisu bila nikad moguca.I sad smo u milost i nemilost u njihovim rukama.Dali ga cuvas kod kuce ili na lager isto ti je,njima dolazi kad tad a oni uvek zaradjuju....Nego ako sami sebi ne pomognemo niko nam nece pomoci.pozzzz
 
Na cijenu i vrijeme ne utičemo . Bolje da se posvetimo drugim pitanjima a na kraju kako bude. Ko god kaže da zna kako će se cijena kretati , pogotovo kad se još više sredi tržište nije u pravu. Više spada u domen kocke , a pošto smo mi nacija izgleda hazarderska , biće tek zanimljivo za godinu dve kad i ovde bude trgovanje kroz ugovore pa se mogne sada recimo prodati rod sledeće godine , tek će to biti cirkus.
 
da mozda i za cenu neko ne odgovara kao i za zarazeni kukuruz samo da se cijena obori dole ili zatvori izvoz pa da napaceni seljak proda i to malo bijede sto mu je ostalo po cijeni koja njima odgovara kada napune silose onda ce da dignu cijenu. Meni odgovara da se zatvori izvoz odma ce kod mene biti veca cijena ali mi nije u interesu da crkne komsina krava.
 
Odakle njima informacija da je 70 % kukuruza zarazeno ?
Zar nije izasla vest da je samo 7% kukuruza zarazeno i da ce snositi posledice ti koji su tu pricu sa zarazenoscu kukuruza izmislili i sa tim procentom od 70% zarazenosti?
Odakle tebi informacija da cena ide naglo na dole?
Kukuruza skoro da n e m a !!!
 
Zanimljiva jedna stvar da na Budimpestanskoj berzi kukuruz je 27.43 a kod nas 23 din. Pa mi smo oduvek bile budale koje ce dozvoliti ovim mufljuzima da na prolece obore cenu jos za 5 din ili vise i necemo nista preduzeti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh