Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni su danas isplatili 24 din za kukuruz. Kad sam prijavio za prodaju bio je 25.5, al' su me danas zvali i rekli da je pao na 24 (to je cena sa PDV-om). Zato nisam pristao da prodam svu količinu koju sam pijavio za prodaju, već samo onoliko koliko mi je trebalo novca...
 
13.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2013.12..jpg

Produktna berza Novi Sad:
Sojina sačma 44% - 67,22 din/kg bez PDV
Suncokretova sačma 33% - 28,50 din/kg bez PDV
 
A gde je tu Kostic i MK, pa sta su oni radili sa seceranama i uvozom onog trscanog secera i sticali se milioni. Moralo se odnekud poceti da bi sada bili najjaci poljoprivredni kombinat u Evropi, al odosmo mi u :off_topic:
Kolega,procitaj moju poruku na prosloj stranici,pa ces videti da sam i njih pominjao (rekao sam da treba svi da odgovaraju),a pominjao ga je i jos jedan kolega,gde je napisao "seceras",mislio je na njega.
Poz

- - - - - - - - - -

Kod nas cena 24din, na dzakove 25din-26din
 
Meni su danas isplatili 24 din za kukuruz. Kad sam prijavio za prodaju bio je 25.5, al' su me danas zvali i rekli da je pao na 24 (to je cena sa PDV-om). Zato nisam pristao da prodam svu količinu koju sam pijavio za prodaju, već samo onoliko koliko mi je trebalo novca...
Ako sam te dobro razumeo, ti si stavio kukuruz na naplatu kada je bila cena 25,5 , a oni ti tek sada isplatili, i to po ovoj trenutnoj ceni od 24 :sta:.
 
Ja imam nešto prodato u žetvi po 27 din a još mi nisu isplatili ni dinar kao ni za soju kada bi me zvali da mi isplate po manjoj ceni imali bi jako veliki problem.
Ima nekih prednosti kada si u PDV-u ,faktura je potpisana od strane kupca i prodavca pa neka se igra ako sme radiće sud.
 
Zbog tih njihovih zaj.....ija sa cenom i placanjem neprevazidjen je lager kuci,nebitno da li u klipu ili zrnu ali si mu ti gazda.Meni su dali 'besplatan lager' do 01.05.i sad je cena 24din tamo,a kuci na kamione 27.I kaze posle neisplati se da se zezas da ga pakujes kuci.
 
Sve je relativna stvar ,ja sam više za varijantu kućnog lagera.
Ovo sam pravio kombajnom puteve za berač pa je imao 25 vlage i niko nije hteo da ga primi ,pa je otišao na sušenje u šupu udao sam ga sa 15% vlage.
 
Zbog tih njihovih zaj.....ija sa cenom i placanjem neprevazidjen je lager kuci,nebitno da li u klipu ili zrnu ali si mu ti gazda.Meni su dali 'besplatan lager' do 01.05.i sad je cena 24din tamo,a kuci na kamione 27.I kaze posle neisplati se da se zezas da ga pakujes kuci.
S obzirom na potraznju i cokova,capurica kako ih ko vec zove,lager u klipu ce biti buducnost.
 
Ja danas prodao po 30 din.Manju kolicinu konsiji.Inace svaki dan neko pita da li imamo za prodaju.Meni se bas i ne prodaje,racunam trebace mi novaca za prolece.
 
Ako sam te dobro razumeo, ti si stavio kukuruz na naplatu kada je bila cena 25,5 , a oni ti tek sada isplatili, i to po ovoj trenutnoj ceni od 24 :sta:.

Dobro si razumeo. Samo, prvo su me zvali da me pitaju da li pristajem na tu cenu i ja sam pristao, ali sam prodao samo jedan vagon, tj. toliko mi je trebalo novca.
 
Ma ni taj lager kući nije sto posto siguran, jer ionako kad tad ga moraš nekome prodati, a onda ako ga ima dosta na tržištu, znaju da zagledaju svako go..., pa muka gde ga utopiti, a ima slučajeva da se i taj kukuruz ponekad teeeško naplati, ili čak nikako, tako da ništa nije sigurno, a kako god okreneš uvek po našim leđima.
Kod nas na sreću počela već konkurencija među otkupljivačima da dolazi do izražaja, tako da se niko od njih nezeza, jer dogodine mu niko neće doterati robu. Ostaju samo sitne razlike među njima, na kojima pokušavaju nešto da ućare, i fore na koje pecaju što više robe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh