Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znao je on šta radi i da će biti zaštićen od nekih visokih institucija i lobija.Koga god znam da je imao kukuruz na lageru prodao ga je u prethodnih pet dana.
 
Ma on je samo pion koji je iskoriscen za datu radnju(prevaru) nego ko je odgovoran za sve ovo?Cim Jugoinspekt nije dozvolio ulaz to govori o kvalitetu ukrajinskog kukuruza cini mi se da smo o tome pricali?
nego sta dalje kako se odbraniti od ovakvih mahinacija sledeci put trebali bi da se udruzimo i podnesemo tuzbu protiv odgovornih zbog izazivanja panike, nanosenju materijalne stete zbog pada cene kukuruza.
A posle ovog peha cena krece na gore oni su otkupili sta su hteli.
 
... trebali bi da se udruzimo i podnesemo tuzbu protiv odgovornih zbog izazivanja panike...
Posao za javnog tuzioca. A niko ne zna jel taj uopste postoji.
U USA npr, taj tip je glavni baja za celu drzavu. A kod nas obican pijuncic.


Kad je drzava dala ponudu od 29,7, nisam mogao cudu da se nacudim kada je posle 3 dana bilo ponudjeno preko berze svega 10 hiljada tona. Pomislio sam odmah da tu nesto debelo nije normalno. E, onda je usledila navala od nekoliko dana i aber da drzava planira da prekine otkup. To je vec dva signala da nesto skripi. Tih 150 hiljada tona je za sada najsrecnije.
 
Ova politicka garnitura je svoje metode isprobala na nama jos devedesetih godina, sve mi se cini da nas vracaju u to vreme ... daj Boze da gresim!
 
Crepaja 26 sa pdv-om tako cujem jutros od drugara...Kaze to je cena dosta dugo vec,e sad...Ne planiram da krunim,ako cujem nesto svezije objavljujem ovde kao i uvek!
 
Presentation%206.12..jpg
Grubo receno 4 din razlika izmedju Budimpeste i nas
 
Ja bi pre rekao da je standard najnizi,pa je shodno tom i cena rada tj zarade prilagodjena.Realno ne bi bilo ni uredu da nas radnik zaradjuje manje od Albanskog,a ratar isto kao americki.:osmeh:
 
Nema tu realnosti, i ja sam nekad bio radnik pa kad sam uvideo da tu ide sve gora i gora situacija okrenuo sam se poljoprivredi i počeo sa svojih tadašnjih 10 jutara. Svake godine povećavao zakup zemlje i pomalo se kupovalo nauvek, e sad tu postoji i ogroman rizik. Upoljoprivredi si ili Pukovnik ili pokojnik a ovi godine mislim da ima mnogo više ovih drugih a ulog u poljoprivredi je ogroman mnogi ne mogu da odgovore obavezama koje svakodnevno pristižu, a treba zasnovati novu proizvodnju.
 
Ulog je velik,mehanizacija skupa.Ne bi od nas niko kukao,da nema tih kredita.Naviklo se da se svake godine imanje prosiruje.Treba biti realan.Kriza je.Makar nismo gladni.Na zalost ima onih koji jesu.U poredjenju sa radnikom,dobro je.Dogod raste cena zemlje i cena arende znaci da se ima racuna.Strpimo se jednu godinu,dace Bog bice bolje dogodine,pa ce se bolje zaradjivati.:ppozdrav:
 
Ma to stavljaju strelicu ,,kao,, da nam kazu da cena ide dole medjutim to je samo psiholoska metoda tipa eto vidite i kod njih ide cena dole,a ide mozda cena dole ali su im i inputi jeftiniji nego kod nas ,kod nas je sve obrnuto cena dole a inputi gore
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh