Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
ja sam pre zetve planirao da trecinu odmah prodam, od silne guzve i rasta cena kao da sam zaboravio na to! al kad sagledam bolje, alavost je presudila kod mene i to netreba okarakterisati drugacije...
al boze moj bice drugih prilika...
 
ima tu jos problema kad je kukuruz nas u pitanju.......takva godina jbg lutrija jednom ovako jednom onako a da smo zivi i zdraviiiii
 
Situacija se menja iz nedelje u nedelju. Kad je drzava izasla sa cenom od bezmalo 30din, reko odlicno. To ce biti cena koju ce da brane, i tu ce se kretati cena plus koji dinar gore kad se istrose rezerve. Medjutim uzimajuci u obzir rekordne povrsine psenice, kao i kretanje u svetu cena zitarica, prilicno sam uveren da je najbolje bilo prodati odmah sa njive. To je ova godina i opet tako za 5-10 godina.
 
Iako je posejano jako mnogo pšenice, daleeeko je do njene žetve, a u međuvremenu mora da se hrani sa nečim, pa će još svašta da se izdešava. Zadnjh godina kada je država vršila otkup kukuruza i pšenice, ni jednom se nije zaj... što se tiče cene, uvek su kupili po nižoj ceni u odnosu na onu koja je bila na tržištu kada su je prodavali, pa se nadam, da se i ovaj put neće ZAJ... :osmeh:.
 
Iako je posejano jako mnogo pšenice, daleeeko je do njene žetve, a u međuvremenu mora da se hrani sa nečim, pa će još svašta da se izdešava. Zadnjh godina kada je država vršila otkup kukuruza i pšenice, ni jednom se nije zaj... što se tiče cene, uvek su kupili po nižoj ceni u odnosu na onu koja je bila na tržištu kada su je prodavali, pa se nadam, da se i ovaj put neće ZAJ... :osmeh:.
Neznam dali jos ima sta da se hrani kod nas?
 
29112012.jpg
 
Nisam mislio samo kod nas, nego i šire, jer je generalno u svetu manjak kukuruza, pa je to možda i razlog povećanih površina pod pšenicom u svetu, da bi se sa pšenicom premostio taj period između žetve pšenice i kukuruza.
 
Šta mislite kako bi prošao kukuruz sijan tako da bude na tržištu krajem avgusta 2013. g osušen naravno , imam mogućnost ako bude normalno proljeće da tako prozvedem ( mislim ima svako ) ? Dal se isplati rizikovati ? Zadnjih godina i nije bilo smisla , od pola avusta je dosad bilo zatišje i pad cijene.
 
Avgusta (tacnije mislim da je bilo negde 25-30) 2011 je sa 22-23 vlage skinuto 10kj kod prijatelja. Cena 18.5din sa 15 vlage, ne znam koliko su mu skinuli za susenje. Finansijski izaslo isto kao meni sa 13.5-14 vlage 2 meseca kasnije (16.5din/kg).
Ove godine ko je ranije skinuo dobio je 25-26din. Mi sto nismo zurili 27-28din (ovo za 28din nisam smeo da teram njima, jer ne daj Boze da na vagi izmere kad sam prazan drugacije nego sto je zaista - znam tacne mase i 539 i 558 sa svakom prikolicom). Tako da ove godine avgust je za tu tvoju akciju bio prilicno losa ideja.
 
Nazad
Vrh