Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
I ne čudi me .Ti se uvek boriš do zadnjeg metka(avgustas).::novac::

- - - - - - - - - -

A jel mislite da bi ovakva cena bila da kod amera nije udarila susa? Cena kod nas ce uvek, ali uvek izkljucivo zavisiti od cena na svetskim trzistima. Za to je poseban dokaz ova godina. Kukuruza ima taman za nas, i svi su ocekivali jedno 50 dinara. Ali, nece. Hop, uvezose, i tu smo gde smo. Tako da ako u Argentini tresne susa, to nam je bitno. Ako su Rusi izvezli za 4 meseca 11 miliona tona, a imaju jos 5, i to nam je bitno. Ako ce Ukrajina da ogranici izvoz na 500 hiljada tona mesecno, i to nam je bitno. Ako ukinu etanol, takodje bitno. Itd.
Nije valjda da misliš da je u Vojvodini bila rekordna godina da nebi bio ispod 20 din iako je u sveto 26...Već vidjeno bezbroj puta.
 
mrznu njive tako i cijene,kod mene u Bispromu 22e/centa za 1kg do 15% vlage.Radim sa tim gazdom godinama i dobri smo prijatelji kaže nikad manje kukuruza u silosima
Zanimljivo .To je 44 km. metar a ja pre 4 dana prodao nešto po 53.el to kod Miladina.De vidi jesildobro napiso pa Brčko_ Prnjavor 150 km.:sta:eVO I MOMO@ ODVALIO u SMEH
 
Moguće da su spustili cijenu , u žetvi je bilo 48km bez odbitaka . Inače taj Miladin nama ovde ovjek pominje "nemože skuplje nude mi iz Odžaka i Šamca jeftinije" , mora da vama tamo priča suprotno . Inače dobar je i realan , a za plaćanje siguran , daj bože da mi je još dužan.
 
I ne čudi me .Ti se uvek boriš do zadnjeg metka(avgustas).::novac::
Nije valjda da misliš da je u ... bila rekordna godina da nebi bio ispod 20 din iako je u sveto 26...Već vidjeno bezbroj puta.
Mislim da je kod nas bila dobra godina, i da smo recimo imali 7 miliona tona, bio bi kvalitetniji kukuruz, cena bi verovatno bila za nijansu niza, isao bi izvoz, mnogi bi prodavali i po toj nizoj varijanti jer bi imali dobar profit i po toj ceni, mnogi bi cekali, ali u sustini bi svi bili zadovoljni.
Da mislim da cena ne bi bila 20 dinara, bila bi verovatno 24-25, sto je i logicno, i ne vidim u tome neku prevaru. Situacija se bitno promenila, sada vec ima dosta izvoznika sa kontaktima, i ponuda dobrog kukuruza bi bila spremno docekana u svetu. Trazio bi se kukuruz, i neki izvoznik bi video interes da plati tih 24-25 i da zaradi.
Takodje mislim da kad bi smo dostigli proizvodnju od 10 miliona tona, da bi tek bio smanjen prostor za manipulaciju. Realno, tih 10 miliona nam i treba pa da odstignemo stari tj neki pozeljan nivo za saradnju. I opet je ova godina primer za to, rodilo taman koliko ima za nas. A da smo u stanju da proizvedemo tih 10 miliona tona, sada bi taj podbacaj ipak ostavio nekih 5-6 miliona tona, i mi bi smo imali 2 miliona tona za izvoz i ostali bi igrac na svetskom trzistu. Ovako i nismo bas neki partner na kog moze da se racuna. Jednostavno nemamo stabilnost. Pri tome nemamo ni lager, a i to je potrebno za stabilnost.
 
@leka
Lepo je biti optimista, ali od te cene (38din) nema nista. Tako meni deluje stanje na trzistu.
 
Ko što reče marko , čest je slučaj kad se nešto prodaje da se postiže veća cijena na veću količinu , što je nelogično samo na prvi pogled . To dobro znaju razni stočari i sl . Nekad nemaš dovoljno robe pa nisi zanimljiv krupnijem kupcu koji dolazi izdaleka pa moraš pomalo prodavati lokalnim kupcima po nižoj cijeni. Baš je kod nas u Bosni u zadnje vrijeme često takav slučaj da je cijena kukuruza i niža nego u Srbiji . Razlog je da ovde skoro uopšte nema izvoza pa i nemamo takve otkupljivače .
Tako ja predo soju u jednu firmu ovde i onako pitam :" Jel odma ide u stočnu hranu u vašoj mješaoni il u silos"? , a radnik kaže najvjerovatnije ide za Srbiju , da pomognu nekom saradniku iz BG da napuni neki teret za izvoz ?? To nikad nije bilo al eto.
 
Presentation%2021.11..jpg
 
sad i nema kakve potražnje,kukuruz jeste omanuo ali je svako po nešta nabrao e kad to ode a brzo će onda će da krene i cijena.Prije par dana sam obišao od dervente,topole,do gradiške sve preko sela vozikao se razgledo mehanizaciju.Nema puno punih kočaka po selima sve je to po pola i manje u njima tako da cijena će po meni sigurno da ide gore e sad koliko pitanje je veliko.
 
Nazad
Vrh