Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Verujem i ja da ce biti od 30 din do najvise 35din,mada nikad se ne zna,al sumnjam da ce biti 38din. Daj Boze da bude,al ne verujem...
Trenutna cena kod nas je 24,50 din i niko ne prodaje,a nit neko trazi.
 
Presentation%2022.11..jpg
 
Kukuruz trenutno 26,00 din/kg do 14,5 % vlage.Preko toga se ne prima,isplata do 5 dana.Firma je AD " Granexport ".Molim vas iznosite cene iz vase ulice a mante me berze i amera,ovde kod nas to ne vazi samo ono sto nasi veliki umovi skroje.
Po tvojoj logici mi smo zatvoreno trziste i na nas ne uticu desavanja koja se desavaju spolja? A zar se taj kukuruz ne izvozi zasto su ga sve velike firme kupile?Da ga prodaju po nizoj ceni kod nas ili da ga izvezu?
A sada je zatisje sa trgovinom oni koji ga prodaju ga na kasicicu , a oni koji su potrosaci su napunili silose i polako trose tako je i u svetu i cim je granexport krenuo sa cenom koja je jaca nego na berzi videcete kako ce biti.
 
Mi smo po meni apsolutno zatvoreno trziste.kod nas josprolazi jeftino ga kupi i prodaj ga po ful ceni.Tacno prate nasu neorgazinovanost,badava nam silne asocijacija,savezi i ostalo jer oni ne zastupaju nase interese.
 
Pa nas kukuruz mozda jos neodlazi za kinu , ali nije to sustina nego povecanja potraznja i potrosnja, da njih nema sav juzno americki kukuruz bi zavrsio kod nas pa bih vas pitao koja bi cena bila (dobili smo ukrainski pa dali nam je lepo) tako da ne pricamo nepotrebne price ako nekom nije jasno neka pita a ne da postavlja neumesna pitanja i da proziva ljude koji prate stanje u svetu , i prenose informacije koje su nam potrebne.Normalno je da spekulanti pokusavaju da obrlate posten svet to se desava svuda u svetu, cak je bilo afera da su odredjene svetske firme podmicivale experte da daju lazne prognoze , a novine stampale i ljudi u zabludi prodavali po nizzzzim cenama a posle se hvatali za glavu.
 
Pa nas kukuruz mozda jos neodlazi za kinu , ali nije to sustina nego povecanja potraznja i potrosnja, da njih nema sav juzno americki kukuruz bi zavrsio kod nas pa bih vas pitao koja bi cena bila (dobili smo ukrainski pa dali nam je lepo) tako da ne pricamo nepotrebne price ako nekom nije jasno neka pita a ne da postavlja neumesna pitanja i da proziva ljude koji prate stanje u svetu , i prenose informacije koje su nam potrebne.Normalno je da spekulanti pokusavaju da obrlate posten svet to se desava svuda u svetu, cak je bilo afera da su odredjene svetske firme podmicivale experte da daju lazne prognoze , a novine stampale i ljudi u zabludi prodavali po nizzzzim cenama a posle se hvatali za glavu.
druže nisi ti jedini koi imaš kompjuter i koi jedino prati tržište ja pratim četiri berze a moj post o kineskim svinjama je bila šala tako da ima još nas koi prate dešavanja na svetskom tržištu
 
Prava i jedina berza su za sada lokalni tajkuni i bez njih se za sada ne mere.A posto nas kukuruz ne odlazi za kinu ali zato kinezi dolaze kod nas.
 
Sto znaci da mi treba da postupimo politicki i da posaljemo Kandicku da stane u odbranu ljudskih prava u Kini i da se ljudima dozvoli da imaju vise dece.
Duplo dobro. :ideja:
 
druže nisi ti jedini koi imaš kompjuter i koi jedino prati tržište ja pratim četiri berze a moj post o kineskim svinjama je bila šala tako da ima još nas koi prate dešavanja na svetskom tržištu
da sam ja jedini koji ima kompijuter nas na forumu nebi ni bilo,ja nikada nisam rekao da samo ja pratim ali kada god neko nesto iznese novo o potrosnji kukuruza nailazi na takve price da mu se vise i nemli da o tome pise, a to sto je taj covek napisao se kasnije odrzi na povecanje cene.inace pracenje desvanja na berzi je jedno a analiza i pracenje desavanja na trzistu je drugo,jer od desavanja na trzistu i kojekakvih najava povecanja potrosnje kukuruza ici ce i cena na berzi gore ili dole.

- - - - - - - - - -

danas na produktnoj berzi skok kukuruza za 0.50 dinara cena 25 + pdv.
 
Kakva konfuzija...
Cena cas gore,cas dole,di si-tu si,a kao da se desava ko zna sta na trzistu kukuruza.
Da ne bude i u ovoj sferi neke akcije kao za agrobanku,psenicu,azotaru... :osmeh: Mozda se i ovde muti,mozda neko uzima po neki dinar :osmeh: malo,cisto da se nadje.
Kod nas cena 24 din... Niko ne prodaje
 
pa jos nije vreme za trgovinu.A i ta cena nikom ne odgovara vole oni ovako da ucare jeftinu robu.
 
Evro ima tendenciju rasta,ocekujem i da kukuruz prati... 220 eura/t cena koja ce biti i dalje po meni...Ispod jako tesko,gore jos teze!Tek posle Nove Godine
 
Prosle godine prodam sve u zetvi i zeznem se, sad ostavim jedan deo i opet se zeznem, ne mogu dobiti ni lovu iz zetve, a kad pocnu za lager da skidaju :haha:
 
Добро дошао у тамни вилајет :osmeh: .. ју кен чек ени тајм ју фил бат ју кен невер лив :haha: ....
( опет :off_topic: ал кад тако набаци кеца не могу да се суздржим )
 
Nazad
Vrh