Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Braco seljaci ajmo u strajk pa i profesori uvek isto predaju te Sava se uliva u Dunav,te da je Zemlja okrugla...a cim se pobune dobiju vece plate pa mozda i nama uspe. :bravo:
 
E ova ti je dobra,mozda bi i mi trebali reci koliko bi trebao biti kukuruz, mozda prihvate
 
To kod etanola ima drugu pozadinu, oni koriste svoju skuplju sirovinu ali i smanjuju spoljnideficit i bolje im je da daju svojim ljudima pare nego da daju pare arapima za naftu a prodaju im jeftin kukuruz. Ovako cela zemlja ima koristi, a imaju i podrsku svojih ljudi tj farmera.
Ma njima ti odgovara da bude cena visoka i za kukuruz, ali i za naftu. U oba slucaju su dobri, a pri tome naftu ne moraju ni da uvoze, al eto to rade, i dizu cenu. Uzmi npr gas, rade potpuno obrnuto. To za Brazil vazi da im se isplati da od trske i kukuruza prave gorivo, jer povlace sa trzista secer i kukuruz, a nafte do skora nisu imali.
Pri tome tih 50 milijardi dolara od etanola, tesko da moze da spasi amere od njihovog minusa od 700 milijardi, za koji se oni takodje bas puno ne podatresaju.
 
Ne potresajuse zato što su dužni dolare , a ne evre , jene , zlato ili sl. Dok god je u cijelom svijetu glavna obračunska jedinica dolar oni vuku konce. Nude oni Kineze da im isplate dug al ovi neće zato što znaju da bi odma drugi dan dolar tako pao da to nebi bilo to.
 
Ne potresajuse zato što su dužni dolare , a ne evre , jene , zlato ili sl. Dok god je u cijelom svijetu glavna obračunska jedinica dolar oni vuku konce. Nude oni Kineze da im isplate dug al ovi neće zato što znaju da bi odma drugi dan dolar tako pao da to nebi bilo to.
Tacno tako. Al, amateri su. Da daju nama Fort Knox da vide kako se radi posao. Da im prenesimo iskustvo topcidera.:haha:
 
da i mi pokazemo kako se stampa najveca novcanica,a bogme bi i sa druge strane bio nastavak nula sa prve.Ma znaju oni sta rade nemojte da brinete guraju pare farmerima da bi pare cirkulisale i da bi pokrenuli trziste.
 
Presentation%2020.11..jpg
 
Kukuruz trenutno 26,00 din/kg do 14,5 % vlage.Preko toga se ne prima,isplata do 5 dana.Firma je AD " Granexport ".Molim vas iznosite cene iz vase ulice a mante me berze i amera,ovde kod nas to ne vazi samo ono sto nasi veliki umovi skroje.
 
Danas imo ponudu od kamiondzije 28 da krunim, reko mi da ce cena da ide dole. Neznam koliko je na lageru.
 
Pa njemu je da kaze da ce dole ,a bas meinteresuje sta ce oboriti cenu da nece mozda visak kukuruza na trzistu
 
Ne verujem u pad cena kukuruza u zastoj da.Kod nas ne funkcionise ponuda i traznja tako da visak i manjak na trzistu nece se puno odraziti kod nas.U ovo poslu sam podugo i pratim kretanja na pijaci i verujte sta nam ovi mogu skrojiti pomalo amerike ne moze.
 
A jel mislite da bi ovakva cena bila da kod amera nije udarila susa? Cena kod nas ce uvek, ali uvek izkljucivo zavisiti od cena na svetskim trzistima. Za to je poseban dokaz ova godina. Kukuruza ima taman za nas, i svi su ocekivali jedno 50 dinara. Ali, nece. Hop, uvezose, i tu smo gde smo. Tako da ako u Argentini tresne susa, to nam je bitno. Ako su Rusi izvezli za 4 meseca 11 miliona tona, a imaju jos 5, i to nam je bitno. Ako ce Ukrajina da ogranici izvoz na 500 hiljada tona mesecno, i to nam je bitno. Ako ukinu etanol, takodje bitno. Itd.
 
Nazad
Vrh