Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
To je zato sto je ta firma pogresno procenila neki prethodni potez i na istom pukla, pa od nove robe placaju staru i tako u krug, pokusavaju da napreduju a temelji se ruse. KAd mi kazu za takvu situaciju u nekoj firmi , vreme je da se upali zuto trepcuce svetlo.
 
to zatisje traje dok se rezerve nepotrose,nego da vas cujem koja ce cena da bude 1,15 i 30 decembar?
 
Veća nego sada neće sigurno,a ne bi me čudilo da bude manja.Stoke definitivno nema,fabrika biodizela(od kukuruza)zatvorena,fabrika celuloze(od kukuruza )zatvorena,u svetu je trend pada cene već mesec dana,nikad više kukuruza nije ostavljeno na čuvanju bez obzira na mali prinos.......sve u svemu realno nema razloga da cena ode gore.
 
Čuj. Neko će da pravi bio dizel ili etanol pa da ga flaša goriva izadje 4e.Bez obzira što su zakoni ovakvi ili onakvi i da se mora proizvesti 10% ,Kad je ovakvo stanje krize niko ne poštoje pravila.
 
Čuj. Neko će da pravi bio dizel ili etanol pa da ga flaša goriva izadje 4e.Bez obzira što su zakoni ovakvi ili onakvi i da se mora proizvesti 10% ,Kad je ovakvo stanje krize niko ne poštoje pravila.
E bas me interesuje kako si dosao do te racunice 4e litar?zar mislis da se komina od kukuruza baca? e prijatelju oni nista nebacaju, a cena ide gore sigurno zivi bili pa videli.i bio dizel se4 nepravi od kukuruza nego od uljanih kultura a etanol od kukuruza a kominu jede stoka.
 
Dejan 77@ Rekao sam flaša a ona može biti malo veća od litra.::namigivanje:: I meni lično odgovara skok cene...Negde sam skoro pročitao (za ameriku)da će smanjiti proizvodnju etanola da nebi došlo do naglog skoka cena kuk.ali se bune radnici i vlasnici fabrika istih.A čim tako govore znak je da ga na svetskom tržištu fali.
 
Eno vam gore vest, da je Obama odbio zahtev nekih 7 drzava. Sve po starom, pa odatle i mali skok. Inace je pored te vazna i vest da u J. Americi nisu bas neki uslovi za setvu. To je @momo napisao. I tako.
 
Kad pomenu spasoje fabrike etanola , u pravu je dejan77 da se u proizvodnji etanola ništa ne baca i da kukuruz ništa ne gubi na vrijednosti što se tiče hrane za goveda , ali ipak na ove cijene fabrike etanola rade sa minusom . Zanimljivo mi je bilo što sam negdje pročito da u Americi postiji neko pravilo ili praksa šta ja znam da farme svinja , koje isto rade sa minusom , proizvodnja etanola , mlijeka i još ponešto mogu da rade 3 godine sa minusom a da ne propadnu .
 
Presentation%2019.11..jpg
 
To kod etanola ima drugu pozadinu, oni koriste svoju skuplju sirovinu ali i smanjuju spoljnideficit i bolje im je da daju svojim ljudima pare nego da daju pare arapima za naftu a prodaju im jeftin kukuruz. Ovako cela zemlja ima koristi, a imaju i podrsku svojih ljudi tj farmera.
 
Nazad
Vrh