Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Tovljači će lepo da rasprodaju i to malo što je ostalo i neće se više zezati. Procena da će ove godine pad stočarske proizvodnje biti 20-30%, odnosno učešće stočarstva u ukupnoj proizvodnji ispod 25%, najniže ikada. Tako da u taj deo se ne bih uzdao. Druga stvar je da je cena gotove hrane samo 30% skuplja od cene kukuruza, što je jako bitno, pa većina kupuje gotovu hranu iz fabrika. Nije logično da cena kukurza ide dole na ovakvoj godini ali kod nas ništa nije normalno.
 
Malo sam pricao sa drugarima koji tove svinje i junad,svinjari su propali,cena je oborena sa 260 din/kg za tovljenika po kg na 180-200 din/kg,na ovu cenu sirovina tu zarade nema...
Tovljaci junadi telad ne kupuju ili ih kupuju u mnogo manjoj meri,plase se interventnih uvoza da ne bi prosli kao svinjari...
Sve u svemu stocari su prvi nagrabali...
 
Trebalo bi napraviti razliku izmedju mlekara i ostalih stocara. Mlekari imaju ko da ih stiti, Sasa Vitosevic, dok su svilnjari prepusteni na milost i nemilost i redovno stradaju.
Mlekari su postali kao cigani zasticeni. Cak i u ovom novom zakonu o subvencijama ja uopste ne vidim gde su tu ostali. Sve subvencije idu mlekarima, od davanja po Ha pa do davanja po kravi, i to nisu zanemarljivi iznosi. Plus imaju i pravo prioriteta na licitaciji. Ako se ovako nastavi dosta ljudi ce preci u mlekarstvo i onda se postavlja pitanje sta sa viskom mleka koji bi se definitivno pojavio.
Politika drzave je totalno pogresna i nemoze se napraviti odrziv sistem u kojem ce leva ruka biti favorizovana u odnosu na desnu.
Prave veliku gresku.
 
15112012.jpg
 
Sve ovo diktiraju igraci koji su od nas na hiljade kilometara daleko. Igraju igre da uniste jednog po jednog, ratare, stocare, preradjivace. Previse su oni mocni da im se odupremo mozemo samo biti sretni da opstanemo, sacuvamo imovinu i ne uvalimo se u dugove.
Ameri su igrali igre sa kukuruzom u svoje vreme i prodavali ga ispod proizvodjacke cijene, gusili su proizvodnju juznoj americi a i nama, izvozili su ga nemilice. Onda je neko pametan vidio kud to vodi pa skuzio da muvaju sa genetski modificiranim sortama. Igre su stale al samo privremeno. Sad su ameri otkrili da kukuruz ima vise namjena izmedju ostalog i za proizvodnju biodizela pa odjednom otkupljuju sve kolicine. E ove godine im njihove igre obijaju o glavu jer kukuruza fali svuda pa i njima. Dobice on na cijeni samo je pitanje vremena kad ce belosvetski spekulanti otvoriti karte i traziti ga okolo.
ja sam sve prodo jos u berbi, cijena je bila vrhunska i trebali su mi novci a nisam htio cekati proljece i misliti se oce li ili nece... a u medjuvremenu placaj kojekakve troskove. Nesto malo ga je ostalo u silosu pa cemo viditi.

danas cujem da jedan od otkupljivaca rasprodaje sve kolicine po cijeni po kojoj je kupio.:sta:
 
Da se razumemo zito nece pojeftiniti ili ce to biti zanemarivo,rod je bio slab realno a cene su visoke svugde
Mlekarima daju ali im uzimaju na dr stranama,u klasama mleka,masnoj jedinici,nema nezavisne laboratorije itd...
Svakako u jadnoj zemlji seljak uvek nagrabusi...
 
kod nas nema uticaja, svetska cena, da ima bila bi puno vislja.nego problem je gusenje konkurencije uvozom nekvalitetnog kukuruza i tako ce naterati da odredjeni skldistari moraju da prodaju kukuruz po cenama kojima su i otkupili kukuruz,jer stizu rate kredita. itd itd.
 
Trenutno je mrtvilo sto se tice trgovine.
Ja licno ocekjem da se nesto pocne desavati, vec po obicaju, tamo negde u februaru-martu. Onda oped neko zatisje do jula-avgusta.
Kakva ce cena biti za par meseci niko nezna, ali predpostavlja.
 
rekoh vam za kukuruz i bio etanol.cena mora gore a ove igre oko cene ce se nekom obiti o glavu, jer ce se nasi poljoprivrednici opametiti i poceti da bojkotuju odredjene trgovce koji su u stanju da uniste sve zarad svojih interesa i nize cene jer su prodali kukuruz po 180 e/t a nisu uspeli da kupe kolicine po tim cenama nama su nudili 110-130 e/t da su ponudili 160 mozda bi i otkupili na zeleno.
 
ovo je totalno mrtvilo, firma treba da mi doplati za suncokret 2,5din i kazu mi da nemaju para jel nemogu prodati ni kilu kukuruza...
neznam kakve veze ima kukuruz sa suncokretom,al para nema pa nema...
 
Nazad
Vrh