Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ne miriše mi na dobro , bar za sad tako izgleda .................
 
Kod mene niko nece ni da cuje da kruni ispod 28din to je na kamion a i za tu cenu nema kukuruza pricam za ove sto drze po ambarima.
 
Ne miriše mi na dobro , bar za sad tako izgleda .................

Bas razmisjam , da su tu neki pisali da ce cena do nove godine doci do 32 din/kg, mada ja u to cisto ne verujem.Hteo sam svoj kuk. da prodam sa lagera jos pre mesec dana po 28.3 din/kg, kad su robne rezerve kupovali po 29.7 i svi kazu da sam lud jer ce cena posle nove godine da skace...sad cu ja da S K A C E M sto sam svokog( ne mislim na vas forumase) slusao i nisam se oslanjao na svoj instinkt....
 
Uvek ista polemika.Ljudi su izleda mislili ostaviti kuk do nove godine i zaraditi 10 din.:sta: A tek avgust.Kod mene da ne poveruješ ,sve pšenica ,al bukvalno.Neprijatno će se iznenaditi semenske kuće kad ovde budu na proleće prodavali semen. kuk. Morat će smanjiti cene .Samo pametni koji navreme obore cenu će ga prodati. Jednostavno nema površina za kuk.I nek se ponovi leto sa 40 c.eto panike.
 
Ma opet nam prave umjetnu cijenu kukuruza da bi oborili stvarnu da bi ljudi se uspanicili i poceli prodavat ice cijena brzo gore kod mene natkupci su kupovali po 50.km sa 15% vlage a sad uzimaju sa 19% po 52.km cak i 20% samo da kupe da cijena pada nebi uzimali i lagerovali da imaju za decembar i januar kada padne snijeg tada ga je tesko i nabavit i ide cijena gore
 
Pa ljudi zar nije i logičan trenutni pad cijene , kukuruz uglavnom ide za stočnu ishranu , stoka jeftina pa farme rasprodaju , znači trenutno nema tražnje dok se nešto ne desi . Kome treba kukuruz od 250e , jedino da svjesno ide u propast . Kad se stoka desetkuje , pa počne da krči u stomaku onda će i cijena gore .

( Spasoje stvarno i ovde nikad više pšenice)
 
ma nema stoke ali nema ni kukuruza psenicu je kod mene sijo ko nikad nije pre ima je na svakoj njivi
 
Nelogicno je da ljudi ostave kukuruz 10 dana na lager pa ga brze bolje prodaju e to koriste ovi nasi pametnjakovici pa zato nema od vise cene do novo godine sigurno nista a za posle videce se.
 
Presentation%2013.11..jpg
sta reci na ovakve cene
 
Čardaci u mojoj okolini su većinom prazni,a silosi nisu puni kukuruza kao prošle godine.. znači,biće potražnje za kukuruzom ,verujem da će se to odraziti i na cenu...
 
Pozdrav svim proizvodjacima!
Moje pitanje za vas je :

Da li ste radili okvirni obracun cene kostanja proizvodnje kukuruza roda 2012 po hektaru ? Ako jeste koliko vas je izaslo?
Dobrodosle su i okvirne cifre -(znam da kod nas retko koj proizvodjac obracunava radnu snagu i amortizaciju masina)...
 
Čardaci u mojoj okolini su većinom prazni,a silosi nisu puni kukuruza kao prošle godine.. znači,biće potražnje za kukuruzom ,verujem da će se to odraziti i na cenu...

A i obori i štale u mojoj okolini nikad praznije. Ono malo prasića što imam ugovoreno za Božić i pre nego se oprasili, niko neće više da hrani. Živim u selu sa 7000 stanovnika, a mleko deci kupujem u prodavnici, ne znam da li ima još 5 krava u selu. I moje skromno mišljenje situaciju ne bi popravio ne znam koji pad cene, jer kao što neko već reče, i u mom kraju pšenice posejano kao nikad do sad, i svima jasno da kukuruza i sledeće godone neće biti, i neće biti jeftin...I da su pored straha od suše, jednako krivi i bezobrazno visoke cene goriva i đubriva.
Tako da jedina nada vam je izvoz, borite se da vam ne udare zabranu, jer ga ovde, na žalost, od proleća nećete imati kome da prodate.
 
Pozdrav svim proizvodjacima!
Moje pitanje za vas je :

Da li ste radili okvirni obracun cene kostanja proizvodnje kukuruza roda 2012 po hektaru ? Ako jeste koliko vas je izaslo?
Dobrodosle su i okvirne cifre -(znam da kod nas retko koj proizvodjac obracunava radnu snagu i amortizaciju masina)...


Meni su troskovi bez amortizacije i troskova moje radne snage dosli do 40% od ukupno dobijenog novca, znaci sa amortizacijom i r. snagom oko 50%
 
Pozdrav svim proizvodjacima!
Moje pitanje za vas je :

Da li ste radili okvirni obracun cene kostanja proizvodnje kukuruza roda 2012 po hektaru ? Ako jeste koliko vas je izaslo?
Dobrodosle su i okvirne cifre -(znam da kod nas retko koj proizvodjac obracunava radnu snagu i amortizaciju masina)...
Mozda ti ovo pomogne. Saljem ti link ka temi gde sam pisao.

http://poljoinfo.com/showthread.php?5154-Kukuruz-2012&p=569116#post569116

Obrao sam 2,75ha = tacno 6 bunkera. Otprilike to mu dodje da sam imao max 2,2t po hektaru. Katastrofa.
Sve sam pisao tj stavio na papir sta sam i koliko ulagao.

Nafta 27500 din (po 125 din koliko je tada kostala)
KAN 36300 din ( 4kg po aru. Zakasnio sam sa bacanjem fosfora, a kalijuma nije trebalo po analizi zemlje)
Seme 3000 din (samo jedan dzak NS640. Ostalih 6 dzacica sam dobio od AS hibrida zbog ogledne parcele)
Sejanje 13750 din ( 5000 din po hektaru)
Pesticidi 13000 din
Nafta za branje 12375 din ( po ceni od 150din po litri)
_________________________________________

105925 din

Sve da prodam tj ako budem imao 4500kg suvog zrna x 28din = 126000 din = 126000-106000 = 20000 : 2.75ha = oko 7.200din po hektaru

Sva "sreca" sto sam zakasnio i nisam kupovao fosfor, a nisam ni kupovao seme, imace bih bio u minusu.
 
Problem je sto su nasi strucnjaci pricali o ceni koja je realna za ovoliki rod kukuruza,medjutim i svi izvoznici maju svoje strucnjake koji retko kada omanu on su sigurni u cenu koju su platili jeste da trend ide na dole ali je i prromet zanemarljiv. A bogme su i prosle godine pricali isto ovako za robne rezerve sto se kasnije ispostavilo da su RR uradile pravu stvar u vezi kukurua obezbedili su paorima realnu cenu kada su otkupljivaci pokusali da snize cenu tako su i pricali da su RR precenili cenu, Ali istina je bila drugacija to sto ce se pokazati i ove godine. medjutim sada je mrtva sezona za trgovinu kukuruzom kao sto je i prosle godine bila i predhodnih godina .Zavrsetak jesenjih radova podstice cenu kukuruza da ide gore.

a amortizacija masina?

quote_icon.png
Originally Posted by markokg1982
Obrao sam 2,75ha = tacno 6 bunkera. Otprilike to mu dodje da sam imao max 2,2t po hektaru. Katastrofa.
Sve sam pisao tj stavio na papir sta sam i koliko ulagao.

Nafta 27500 din (po 125 din koliko je tada kostala)
KAN 36300 din ( 4kg po aru. Zakasnio sam sa bacanjem fosfora, a kalijuma nije trebalo po analizi zemlje)
Seme 3000 din (samo jedan dzak NS640. Ostalih 6 dzacica sam dobio od AS hibrida zbog ogledne parcele)
Sejanje 13750 din ( 5000 din po hektaru)
Pesticidi 13000 din
Nafta za branje 12375 din ( po ceni od 150din po litri)
_________________________________________

105925 din

Sve da prodam tj ako budem imao 4500kg suvog zrna x 28din = 126000 din = 126000-106000 = 20000 : 2.75ha = oko 7.200din po hektaru

Sva "sreca" sto sam zakasnio i nisam kupovao fosfor, a nisam ni kupovao seme, imace bih bio u minusu.
 
Ja danas vozio po 053 KM. U Brčko i kod ovoga dva šlepera tovare dole iz Bosne.A kod jednog pokraj koga sam prošao tovare nekoliko šlepera ali za njega i znam jer vozi za AKOV-u iz Visokog a oni dnevno gutaju dosta toga.Nešto se dešava ,dali je se neka dizna otvorila ,videćemo...:sta:
 
Nazad
Vrh