Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]
07.11.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%207.11..jpg
 
Lipsaj magare dok trava naraste! Čekati osmi mjesec je okej i tu Će sigurno cijena biti vrhunska samo ta prodaja je dvosjekli mač iz puno razloga. Već nekoliko godina u nazad se dešava da u to vreme cijena pada jer su svi već popunili skladiašta potrebnim količinama i nikom netreba a ubrzo stiže novi. Veliki tovljači isto nečekaju špic sezone da kupuju po najvećim cijenama. Onaj ko je prisiljen prodati pred berbu novoga mora ga dati i jeftinije samo da oslobodi kapacitete. Sve zavisi od trenutne situacije na tržištu samo po meni to je vec kocka a nevolim se kockati! Prodajem kukuruz krajem 6. ili najkasnije u 7. mjesecu i gotovo a kasnije nek bude šta bude moje su šolde u dzepu!

mislim da si nesto pobrkao, bas u augustu mesecu je ove god postignuta naj visa cena kukuruzu,a i prosle godine je to bio 8 mesec sa naj vecom cenom, da ne nabrajam jos godina u nazad...
tako da su svi ostali meseci "mac sa dve ostrice" osim tog 8 meseca...
 
aha cena stagnira kod svih valjda sto ga ima mnogo svuda to pokazuje i ova tabela cini mi se da je u pitanju trend pada cena?
08112012.jpg
 
to je samo znak da ne kupuju a treba im ali pokusavaju da ucare jos malo po jeftinim cenama , opasne su to njuske na berzi malo gore malo dole i to je zanak da mora da ode gore .
 
Kao sto sam i pretpostavio...Masovno su ljudi davali na lager koji je kod mene u okruzenju bio besplatan do Nove Godine!Drzava izasla sa jakom cenom,otkupljivaci se grabili za svako zrno misleci da ce extra zaraditi i da ce kukuruz preko zime prodavati po 35 din.Medjutim Svetska cena je u padu i sada ce se ici na to da se sto vise obori cena i povecaju troskovi cuvanja,tj skladistenja kukuruza u silosima-magacinima,kako bi ljudi polako poceli da fakturisu kukuruz po nizoj ceni,to sledi posle Nove Godine...Prava cena kao i svake godine bice u junu-julu mesecu ako ne i u avgustu!Dak Boze da bude jos u februaru-martu mada ne verujem...
 
-TRŽIŠTE - /13.11.2012./ Produktna berza Novi Sad: kukuruz 24.50 din/kg
dn.gif
, pšenica 27.20 din/kg
up.gif
, soja 61.00 din/kg
eq.gif
; /13.11.2012./

Berza u
Budimpešti: kukuruz 26.52 din/kg
eq.gif
, pšenica 26.83 din/kg
up.gif
; soja - ; /13.11.2012./

Berza u
Čikagu: kukuruz 24.99 din/kg
dn.gif
, pšenica 27.86 din/kg
dn.gif
, soja 45.83 din/kg
dn.gif
; /13.11.2012./

Berza u
Mineapolisu: kukuruz 24.66 din/kg
dn.gif
, pšenica 27.38 din/kg
dn.gif
, soja 44.48 din/kg
dn.gif
; /13.11.2012./

Berza u
Parizu: kukuruz 28.37 din/kg
dn.gif
, pšenica 30.28 din/kg
dn.gif
, soja - ;

Cene su bez PDV-a


 
Nazad
Vrh