Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Da ja placam 15 dinara i tesko ga naci kupuje neki privatnik pravi prezle ,sve se urotilo protiv nas sirotinje ekkkekek,koliko vi placate ?
 
Mi po vekni uzimamo tj 500 grama je vekna a ima i manjih pa kako ti se zalomi komad 15 din na veliko tj 200 kom pa na vise .
 
Tema je Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja kakve veze ima hleb sa temom
 
Ok izvinjavam se na smetnji u ovoj temi svim korisnicima ali smatram da nema tu dovoljno materije o cemu da se pise ,pa nebi otvaro novu temu.Jos jednom izvinite ,necu vas vise tu uznemiravati .
 
Ljudi a nas kukuruz se kotira malko vise nego sto placaju, jer ide za ljudsu ishranu i garantovano je non GMO, mada kod nas to nema veze to ima veze samo kada oni izvezu i to naplate.[/QUO

Ove godine nas kukuruz ima velikih probleme jer preko 60% roda ima povecane alfa i mikrotoxine i nije za izvoz, jer ne zadovolava kriterijume, momentalno se istovaraju barze zbog toga.
Iy ovih razloga nije na ceni i niko ga nece.

to sto ima mikro toksine je najvise zasluzno sto kukuruz nije prosao kroz susaru ,A najvise alavost otkupljivaca koji nisu kontrolisali kvalitet, kod nas kada sam video sta primaju i mesaju sa extra kukuruzom nisam vise ni odlazio kod tog otkupljivaca.Ako vec uzimaju sve sto to ne odvajaju, pa prvo prodaju ono ok a posle kada nema sta otici ce i to lose.

Kako ko slobo zivi bili pa videli, mada ovi problemi sa setvom u juznoj americi uopste nisu naivni.
 
Poslednja izmena:
to sto ima mikro toksine je najvise zasluzno sto kukuruz nije prosao kroz susaru ,A najvise alavost otkupljivaca koji nisu kontrolisali kvalitet, kod nas kada sam video sta primaju i mesaju sa extra kukuruzom nisam vise ni odlazio kod tog otkupljivaca.Ako vec uzimaju sve sto to ne odvajaju, pa prvo prodaju ono ok a posle kada nema sta otici ce i to lose.

Kako ko slobo zivi bili pa videli, mada ovi problemi sa setvom u juznoj americi uopste nisu naivni.

Kaže se mikotoksini(mycotoxin) a ne mikrotoksini. Mikotoksine luče plesni i za to bi moglo da bude zaslužno neadekvatno skladištenje da je normalna godina, ali pošto je bila ekstremno sušna što pogoduje insektima, po svoj prilici krivac za mikotoksine je crv koji ga je jeo dok je bio mlad i jedar pa je srao po njemu, pa se ta sračka uplesnavila i otuda mikotoksini. Dakle ipak je Vis Maior - Viša Sila ili sticaj okolnosti.
Ti skladištari znaju da budu govnogrizi, ali kukuruzi su ove godine bili plesnavi još u Avgustu, davno pre ulaska u silose.
 
100 % podržavam , bilo je idealno za razne plesni , suša pa dosta crva i insekata oštetili klip , pa ponegdje gdje je došla ona kiša u avgustu na vrućinu idealno.
 
naravno da ce cena preci 30din, a za sve strpljive, u augustu 300e/t

Lipsaj magare dok trava naraste! Čekati osmi mjesec je okej i tu Će sigurno cijena biti vrhunska samo ta prodaja je dvosjekli mač iz puno razloga. Već nekoliko godina u nazad se dešava da u to vreme cijena pada jer su svi već popunili skladiašta potrebnim količinama i nikom netreba a ubrzo stiže novi. Veliki tovljači isto nečekaju špic sezone da kupuju po najvećim cijenama. Onaj ko je prisiljen prodati pred berbu novoga mora ga dati i jeftinije samo da oslobodi kapacitete. Sve zavisi od trenutne situacije na tržištu samo po meni to je vec kocka a nevolim se kockati! Prodajem kukuruz krajem 6. ili najkasnije u 7. mjesecu i gotovo a kasnije nek bude šta bude moje su šolde u dzepu!
 
Nazad
Vrh