Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kome sta nije jasno?


He he slabo kapiram. Ovi si Vazoks.
Jedan moj prijatelj iz Lokava im vozi kukuruz i dobija koncetrat(ne znam sa koliko proteina) za krave u paritetu 1,4 kg kukuruza : 1 kg koncetrata. . On zadovoljan iako ni sam ne zna koja im je računica

mislio sam na ovo ali nisam nesto dobro stisnuo :)
ako se ne racuna suncokretova sacma kukuruz je najskuplja sirovina u koncentratu za prezivare. sve ostale su ispod 20din a neke cak i ispod 10din
 
Nemam preživarene ni razumem se u njihovu ishranu.
Mislio sam da kao svinje moraju imati dosta proteina pa samim tim i cena bi bila jača.Ova ponuda od 1,4:1 izgleda korektno.A verovatno imaju svoju računicu,danas niko ne radi za džabe.
 
Ljudi a nas kukuruz se kotira malko vise nego sto placaju, jer ide za ljudsu ishranu i garantovano je non GMO, mada kod nas to nema veze to ima veze samo kada oni izvezu i to naplate.
 
Ljudi a nas kukuruz se kotira malko vise nego sto placaju, jer ide za ljudsu ishranu i garantovano je non GMO, mada kod nas to nema veze to ima veze samo kada oni izvezu i to naplate.[/QUO

Ove godine nas kukuruz ima velikih probleme jer preko 60% roda ima povecane alfa i mikrotoxine i nije za izvoz, jer ne zadovolava kriterijume, momentalno se istovaraju barze zbog toga.
Iy ovih razloga nije na ceni i niko ga nece.
 
Ljudi a nas kukuruz se kotira malko vise nego sto placaju, jer ide za ljudsu ishranu i garantovano je non GMO, mada kod nas to nema veze to ima veze samo kada oni izvezu i to naplate.[/QUO

Ove godine nas kukuruz ima velikih probleme jer preko 60% roda ima povecane alfa i mikrotoxine i nije za izvoz, jer ne zadovolava kriterijume, momentalno se istovaraju barze zbog toga.
Iy ovih razloga nije na ceni i niko ga nece.
Verovatno ima, samo su u pitanju afla mikotoksini (toksin produkt gljivica iz roda Aspergilus).
To ce biti problem u ishrani zivine i svinja, pored ljudske ishrane. Goveda su malko tolerantija, ali i kod njih moze biti problema ako ima mikotoksina u hrani.
Da ne bude off, sta mislite jer cena u prolece 2013 moze biti losija nego u berbi 2012 (27,5 bila).
 
Ljudi a nas kukuruz se kotira malko vise nego sto placaju, jer ide za ljudsu ishranu i garantovano je non GMO, mada kod nas to nema veze to ima veze samo kada oni izvezu i to naplate.[/QUO

Ove godine nas kukuruz ima velikih probleme jer preko 60% roda ima povecane alfa i mikrotoxine i nije za izvoz, jer ne zadovolava kriterijume, momentalno se istovaraju barze zbog toga.
Iy ovih razloga nije na ceni i niko ga nece.


Ovaj kukuruz na Pariskoj berzi je sigurno bolji i kvalitetniji!!!
Jeli bokikoki jel to ni nasa psenica ne valja Parizka je sigurno bolja dok je i skuplja!!!

U ovoj nasoj Srbiji je uvek bilo zita ali uvek je bilo i kukolja!!!
::prica::


PREGLED CENA ŽITARICA

05.11.2012.

CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%205.11..jpg
 
Poslednja izmena:
Ovaj kukuruz na Pariskoj berzi je sigurno bolji i kvalitetniji!!!
Jeli bokikoki jel to ni nasa psenica ne valja Parizka je sigurno bolja dok je i skuplja!!!

U ovoj nasoj Srbiji je uvek bilo zita ali uvek je bilo i kukolja!!!
::prica::

Sigurno da je tako,nema drugog objasnjenja. :haha:
Joj tuge goleme...
Valjda ce biti bolje u skorije vreme. Recimo,od nove godine bi mogla cena i kod nas da raste,da ne bude da toliko kaskamo za Evropom. :osmeh:
 
U zapadnoj evropi je bolji kvalitet kukuruza,oni su ove godine imali dosta padavina i imaju zdrav kukuruz, nije bilo suse. A da nas nije bas zdrav, to svi znamo.
Tako da to sto Bokikoki kaze ima osnove. Ja se ipak nadam da ce manjak kukuruza na trzistu, ipak sve to progutati. A nasi otkupljivaci su se grdno zeznuli u strartu sa naduvavanjem cena kukuruza, soje i suncokreta, sada mi je zao sto nisam jos vise odmah prodao. Vagon mi je ispao 2429e.
 
Lokalnom otkupljivacu je vracen kukuruz iz Italije zbog loseg kvaliteta.Pretpostavljam da nije jedini.Nakon toga je usledila selekcija pri otkupu i pad cene.Da je dobro nije.Ovu godinu treba prebroditi i sto pre zaboraviti.Dace Bog,da sledeca bude kisovitija i bericetnija.
 
Sa cijenom se nikad ne zna . Tu se nemože postaviti potpuno dorečeno pravilo , ali sebi sam sklepao formulu : " Ako je cijena dobra prodajem , a ako je niska čekam ."
 
nema sanse da ce cena biti na nivou kad se skidao kukuruz.Ko je stavio na lager,vadi ga cena oko 31 din a to nece biti.Mislim da su se zajeb..li svi koji su ga ostavili i nisu prodali
 
Cena daleko od toga da nije bila dobra! I sad je dobra! Al ce tek u Februaru i krajem Maja imati mnogo bolju cenu!
Nije valjda da ste zaboravili vec kakva je bila godina za kukuruz u svetu a norocito kod nas!
Ako ne verujete u sve ovo pitajte Mikiperleza! Covek sve zna!:haha:
 
Nazad
Vrh