Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
iz bumbarovog brda:osmeh:
na ulazak u ilandzu naftaskim putem, tj sa vase strane, kod njih nebi nosio ni onaj cicijev kukuruz sto ga vro kejs...
a stojisin je ok. samo sto je slab protok kod njega pa se moze izgubiti vise sati, sto neki put i nije tako lose, a preko puta ducan s'ladnim pivom :ppozdrav:
 
He he slabo kapiram. Ovi si Vazoks.
Jedan moj prijatelj iz Lokava im vozi kukuruz i dobija koncetrat(ne znam sa koliko proteina) za krave u paritetu 1,4 kg kukuruza : 1 kg koncetrata. . On zadovoljan iako ni sam ne zna koja im je računica
 
Najveći cenovni pad zabeležen je na tržištu kukuruza. Prema strukturi kupaca nedvosmisleno je da je sav kupljeni kukuruz namenjen domaćoj potrošnji. Izvoznici se nisu pojavljivali. Pretežna cena trgovanja je iznosila 24,50 din/kg bez PDV i stiče se utisak da je to donja granica ispod koje cena ove robe neće više padati. Rast kursa EUR-a uz ponovni rast cena na evropskim tržištima, pruža mogućnost da se u skorijem periodu kao kupci pojave i izvoznici
 
kupuju na sitno veca je zarada a malo i stagniraju zbog punih kapaciteta za smestaj, a malo se i uvlace ministarstvu i vladi zbog kao ocuvanja stocnog fonda,ali kada cena krene
icon14.png
onda ce ih bas biti briga za sve .
Inace i napolje oscilira cena mora da im neki nas objasnio kako da izvacare posten narod.
 
Poslednja izmena:
Tiho oscilira navodno se čekaju rezultati izbora u SADu , ali isto tako će imati uticaja kako će pokupiti njihov gusti kukuruz sutra kad prodje Sandi , a u 4 savezne države procjene su da je ostalo još 2 mil ha neobranog .
 
o,30.€ Grujo. MOMO gdje ima po 48.km kod mene je naj niza cijena bila 49.km pre mjesec dana sad nema sanse da uzmes bez 52.km i vise sa vlagom do 15.%
 
Nisam mislio da uzmem nego da prodam . Ja sam proizvodjač , a ovi sa silosima , mješaonama i slično su kupci i prodavci . Kažem nisam se interesovao zadnjih dana , al u žetvi smo prodavali po 48 . ( nisu naplaćivali sušenje i transport sa njive)
 
Danas odvezao jednu prikolicu po 0,52 a vratio Kutina 3x15 po o98.KM.A pre mesec kukuruz isto ali je Kutina bila 0.96Inace je svuda 3x15 100maraka.Kolega Fiat@ nema o60 dok u SRbiji ne bude 30 din a to je oko nove god.
 
Poslednja izmena:
Kod znaju da treba da se kupi to subvencijonisanog goriva sto je ostalo,i da treba para za vracanje kredita koji sada dospevaju za naplatu.Medjuyim uplaceno je subvencija i isplata polako ide .

- - - - - - - - - -

Poceo blagi rast cene svih zitarica,sto pokazuje da se trziste polako budi i da postaju svesni nestasice zitarica pa polako pokusavaju da blagim dizanjem cena na vreme obezbede deo zitarica koje su im potrebne, a i desavanja u severnoj americi imaju veliki uticaj na sve ovo jer izgleda da je sendi odnela deo zetve kukuruza, a i izbori su u toku pa zavisi ko ce pobediti i kakvu strategiju sprema, a izgleda da se sprema povecanje proizvodnje biogoriva po porognozama strucnjaka.U usa smatraju da je oko 85-90% kukuruza skinuto kombajnima.
A i kasnjenje setve u juznoj americi zbog kise doprinosi intenzivnijoj traznji zitarica.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh