Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Oni koji su ranije prodali su to i hteli/morali,a svi ovi ostali su hteli da ne prodaju :osmeh: ,pa su stavili svoj kukuruz u kotarke,silose i cekaju sledecu godinu i trku sa trzistem da bi se stigla sto bolja cena i da bi onda po toj ceni i prodali svoj kukuruz.

Nece biti bolje cene.
 
Svetske zalihe kukuruza će na kraju tekuće sezone biti 11 odsto niže nego na kraju sezone 2011/12, što je najmanje za poslednjih šest godina, takode predviđa USDA.

Ovo je samo deo teksta.
 
Kod nas se vec na prste broje oni koji imaju u ambarima 4-5 vagona kukuruza...Svi su na legeru do Nove Godine,tako da moze da se desi da najmanja cena upravo bude u januaru kada pocnu da odbijaju troskove skladistenja i susenja i ljudi ce masovno prodavati...Dobru cenu ocekujem krajem februara,kada sneg bude do pojasa!
 
Kod nas su neke firme snizile otkupnu cijenu a nekoliko njih je prestalo otkupljivati. Danas sam cuo da je odnekud kreno uvoz sto me nimalo necudi, ovi nasi mafijasi bi i od ciganke dijete iskukali di nece kukurz jos ako imaju kakvu zaradu.
 
Kod nas se vec na prste broje oni koji imaju u ambarima 4-5 vagona kukuruza...Svi su na legeru do Nove Godine,tako da moze da se desi da najmanja cena upravo bude u januaru kada pocnu da odbijaju troskove skladistenja i susenja i ljudi ce masovno prodavati...Dobru cenu ocekujem krajem februara,kada sneg bude do pojasa!
sneg do pojasaaaa...au sto mrzim sneg.
 
ja bih voleo da cena bude 50din ali( od tog mleka nema sira )ovi naši će po mom mišljenju oboriti cenu baš iz tog razloga što znaju da ljudi moraju prodati kukuruz oko ili posle nove godine para treba životni standard sve gori, rate kredita stižu,repromaterijal itd..a ako se sećate a sećate se sigurno da je pre par godina u jesen bila cena 16-17-18 din i svi čekali 20din kad cvrc znam jednog koi je 17 vagona na proleće prodao po 7,5din a čekao 20din bilo ne ponovilo se
 
Naravno da nece biti bolje cene. Svuda u svetu kukuruz rodio u fulu... Kakva izjava...
:haha:

Ok, i ja zelim bolju cenu kukuruzu ali ajde malo razmisli kome ce ga oni prodati po jos vecoj ceni? Mljekarima? Tovljacima? Cene mleka su nerealno niske i ljudi i ovako nemogu na pozitivnu nulu a kolika bi iduce godine trebala biti cena mesa da bi se ljudima isplatilo toviti svinje ili junad? Jedini koji to mogu platiti su peradarske farme. Kod nas je cena pala i najavljuju da ce pasti jos, nazalost.
 
A ja vidim meni cvetaju ruze.:osmeh: Vlast ce gledati da izvuce svoju zadnjicu iz ove stvarno teske situacije.Sa jedne strane susa i ne zadovoljni seljaci,a sa druge i ovako gladni gradjani inace bez posla ili preniskim platama.U toj svojoj zastiti vlast nece stedeti ni ratara ni stocara.Moze kukuruz biti 50 dinara,ako nema ko da ga plati.Stocari to sigurno nece imati racuna.Meso ide kilavo i ovako.Ima da padne uvoz neke crkotine ili ratnih rezervi neke nam prijateljske zemlje,da sirotinja jede mesa.Mi ovde mozemo da se svadjamo i prepiremo do zore dali su u pravu ratari ili stocari.Ljudi nagrabusismo kolektivno i neka nam je Bog u pomoci.Jedno je sigurno_Ova godina nece biti za bogacenje.Treba je preziveti,sto sigurno nece biti lako,a ostaje nam da se molimo Bogu da se dogodine susa ne ponovi.E onda bi se stvarno mogli izljubiti,pa da se rastajemo.
 
Ovde jednostavno nije područje da duže vremena bude stabilno i da se od nečega može živjeti kao što je trenutno ratarstvo. Moje mišljenje je da će ratarstvo ovde biti uništeno , ne niskim cijenama proizvoda , ne sušom i sl. , nego (što se već može pročitati u drugim temama) nenormalno visokim cijenama zakupa i kupovine zemlje.
Sve nas sitne će istisnuti neki koji se bave neekonomičnim nego nekim drugim načinima i razlozima .Čak i na vlastitoj zemlji neće biti isplativo kad se gleda sa ekonomske strane. Recimo nije isplativo sijati kukuruz ako sjediš na recimo na 30 000e vrijednom hektaru . Jednostavno ne može se naći računica , bolje je prodati zemlju . Kako recimo obrazložiti ženi , djeci , što ne prodati , a o visokim porezima na kapital koje će uvesti da se i ne govori.
 
Ako neko proda kompletnu ratarsku proizvodnju, ( pretpostavljam da ako proda zemlju u vlasnistvu, vise se nece ni baviti ratarstvom, prodace i mehanizaciju), taj novac se mora brzo uloziti negde, da ne bi izgubio na vrednosti. Ti ljudi uglavnom neznaju da rade nista tako dobro kao ratarstvo, ako udju u losu investiciju lako mogu da im propadnu pare. I sta onda?
Verujem da je u pravu Momo, dolaze nam teska vremena, svaka godina gora od prethodne, neka nam je Bog u pomoci.
 
Ovde jednostavno nije područje da duže vremena bude stabilno i da se od nečega može živjeti kao što je trenutno ratarstvo. Moje mišljenje je da će ratarstvo ovde biti uništeno , ne niskim cijenama proizvoda , ne sušom i sl. , nego (što se već može pročitati u drugim temama) nenormalno visokim cijenama zakupa i kupovine zemlje.
Sve nas sitne će istisnuti neki koji se bave neekonomičnim nego nekim drugim načinima i razlozima .Čak i na vlastitoj zemlji neće biti isplativo kad se gleda sa ekonomske strane. Recimo nije isplativo sijati kukuruz ako sjediš na recimo na 30 000e vrijednom hektaru . Jednostavno ne može se naći računica , bolje je prodati zemlju . Kako recimo obrazložiti ženi , djeci , što ne prodati , a o visokim porezima na kapital koje će uvesti da se i ne govori.

Bravo majstore samo ti prodaj zemlju. . . i posle kad potrosis pare, bice ti drugi krivi. . . svaka cast :bravo:
 
@milanche87
I ja bih prodao, samo da neko ponudi cenu za koju smatram da je ok. U zemlji je jako spor obrt kapitala, ali poprilicno bezbedan.
 
Milanche ne pada mi na pamet , al kažem kad bi neko gledo čisto ekonomski .. Eto kod vas da kupiš zemlju i siješ kukuruz kolko godina treba da se isplati?
 
Pitam za Srbiju, koliko drzava prihoduje ove godine sa 1 hektara zemlje kroz prodati proizvod i pdv od istog(npr kukuruza) a koliko daje tom istom 1 hektaru kroz subvenciju i gorivo po povlascenoj ceni, hvala unapred?

- - - - - - - - - -

Cak i ako je taj 1 hektar u parlogu?
 
Nazad
Vrh