Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Pitam za Srbiju, koliko drzava prihoduje ove godine sa 1 hektara zemlje kroz prodati proizvod i pdv od istog(npr kukuruza) a koliko daje tom istom 1 hektaru kroz subvenciju i gorivo po povlascenoj ceni, hvala unapred?
Cak i ako je taj 1 hektar u parlogu?
Pa ako uracunamo i prehrambenu industiju, onda sigurno oko 1500 e/ha.
Danas sam pricao sa covekom, kukuruz se stvarno uvozi.
 
Pa on je covek napisao drzava, a verujem da je mislio na BDP. Mislim drzava, to smo svi mi, drustvo. No, sam nek objasni sta je mislio.
Konkretno sama drzava tj birokratija, dobije taj pdv, i to mu dodje svakako vise od tih 10%. Porez na profit, tesko. Posto mi placamo slabo, kao i ovi nasi zemljaci sa kajmanskih i ostalih kipraskih ostrva. :osmeh:
 
Pa pdv je u pocetku 8%, a posle je 20%.
A sta li vam samo znaci to da drzava prihoduje, zivo bih voleo da znam?
Moze on da pita sta hoce, ali jedino merilo je BDP. To kao drzava "prihoduje", moze da bude samo porez, porez na potrosnju, i porez na profit. Moze i ovaj nas porez na katastarski prihod i kako se vec zove. Sad neko moze da kaze i da je prihod socijalno i penziono. Drzava nije preduzece.
 
Posto vidim ovu propast sa svinjama ja sam resio da prodam svoj stari kukurz,prodao sam vagon po 30 din.Mislim da se nisam z....o.
 
opusti se mora gore pa uvozice koliko uvezu, ali u celom svetu je jagma za kukuruzom jedino ako nam ne uguraju GMO sto je veoma moguce onda smo ugasili mocicemo da prodamo samo cackalice strancima.U tom slucaju menjamo profesiju proizvodnja cackalica je unosnija.
Mada smatram da svi znamo krivca za ovu cenu kukuruza i sve nedace koje nam je priredjivao sa repom i suncokretom , isti covek ista grupa tj firma , trebali bi se odluciti na bojkot proizvoda kojima oni trguju i izbegavati trgovinu i sklapanje poslova sa njima ili ugovaranje proizvodnje .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh