Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
los trend kod nas cena je sisla kod nekih otkupljivaca dok je kod drugih otisla gore.Proturaju pricu o kosticevom kukuruzu iz ukrajine? mada je i tamo rod uzasan. rusija zabranila izvoz kukuruza . A zna se kome najvise odgovara fora sa jeftinim uvoznim kukuruzom ,onom ko ima naj vece skladistne prostore tj MK tako da ce oni otkupiti najvise jeftinog srpskog kukuruza na foru Ukrajinskog.i posle ce prodavati srpski kukuruz po velikim cenama .

ljudi o cemu vi pricate ovo nije cat tema i dokle to separatisanje kako sa jedne strane tako i sa druge, alo ljudi lepo smo ziveli zajedno dok se nisu pojavili tajkuni,spekulanti i prevaranti.E oni zaradjuju od vas i oni zive od tih vasih prepucavanja i razjedinjavanja to vam je opet ovi pprotiv ovih i razjedinjeni seljaci na stocare,ratare ,male,velike,do dunava,prekodunava itd. Alo bre kad nevalja nevalja nikome ko god on bio.vi se prepucavate oko cene kukuruza i stoke . A to je posao robnih rezervi da obezbedi jeftiniju hranu stocarima a da povuce sa trzista viskove svinja jer su se klanicari dobro ugradili u cenu mesa, ate svinje koje su visak neka prebaci u polutke i da na trziste po normalnim cenama. i mir u drzavi i svi siti(sem prevaranata).
 
Poslednja izmena:
Dali zna neko pouzdano, ko je izvisio za robne rezerve, jeli samo ovi koji su se prijavili kasno na berzu, posle tih 151000 tona, ili i oni koji do 12 sati 11-tog još nisu potpisali ugovor?
 
Pa pise oni koji su se kasno prijajvili. Oni sto imaju brojeve ostaju u prici. Tako sam shvatio.
 
Kod nas nemože ništa da bude normalno i prosto, uvek mora neko nešto da zaj. i da ga ukomplikuje. Ja sam valjda "prošao", jer sam u četvrtak posle podne potpisao ugovor, ali ko zna... Inače u četvrtak je bila frka, dosta ljudi je žurilo da potpiše ugovor, a ja tek uveče saznao i zašto.
 
Ja kad sam saznao obavestio ove u javnom skaldistu, a oni se pitaju u fazonu sta ovaj lupa. Kad ono sledeci dan tuc.
 
Pa to ja i pričam, ko je zakasnio sa potpisivanjem, može da izvisi, pa makar imao i mali broj na zahtevu, jer ga je neko sa većim brojem preduhitrio u potpisivanju ugovora. U četvrtak kada sam ja potpisao, ljudi navalili, a niko nepominje obustavu...
Koliko sam ja razumeo, da je primljeno i prošlo 906 zahteva, sa ukupno 162000 tona, a limit je 151000 tona, za koje imaju pare, i tu moraju neki da otpadnu u količini 11000 tona, samo je sada pitanje ko.
 
Pa to ja i pričam, ko je zakasnio sa potpisivanjem, može da izvisi, pa makar imao i mali broj na zahtevu, jer ga je neko sa većim brojem preduhitrio u potpisivanju ugovora. U četvrtak kada sam ja potpisao, ljudi navalili, a niko nepominje obustavu...
Koliko sam ja razumeo, da je primljeno i prošlo 906 zahteva, sa ukupno 162000 tona, a limit je 151000 tona, za koje imaju pare, i tu moraju neki da otpadnu u količini 11000 tona, samo je sada pitanje ko.
cekaju se kvote iz svih okruga.ove nedelje bi trebalo da se potpisu svi ugovori i prioritet imaju svi do broja 906,jedino da neko nije potpisao sa manjim brojem on otpada,ukoliko potpise prolazi...ako je backi okrug popunio kvotu a sremski jos nije potpisao naravno ceka se sremski i nemoze niko da izvisi
 
Ne mozes ti da potpises ugovor kad ti se cefne, oni zakazuju, tako je barem kod mene. Sto i dalje ne znaci da ne mogu da izvisim. Videcemo od sutra. Mislim da ovi zadnji uopste i nisu dobili broj. Tako da bi trebalo prvo prijavljeni da potpisu, ili da odustanu, pa tek onda da ide dalje.
 
Cena pada,tako da oni koji su ranije prodali dobro su prosli,sad je preporuka samo lager.
Oni koji su ranije prodali su to i hteli/morali,a svi ovi ostali su hteli da ne prodaju :osmeh: ,pa su stavili svoj kukuruz u kotarke,silose i cekaju sledecu godinu i trku sa trzistem da bi se stigla sto bolja cena i da bi onda po toj ceni i prodali svoj kukuruz.
 
Nazad
Vrh