Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Pa on je covek napisao drzava, a verujem da je mislio na BDP. Mislim drzava, to smo svi mi, drustvo. No, sam nek objasni sta je mislio.
Konkretno sama drzava tj birokratija, dobije taj pdv, i to mu dodje svakako vise od tih 10%. Porez na profit, tesko. Posto mi placamo slabo, kao i ovi nasi zemljaci sa kajmanskih i ostalih kipraskih ostrva. :osmeh:
Prvo nisam mislio da bilo koga ljutim niti da ulazim u svadje. Prostom racunicom sam dosao da je pdv(to jest ono sto drzava naplati kad proizvod udje u promet) ok 3-4 hiljade dinara a koliko znam, mozda i gresim nepovratna subvencija je oko 15000 dinara + gorivo! Ko to placa? Svaka jaka privreda treba da subvencionise poljoprivredu ali mi nemamo privredu a kamoli jaku!
Tadodje mene kad bi pitali a ne pita niko trebale bi subvencije da budu i 10 puta vece al za one koji rade nekoliko desetina hektara zemlje a svi veleposednici mislim da ne postoji razlog za subvencionisanje jedino ako to zbog njih nije i napravljeno a raja zakaci po koju mrvicu!
Inace ako im se svidi da uvoze ili GMO hranu da ubace ubacice ne moze im niko nista! Izvinjavam se ako sam ikoga naljutio nije mi bila namera samo glasno razmisljam!
 
Ma kakva ljutnja, pa ja sam medju gorima. :osmeh:
@bane30,
Moram primetiti da nisi u pravu. Naplaceni pdv po hektaru je u sustini veci. Pri tome treba reci da su subvencije poljoprivredi do 200 miliona eura, a samo izvoz je oko 2 milijarde. Pri tome su subvencije drzave za svasta nesto oko 600 miliona eura, a bilanse znamo i sami. Tako da ce biti pre da poljoprivreda finansira nesto drugu, nego sto nesto nju finansira. Ne bunim se cak ni protiv toga, vec se bunim protiv toga sto se nesto finansira beskonacno bez rezultata, tj klasicno otimanje.
 
Zašto bi se neko naljuti,ako treba da se ljutimo na različite stavove ne treba onda da posećujemo forum:ppozdrav:
Naravno da niko ne treba da se ljuti.
Ovde smo da bi jedni drugima pomogli kroz razne savete,informacije...
Ne sme da bude ljutnje.
Ziveli radni narode! :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Kod nas cena kukuruza 26din sa pdv-om.
Uglavnom niko ne prodaje.
 
A sramna presuda Nikoli Aleksicu potvrdjuje nase sumnje o GMO, strah me je da neprodjemo kao Rumuni jer su oni radili gmo pa su izgubili trziste EU na 5 god ,a poznajuci nase neki deo gmo-a moze da zavrsi i u izvozu?
Cena 27 dinara graniko .
 
poceo rast cene kukuruza na svetskim berzama, posto su utvrdili da je rod u USA mnogo manji nego sto su njihove agencije procenile (da kazemo slucajno) , realno stanje je blago receno katastrofalno, po neke.
dovodi se u pitanje ispunjenje nekih cvrsto vezanih ugovora, dok farmeri nezele da prodaju kukuruz po nizim cenama jer im je u pitanju egzistencija i opstanak farmi zbog niskog roda ove kulture.
medjutim i naj novija saznanja o GMO kukuruzu guraju cenu NORMALNOG kukuruza.
 
Meni nisu ni danas, 850-i sam na listi. Kolega 500 dobio odavno! Majke im ga mozda blokiran racun?? ??????
 
[h=2]Cene i obim trgovanja na Produktnoj berzi[/h]Ukupan promet na Produktnoj berzi dana 22.10.20112. iznosio je 162tone, trgovalo se pšenicom rod2012. po ceni od 29,16din/kg, kukuruzom rod2012. po ceni od 27,32din/kg, semenskom pšenicom NS 40S po ceni od 44,82din/kg, kao i sojinom sačmom 44% po ceni od 84,60din/kg. Dana 19.10.2012. trgovalo se sa semenskom pšenicom NS 40s po ceni od 43,20 din/kg. Dana 18.10.2012. trgovalo se semenskom pšenicom NS 40S po ceni od 36 din/kg i suncokretovom sačmom min. 33% po ceni od 43,20 din/kg. Dana 17.10.2012. trgovalo se pšenicom rod 2012 po ceni od 29,70 din/kg i kukuruzom rod 2012 po ceni od 27,18 din/kg. Dana 16.10.2012. trgovalo se pšenicom rod 2012 po ceni od 29,70 din/kg. U cene je uključen PDV od 8%.








:sta:PREGLED CENA ŽITARICA



22.10.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2022.10-1.jpg


Produktna berza Novi Sad
Semenska pšenica NS 40S - 43,20 din/kg sa PDV-om


A na poljopartneru prikazuju da je kukuruz 25,50 plus pdv:sta:
 
Poslednja izmena:
Presentation%2023.10..jpg
Lepo,lepo i ocekivano...Zbog slabe traznje i gotovo nikakve ponude cena je u padu,mozda ode i na 20 dinara,ne bi me cudilo ali problem ce biti mart-april pa nadalje...
 
Nazad
Vrh