Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kod nas se masovno kruni iz ambara...Kvaran do zla Boga,komsija do pre 2-3 dana brao,sada kruni sve,posto je onaj sto je brao prvi pokvario i ovaj lep...Katastrofa,nece biti kukuruza u maju ni za lek!!!
Kako je video da se kvari,poceo da se dimi iz ambara ili...
 
Poslednja izmena:
To se ne vidi spolja,sutra moram da se zavucem nekako u ambar,ja sam sa 30ak % vlage brao,pa se malo grejao,pa sam ga luftiro par dana,pa opet punio i posle vise nisam gledao.
 
Sad je pravo vreme za tov!!! Samo napred Grujo! Prica se da su poskupeli tovljenici. Crno ti se pise ako jos uvek kupujes kukuruz!!!
Bas me zanima odakle ce uvoziti kukuruz i ko su te budale koje mogu prodati Srbiji kukuruz po jeftinijoj ceni nego sto je trenutna ovde!!!
Da nisu ti koji nam oduvek daju i obecavaju i kad stvarno zaskripi okrenu nam ledja???
 
Nemoj ti cekati te sto znaju, nego lepo pravi zalihe na vreme za te tvoje prasce, da se ne kajes posle.

A od Engleza i Francuza smo se bas nadobijali.
Bojim se da im je mnogo lakse da uvezu nesto sto je losijeg kvaliteta jer samo to je preko jeftino pa da zadovolje sirotinju a to je mislim ipak meso isteklog roka upotrebe pre nego kukuruz koji ce se iz srbije naravno izvoziti kao i do sada
 
Sutra stize kukuruz po 31 ne moze jeftinije taman da izguram sve ovo do nove godine , a nesto i do februara cena tovljenika 200- 22o din .pala cena i prasica .. ma milina bozija ..

- - - - - - - - - -

Da, iz Vojvodine u Srbiju :haha:
smejo se ti ili me trebace ti pasos za Srbiju
. ali moja surnjaja iz Crepaje ide zajedno samnom tako da joj nece trebati to mi je nablizi rod ha ha :haha:
 
Sto losi? Pa tek se gradi nova nacija, sad je pocetak, da prodje jedno 200-300 godina pa cemo da vidimo te specificnosti. Sto je bilo do njih, komunisti su uradili, sad cekamo da vidimo uticaj nemca i alijeniranih lokalaca na izgradnju novog nacionalnog identiteta u Evropi. Cudan put za izgradnju identiteta, ali kad nam se tamo nekad budu pridruzili ti buduci, saznacemo kako ide ta stvar.
 
Nazad
Vrh