Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Evo sad moram da pisem kad me vuces za tastaturu.Da li je "bunar iz kog se pije voda" njiva proizvodjaca,ili dzep jednog trgovca. U procesu proizvodnje po tebi je najvazniji trgovac i da on opstane i zaradi.U nasoj ekonomiji se sve radi natraske,svi trgovci treba dobro da zarade,a proizvodjaca ko ..be,nek se "uklopi" Jel mozda nekom od tih trgovaca palo na pamet da malo vrati bazi neki dinar, da da djubrivo na paritet koji nije ekstra lopovski,gde recimo KAN izadje 5000 dinara,a 3x15 skoro 10 000,ili na bilo koji drugi nacin.Posto oni imaju pare ,a kako ti kazes mi nemamo,trebalo bi da nas je.. do smrti,a mi da im budemo zahvalni sto su nam omogucili da radimo za njih.I izvoz ako bude obustavljen,to ce biti uradjeno zbog njih,da kupe kukuruz po nizim cenam,da bi ga kasnije prodali,to je vec bilo sa psenicom,a ne da se sacuva stocarstvo.Stocarstvo se ne cuva uredbom na jednu godinu,to da su hteli cuvali bi stalno.E zbog toga bi mi trebali da molimo boga za zdravlje i novcanik presvetlih trgovaca?Na moju srecu,zabrana izvoza za mene (i nas Macvane) ne vazi posto je Drina na nekoliko km. od mene.
.

Ti si pobrkao loncice, a vidim bavis se kriminalom preko Drine, stakvima se neprica.
 
Boki , xsale je u pravu bar jedno , da stočarstvo netreba braniti sad jednom ( nelegalnom) uredbom , nego dugoročnim planom , pa do ove krize u stočarstvu nebi ni došlo .
 
PREGLED CENA ŽITARICA


17.08.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
produktna17.8..JPG
 
.

Ti si pobrkao loncice, a vidim bavis se kriminalom preko Drine, stakvima se neprica.
A jeste,bavim se kriminalom,tako sto mogu da biram gde cu da kupim ili prodam svoju robu.Ne znam jel znas da roba moze da se preveze legalno preko Drine,ili to mogu samo ti bogomdani veletrgovci.
Bitno da nije kriminal da Viktorija za 6 meseci uzme kamatu od 140% ,evo vec drugu godinu za redom,na djubrivu.Nije kriminal da onaj buljas Petrovic pusti kukuruz iz robnih rezervi bas kad seljak treba da proda rezerve da bi posejao za sledecu godinu.
Ja cu i dalje da se bavim kriminalom,za razliku od predobrih trgovaca koji 1000% uredno izmiruju poreze i ne varaju ni za 1 dinar na njima .Kad drzava bude i mene stitila kao njih i ja cu placati.

Mozda mislis ako propadne Kostic ili Viktorija da cemo morati da pobacamo sav kukuruz,posto nece imati ko da ga kupi?
 
ljudi nema mesta svađi barem da se svađom mogu rešiti problemi ja bih vas i podržao ali ovako sve je to mlaćenje prazne slame nego popite vi po pivce pa na posao :ppozdrav::ppozdrav:
 
Hebiga Grujo ni ti nisi imao milosti kad su isli prasici za Uskrs,ja nisam nigde procitao da si napisao da ti je mnogo 250 ili 300 dinara kg.

Sad jos da se javi mikiperlez sa cenom od 12 dinara novog roda,pa da padne kisa
 
Trebace njima i cokanje na kraju,kao fazon zdrava hrana zitarice i ostale mekinje,ocin im je do zdravlja nego se nema za sunku-kulen (osim devojaka koje jedu te zitarice zbog linije).
 
Dosta su poljoprivrednici zaradili u zadnje dve godine sa cenama valjda nisi sve potrosio, nesto moras i da cuvas za losa vremena,
Hvala na brizi za moju buducnost.
a sto se tice stoke Srbuja uvozi meso i stocne proizvode u vrednosti 1,2 milijarde eur, bolje to da smanje a ukinu izvoz kukuruza kad se vec brines za drzavu, za informaciju uvozimo 100 t mleka dnevno
Druze, za ovaj uvoz od 1,2 milijarde, neko te opasno zeznuo, jer ispada da stanovnik Srbije pojede uvozne robe za 150 eura. Muito bre. No,evo ti pa se uveri " Првих пет одсека са највећим учешћем у увозу су: нафта и нафтни деривати (2251 милион долара); природни гас (1186 милиона долара); друмска возила (1141 милион долара); индустријске машине за општу употребу (840 милиона долара) и обојени метали (824 милиона долара), а њихов увоз чини 31,4% укупног увоза. Одсек неразврстана роба, који чине роба на царинском складишту и војна роба, учествује у укупном увозу са 4,8%."
Ako te bas zanima, koliko i cega uvezemo i pojedemo, evo i to neko racuna, http://webrzs.stat.gov.rs/WebSite/repository/documents/00/00/75/27/st13072012.pdf

Ovog mleka i mesa uvezemo za cirka 40 meleona eura, iliti duplo manje od kafe i banana. Bez ljutnje za ove informacije, diskusija slobodna.


I samo da dodam, za slabu potraznju stoke nije kriv kukuruz, vec opste siromastvo stanovnistva. Jedemo mesa po glavi stanovnika, kao da smo africka zemlja. Opasno smo smanjili potrosnju mesa po glavi.
 
Hebiga Grujo ni ti nisi imao milosti kad su isli prasici za Uskrs,ja nisam nigde procitao da si napisao da ti je mnogo 250 ili 300 dinara kg.

Sad jos da se javi mikiperlez sa cenom od 12 dinara novog roda,pa da padne kisa
uhvatio se cene trenutne jednom u 5 (pet )godina a ovih godina ,, cena kukuruza raste ,,,prasad sve jeftinija ,,ali ove godine nema sta da se unisti svinja nema
 
uhvatio se cene trenutne jednom u 5 (pet )godina a ovih godina ,, cena kukuruza raste ,,,prasad sve jeftinija ,,ali ove godine nema sta da se unisti svinja nema
ti bi sa dvadeset prasadi da ostvaris zaradu za celu godinu?kupujes kukuruze u ovo doba godine i nemas svoje zalihe od lane?nerazumem sta ocekujes takvim nacinom da zaradis.godisnje prodamo oko 100 svinja i 50-70 prasadi pa niti to spominjem niti toliko kukam ovde na forumu
 
@Goran IHC
Imas veliki problem .. ali eto tu ti nikako ne mogu pomoci .. nisam te pitao a savet i nema ti tu sta da razumes.. zemlje nemam cist sam proleter . ( ako znas sta je to )pobegao iz grada u selo i nemoj mi pametovat srece ti gledaj svoju porodicu ,, blago meni ..to ti je pametnije
 
Poslednja izmena:
savato;Sad sam cuo podatak ima veze i sa ovim ali vise sa uzgojom svinja.Iz meseca u mesec 3 miliona novih Kineza upotrebljava svinjsko meso,standard bato...Pa ti vidi,to je godisnje 36 miliona ljudi,ej...Pa to je Finska,Danska,Svedska,Norveska,Srbija i jos po koja zemljica u okruzenju...Strasno i tako iz godine u godinu,a treba ih snabdeti,samo njih...a gde su ostali?!

Djole71;Ko nemora nek uopste nekruni.Prskajte ga od cirkusa(zohara,ziskova....)Kokuruza NEMA(novih ce biti-nista)Od januara-febr. ce krenuti prava hajka.....
Razmisljao sam da kupim vecu kolicinu novoga-klip,samo neznam od koga.Jer od moga nema nista,kao kod vecine....
Bice mu cena sledece godine kao suvo zlato.( svetske industrije koje koriste i preradjuju kokuruz-kokuruzni skrob.....)Nece imati odakle da ga kupe...plati ce ga kao suvo zlato ili ce zatvoriti fabrike....[/QUOTE]

O OVOME VAM PRICAM
 
Nazad
Vrh