Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
A od kada se u ovoj državi neko pridržavao pravila, mislim na vlast ::lose::.
 
Ma kakva zabrana izvoza! Prinos ce nam biti drasticno umanjen, cena nema sanse da kompenzuje izgubljeno na rodu. Vec koji put pisem, potpisali smo SSP. Tako da nemozemo da zatvaramo granice bez zelenog svetla iz Brisela. Mozemo, ali smo tek onda nadrljali kao drzava...

Juce u Staparu 27din
danas 26.5din

Od ove vlasti mozes svasta ocekivati. Za socijalni mir Beogradjana i ostalih gradova u Srbiji ne bi bio iznenadjen i gore stvari da nam rade.
 
Valjda ce rampa na izvoz skoro_Ovo vec prelazi u jedan veliki sou i zajebanciju naroda.

Znam,znam da vama proizvodjacima ne pogoduje "rampa" ali ima i druga strana medalje:svinja::sjasi:,tj onih kojima ove cene ne odgovaraju.
Balans je bitan u svemu.Tako, nadam se cim krene zetva,dize se rampa.Za "opste dobro".

Inace ovde je kukuruz 33-35 u dzakovima,kako ko koga zavrne ili iscedi.

e vidi ovde se prodaje po 26-27 dinara pali kamion i dodji ovde svako od nas ce ti prodati potoj ceni po 27 dinara
 
Stocarstvo bez subvencija kao u EU ne ide. Cena svinja im je slicna kao kod nas, hrana za nijansu skuplja, imaju bolju genetiku i jako skupu (10x vise) radnu snagu. Ono sto pretegne na njihovom tasicu su subvencije inace bi bili u jos vecoj dubiozi od nas. Izvinjavam se za off.
 
kazem burazeru da rasproda te kravetine i te silne vagone kukuruza sto mu prozderu proda za kes, a ne kroz mleko i na kraj je na isto, a muku nemoze da naplati!!! da ne pricam o prikljucnoj mehanizaciji koje ima bar 10kom. koje sluze samo za stocarstvo...treba slusati malo i mladje:osmeh:

prodajem kukuruz od nedelje, nemogu da cekam 30din, dosta mi 28...
 
@Bokokoki, Cena novog roda inokupci nasim izvoznicima 230 eur isporuka oktobar[/QUOTE]
A koliki je tu nas deo, mislim na proizvodjace, koliko ce nama placati, ako izvoze za 230e ?

@Pigsfarm, kako se isplati stocarstvo u Makedoniji po tim cenama ?, Koliko je bio proletos ?
 
- - - - - - - - - -

U Americi gužva oko kuk.Neki bi da se prestane proizvodnja tj potrošnja kuk u bio. industriji i ostalim ,dok se stanje ne sredi dok su neki naravno protiv toga .Radi se o procentu od 40 % koji ide za industriju.Kako nadomestiti nešto što fali???????I Kod nas je u posavini skup gde ga uvek ima viška.Ja prodajem u džakovima po 30 e. metar.
 
Poslednja izmena:
Nemojte misliti da je i izvoznicima sada lako , ko zna kakve oni ugovore isporučuju , a ako nisu obezbijedili svu količinu po nižoj cijeni sada puše. To je isto kao ko je prodo ove godine "uzelen" ranije il ko duguje paritet za repromaterijal.
 
Njih mi je posebno zao,sad cu da posaljem zenu da mi kupi crnu majicu da se posutim za njihovom imovinom stecenom sa deset prstiju koji su vrlo dugacki.
 
Ta paritet je odlican bar kod mene u kraju malo ko ce vracati dug ove godine kazu predajemo u drugu zadrugu de nismo duzni i dobijemo kes,a dug na paritet ostaje isti tj ne ide kamata pa nek ceka do godine kad bolje rodi,kako rekose iskusni. :osmeh:
 
Njih mi je posebno zao,sad cu da posaljem zenu da mi kupi crnu majicu da se posutim za njihovom imovinom stecenom sa deset prstiju koji su vrlo dugacki.

I njima je zao takvih sto ce imati para za novu sezonu, o repromaterijalu da nepricam, a seme ce ti biti da u toj crnini zalis dugo i ceses se godinama

@Dusan minimum 215 eur, ali je problem sa ugovorima 150-160 eur
 
Momo po porukama vidim da si obrazovan, po mojoj vokaciji i vaspitanju nije lepo pljuvati u bunar iz kog pijes vodu, a u isto vreme kukuas da se ne ukine izvoz ne misleci o interesima i drugih, nago samo o sebi, kad su mu toliko odvratni izvoznici nek im ukinu izvoz. Da bi poslovna politika bila uspesna svi u lancu moraju da imaju interes, ne samo jedna strana. I proizvodjaci semena su poljoprivrednici i oni ocekuju zbog suse 650 eur, tako to ide u lancu. Spremni smo da prodajemo kukuruz za 300 eur, jesmo li spremni da platimo seme 650 eur?
 
I njima je zao takvih sto ce imati para za novu sezonu, o repromaterijalu da nepricam, a seme ce ti biti da u toj crnini zalis dugo i ceses se godinama

r

Razlika je samo sto ja ne moram da radim,to jest nisam duzan nikom.Evo za tvoju informaciju,sledece godine necu sejati kukuruz uopste.Jadan ja verovatno cu umreti od gladi :ppozdrav:

I majke ti na osnovu cega zakljuci da ja nemam para.Jel to preovladjujuce misljenje medju trgovcima da poljoprivrednici nemaju para,pa su tako podlozni ucenama svih vrsta.
 
Razlika je samo sto ja ne moram da radim,to jest nisam duzan nikom.Evo za tvoju informaciju,sledece godine necu sejati kukuruz uopste.Jadan ja verovatno cu umreti od gladi :ppozdrav:

I majke ti na osnovu cega zakljuci da ja nemam para.Jel to preovladjujuce misljenje medju trgovcima da poljoprivrednici nemaju para,pa su tako podlozni ucenama svih vrsta.
Naprotiv mislim da si ih dovoljno zaradio proslih godina, te da ces sad iz te zarade pokriti gubitke ove, a ne da ti drugi budu krivi, a i ne poznajes niti njihov posao niti njihove muke.
Savetujem ti da ti molis boga da izvoznici potpisuju dobre ugovore, a oni mole boga da vremenske prilike budu povoljne
 
Evo sad moram da pisem kad me vuces za tastaturu.Da li je "bunar iz kog se pije voda" njiva proizvodjaca,ili dzep jednog trgovca. U procesu proizvodnje po tebi je najvazniji trgovac i da on opstane i zaradi.U nasoj ekonomiji se sve radi natraske,svi trgovci treba dobro da zarade,a proizvodjaca ko ..be,nek se "uklopi" Jel mozda nekom od tih trgovaca palo na pamet da malo vrati bazi neki dinar, da da djubrivo na paritet koji nije ekstra lopovski,gde recimo KAN izadje 5000 dinara,a 3x15 skoro 10 000,ili na bilo koji drugi nacin.Posto oni imaju pare ,a kako ti kazes mi nemamo,trebalo bi da nas je.. do smrti,a mi da im budemo zahvalni sto su nam omogucili da radimo za njih.I izvoz ako bude obustavljen,to ce biti uradjeno zbog njih,da kupe kukuruz po nizim cenam,da bi ga kasnije prodali,to je vec bilo sa psenicom,a ne da se sacuva stocarstvo.Stocarstvo se ne cuva uredbom na jednu godinu,to da su hteli cuvali bi stalno.E zbog toga bi mi trebali da molimo boga za zdravlje i novcanik presvetlih trgovaca?Na moju srecu,zabrana izvoza za mene (i nas Macvane) ne vazi posto je Drina na nekoliko km. od mene.
 
Nazad
Vrh