Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Valjda ce rampa na izvoz skoro_Ovo vec prelazi u jedan veliki sou i zajebanciju naroda.

Znam,znam da vama proizvodjacima ne pogoduje "rampa" ali ima i druga strana medalje:svinja::sjasi:,tj onih kojima ove cene ne odgovaraju.
Balans je bitan u svemu.Tako, nadam se cim krene zetva,dize se rampa.Za "opste dobro".

Inace ovde je kukuruz 33-35 u dzakovima,kako ko koga zavrne ili iscedi.
 
kod nas nece vise da otkupljuju kukuruz, samo ono sto je ugovoreno u zadnji par dana-nesto se petlja ali mislim da ce cena dostici bar 30 din krajem meseca
 
Kod na od sutra cena pada sa 27 na 26 din (sa lagera je niža cena), uglavnom udica je bačena,većina će požuriti sa prodajom kukuruza dali sa lagera ili iz čardaka...e sad :sta:...
 
Valjda ce rampa na izvoz skoro_Ovo vec prelazi u jedan veliki sou i zajebanciju naroda.

Znam,znam da vama proizvodjacima ne pogoduje "rampa" ali ima i druga strana medalje:svinja::sjasi:,tj onih kojima ove cene ne odgovaraju.
Balans je bitan u svemu.Tako, nadam se cim krene zetva,dize se rampa.Za "opste dobro".

Inace ovde je kukuruz 33-35 u dzakovima,kako ko koga zavrne ili iscedi.

Opet trebaju seljaci da podmetnu ledja za socijalni mir. Ko da susa nije dovoljan i monopoli na trzistu. A posle hoce konkurentnu poljoprivredu sa vecim i stabilnijim prinosima prinosima. To je ko da oces da se trkas u formuli jedan, a krenes zadnji s izbusenim gumama i podignutom rucnom.
 
Ja sam danas menjao evre od kukuruza kojeg sam prodao za 25,06 din posto mi je isla rata kredita i na kursu sam dobio 3 din vise nego onda kada sam kupovao evro, kupio sam za 115, a prodao za 118.
 
Valjda ce rampa na izvoz skoro_Ovo vec prelazi u jedan veliki sou i zajebanciju naroda.

Znam,znam da vama proizvodjacima ne pogoduje "rampa" ali ima i druga strana medalje:svinja::sjasi:,tj onih kojima ove cene ne odgovaraju.
Balans je bitan u svemu.Tako, nadam se cim krene zetva,dize se rampa.Za "opste dobro".
Ajd molim te reci sta je tu opste dobro, ako svi znamo da nam je stocarstvo palo na ispod 25% od poljoprivredne proizvodnje, dakle debela manjina. Pri tome izvezemo kukuruza za nekih 400 miliona eura, a stoke verovatno ni 40 miliona, jos teza manjina. Kapiram ja vasu muku, ali bi bas voleo da vidim da si ti nekad imao gubitak sa stokom kao sto ga imaju ratari ove godine. Ne preturujte vise sa tom kuknjavom oko stoke.
 
Ajd molim te reci sta je tu opste dobro, ako svi znamo da nam je stocarstvo palo na ispod 25% od poljoprivredne proizvodnje, dakle debela manjina. Pri tome izvezemo kukuruza za nekih 400 miliona eura, a stoke verovatno ni 40 miliona, jos teza manjina. Kapiram ja vasu muku, ali bi bas voleo da vidim da si ti nekad imao gubitak sa stokom kao sto ga imaju ratari ove godine. Ne preturujte vise sa tom kuknjavom oko stoke.

Dosta su poljoprivrednici zaradili u zadnje dve godine sa cenama valjda nisi sve potrosio, nesto moras i da cuvas za losa vremena, a sto se tice stoke Srbuja uvozi meso i stocne proizvode u vrednosti 1,2 milijarde eur, bolje to da smanje a ukinu izvoz kukuruza kad se vec brines za drzavu, za informaciju uvozimo 100 t mleka dnevno

Cena novog roda inokupci nasim izvoznicima 230 eur isporuka oktobar
 
Poslednja izmena:
danas u luci Dunav se puni barza sa psenicom.
Pa da vidimo koliko imaju izvoznici racuna, tu mora da je moja koja je placena 22 dinara/kg.
A mi se svadjamo oko zabrane izvoza, dok oni rade li rade.
 
Ma kakva zabrana izvoza! Prinos ce nam biti drasticno umanjen, cena nema sanse da kompenzuje izgubljeno na rodu. Vec koji put pisem, potpisali smo SSP. Tako da nemozemo da zatvaramo granice bez zelenog svetla iz Brisela. Mozemo, ali smo tek onda nadrljali kao drzava...

Juce u Staparu 27din
danas 26.5din
 
Nazad
Vrh