Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Juzni banat sta se desava sa cenom kukuruza?Kod mene 25 din ali se ocekuje pad.Nisam jos provalio zbog cega mozda zbog 100 lit kise!
 
Juzni banat sta se desava sa cenom kukuruza?Kod mene 25 din ali se ocekuje pad.Nisam jos provalio zbog cega mozda zbog 100 lit kise!
Manipulanti,sad su barze otisle i sad se ide na prevaru,daj sta das...Ako svetska cena raste nema razloga za pad,to je samo jos jedna igra u nizu!!! Kukuruza nema,ne moraju ga ni otkupljivati,po selu placaju kamiondzije 27 din.Stocari traze od robnih rezervi 20.000 tona a ovi nemaju nista...bice katastrofa za kukuruz,zivi bili pa videli!Ciric i sin drzi monopol u J.Banatu i on diktira cenu,a poznavajuci ga na sve "igre" tj.prevare je spreman...Koliko ce izvesti sledece godine,pitanje je sad?!Dokle god imaju interes radice,kad nemaju staje sve...Videcemo sutra,koju ce cenu da smisle?!Samo bez sekiracije:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 20:10 ---------- Prethodna poruka je at 19:25 ----------

n49spd.jpg
Gde je sad "referentna ce biti berza u Budimpesti" xaxa...Tamo je trenutno 2-3 dinara skuplji i kukuruz i psenica a i pdv na polj.proizvode je veci i iznosi 10% ka prodavcu cini mi se,neka me ispravi neko bolje upuceniji!Ostale berze necu ni da pominjem...
 
Manipulanti,sad su barze otisle i sad se ide na prevaru,daj sta das...Ako svetska cena raste nema razloga za pad,to je samo jos jedna igra u nizu!!! Kukuruza nema,ne moraju ga ni otkupljivati,po selu placaju kamiondzije 27 din.Stocari traze od robnih rezervi 20.000 tona a ovi nemaju nista...bice katastrofa za kukuruz,zivi bili pa videli!Ciric i sin drzi monopol u J.Banatu i on diktira cenu,a poznavajuci ga na sve "igre" tj.prevare je spreman...Koliko ce izvesti sledece godine,pitanje je sad?!Dokle god imaju interes radice,kad nemaju staje sve...Videcemo sutra,koju ce cenu da smisle?!Samo bez sekiracije:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 20:10 ---------- Prethodna poruka je at 19:25 ----------

Gde je sad "referentna ce biti berza u Budimpesti" xaxa...Tamo je trenutno 2-3 dinara skuplji i kukuruz i psenica a i pdv na polj.proizvode je veci i iznosi 10% ka prodavcu cini mi se,neka me ispravi neko bolje upuceniji!Ostale berze necu ni da pominjem...

To je obećav'o Buljavi, a on je kako znamo prdn'o u čabar...
 
ja sam danas na dzakove u Surcinu na pijaci 2tone po 30din prodao lagano...a imam ponudu da po 28dinara izdzakiram i dam svih 40tona...
 
Nis i okolina 30,00din po kg.

---------- Poruka napisana u 20:59 ---------- Prethodna poruka je at 20:59 ----------

Koja je cena jednodnevnih tovnih pilica? U Nisu 45-50din.

---------- Poruka napisana u 21:06 ---------- Prethodna poruka je at 20:59 ----------

Koja je cena jednodnevnih tovnih pilica? U Nisu 45-50din.
 
Danas opet kod Amera oboren rekord cijene kukuruza ikad . Preračunato isporuka odmah 258eur/t.
Ispada da je u Srbiji kukuruz najjeftiniji na svijetu. Zašto je to tako?
 
sto su uvezli, uvezli bilo nekad sad se spominjalo proslo je i njihovo vrijeme kada su na dva kamijona zaradjivali vrijednosti jednog mislim kukuruza sad ce mlatit praznu slamu
 
postovani prijatelji kukuruz je strateski proizvod skoro 96% proizvoda za ljudsku upotrebu tj.isranu se dobija od kukuruza
kako je ove godine rodilo,a i narednu ne mozemo predvideti, ovo zrno para vredi.
cak i coca cola koristi produkt kukuruza u svojoj proizvodnji tako da sve govori da je to to
pozdrav svima i glavu gore
 
Nazad
Vrh