Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kad bi vam reko prognozirane cene ne bi prodavali jos ni kilo barem petnest dana.Nema odakle jeftinije da se uveze,pa vi sad kako mozete i hocete. . .a i uvoznicki lobi uhvatio ovaj prelazni momenat na vlasti pa neznaju de biju. . .
Koja fora...
Pa ti nemoj onda da nam kazes,sto bi pomogao nekome kad ne moras
O Boze...
 
pa kazi koja je ,makar i nenormalna-neformalna...
Koliko placa sada Erak ?
 
Poslednja izmena:
Presentation%2026.7..jpg
 
U Padini cena kukuruza još uvek 25,5 din. Svi kažu da će ići cena na gore ali zasad to ide nekako sporo !
 
Mene izgleda zajebavaju:sta: i u Srbobranu i u Turinki...juce u Srbobranu ne prima do ponedeljka (Radica trenutna cena 25) a u Turiji prekljuce 25.40 ...imam jos oko 3,5 vagona... aj da vidimo ko da vise::novac:: pa da trgujemo.

@ sale pomagaj imas:ppozdrav::ppozdrav: ako prodam u Turinki po 26.46 :bravo:

Savosi ta cena je bila juče a danas sam načuo da je pala, mogu da se raspitam šta se dešava.Sad može da poskupi (daj bože) koliko hoće ja više nemam ali čisto sumnjam da će biti nešto više.
 
Ja imam još nešto na lageru, al' tamo je 24din kukuruz. Čuo sam da ta firma (kod koje je lager) otkupljuje kukuruz iz čardaka po 25 din. Šta sad raditi? Da ga puštam po 24 ili da vidim da li će i lager doći do 25?
 
Daj Boze zdravlja,ali i daj Boze da se postena muka,rad,znoj,cesto i krv,isplate jer svi zivimo za bolje sutra i nadamo se kakvom-takvom boljitku. Sto je do nas mi smo sve ispostovali (postenje,cast,rad,skolovanje...) nesto cesto bas ne dobijamo hvala,a drzava nam je uklizavala toliko cesto da nije ni zuti karton dobila,a kamoli crveni (kao sto je zasluzila) pa onda moramo da se borimo za tu jeben... paru kako znamo i umemo,jer novac ima veliku ulogu. Slazem se da su zdravlje,sreca,pa i priljatelji najvece bogatstvo,ali mora se od neceg placati racuni. :)
Ni ja vise nemam kukuruza,prodao sam pre dva dana ostatak,koji je iznosio 4 vagona. Prvu turu smo prodali po 24,a ovo drugo po 26.
Voleo bih da cena kukuruza naraste,jer ide i evro gore,pa bi ako nista drugo cena kukuruza mora (trebalo bi) taj rast da prati,jer nije isto kad sam ga prodao pre dva dana za 26,a evro bio 117,a sad se na istom otkupnom mestu (samo dva dana kasnije) trguje cenom od 25din a evro fino ode na 120 din.
E sad,DUKEj,ne znam kako bih ti pomogao. Cinjenica je da kukuruza nema,tacnije ima ga,ali jako malo i po nekoj logici trebao bi biti skup,mada zivimo tu gde zivimo pa se nikad ne moze znati. Ako vidis neku racunicu kojom bi bio zadovoljan ti ga prodaj sad,ako ne,sacekaj jos par dana (jos nedelju dana) pa onda opal.
 
Sinoc prica covek koji ima krunjac i usluzno kruni, ujedno ima i organizovan otkup, da je cena 26.20 din i ide gore.
 
Ja sam cuo da ide dole....kao i prethodni postovi malopre "cuo sam od coveka"
I ja sam tako čuo...verujem da će cena ići gore ali ipak sam naplatio polovinu lagera po 24,50,nekako se plašim ove naše nove vlade i izvoznika kukuruza koji uvek nešto mute...a i euro skače...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh