Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
e sad ovako vlada ce oprostiti rentu ove godine na drzavnu zemlju i navodnjavanje i jos nesto tako se prica jel? e pa za uzvrat kukuruz ce dole dal zabranom izvoza ili nekom pametnijom forom,a ne zbog barzi,cirica i obilnom kisom sto je pala... to je neki moj zakljucak.
 
postovani prijatelji kukuruz je strateski proizvod skoro 96% proizvoda za ljudsku upotrebu tj.isranu se dobija od kukuruza
kako je ove godine rodilo,a i narednu ne mozemo predvideti, ovo zrno para vredi.
cak i coca cola koristi produkt kukuruza u svojoj proizvodnji tako da sve govori da je to to
pozdrav svima i glavu gore
Sad sam cuo podatak ima veze i sa ovim ali vise sa uzgojom svinja.Iz meseca u mesec 3 miliona novih Kineza upotrebljava svinjsko meso,standard bato...Pa ti vidi,to je godisnje 36 miliona ljudi,ej...Pa to je Finska,Danska,Svedska,Norveska,Srbija i jos po koja zemljica u okruzenju...Strasno i tako iz godine u godinu,a treba ih snabdeti,samo njih...a gde su ostali?! Dolovac nema to veze,drzavi odgovara izvoz to je ziva lova a njima upravo to treba da penzije,plate,socijalna davanja...Videcemo sta ce biti,nebitno,i ako padne ne moze biti 15 din sigurno tako da...
 
Zato nasi banditi i drze nisku cenu, znaju da ce ljudi morati da ga prodaju kad tad, a svetska cena raste tj. njima ziva lova u dzep, + jos malo za penzije, malo za drzavene plate... A postenom seljaku ne preostaje nista nego da "k'o marva jede ogrizinu".
 
Da ima nekih promena vec bi bilo par postova sa cenama,znaci cena u stagnaciji...A euro u padu,sad ce i kukuruz barem 20 para dole,xexe

sad kad je frka i treba cena da raste, odjednom svi odose na more il nedostupni il.. :)
na svim berzama raste cena...jel trguje neko nesto...
 
Poslednja izmena:
sad kad je frka i treba cena da raste, odjednom svi odose na more il nedostupni il.. :)
na svim berzama raste cena...jel trguje neko nesto...

E tacno tako, od 3 otkupljivaca sto sam pito, 2 su bila na moru . a ostali u firmi ne znaju nista, u principu otkupljuju kukuruz, ali ne znaju cenu i ne primaju :haha:
 
Avgust mesec je kritican za kukuruz u ambaru sigurna zastita ne postoji samo krunjac preostaje.To oni znaju i stim i barataju,a ovi sto otkupljuju al ne primaju trenutno obicni su mesetari budi majstor i onda kad zaradis samo kap a ne da zahvatis kofom.Oko mene sve pametnjakovici odrade soju zarade za celu godinu a ostalo ih ne interesuje.Cena za danas jos 25 din/kg rok isplate do 7 dana.
 
E i ja sam cuo to. . . Tako mi reko cale. . . ali nisam bio da proverim. . .
Sto ce sad svet da kruni,ali sta?!Nema kukuruza a do novog ima jos 40-50 dana u medjuvremenu trgovace se suncokretom da se i tu otme seljaku neki dinar...Svidja mi se ova trgovacka cena,svugde skace kod nas pada...Srbija je to brale a ja cu mislim ove godine da okrunim u zrnu i strpam u supu do tamo nekog maja,juna...Trazice se i stari,sta mislite?!
31072012.jpg
 
Ako ovaj kukuruz sada okrunis pa ga stavis u supu zastitis ga na najboljimoguci nacin pretrpeces veliku stetu kalirace na tezini zbog leptira,izbusice sredinu a to je gluten najtezi deo,pa opet trebas nekoga moliti da primi.Sve to oni znaju i to obilato koristeSrbija je to brale bas bi voleo da vidim te zapadne farmere.
 
trazice se ali samo gubis,ne znam sta savato cekas
Ja napisao vec par puta cenu od 230-235e/t kao prosle godine,kada se znalo pocetkom avgusta da ce roditi sasvim solidno...A sad,nestasica na svetskom trzistu,cene u uzletu a nasi trguju i gledaju da ucare...Treba da zarade ali brate realno,kao i mi koji cemo zbog posledica suse puci sledece godine i necemo imati toliko da unovcimo!Jedan od razloga sto cekam...@Slobapatrola kod nas niko nije davao vise od 25 din kada se evro nije mogao kupiti ispod 120,dok koliko cujem na par mesta je bilo i 26,26,50 duze vreme... Ovi nasi su u dogovoru od samog starta to znam ja a i neki ljudi sa kojima sam pricao!Prosle godine dok je bio ziv Transpetrol bilo je konkurencije i oni su se medjusobno utrkivali ko ce vise raditi,otkupiti,zaraditi,ukrasti...Od kad su ovi zveknuli,za jednog gazdu svi rade!
 
Agrokiki nabrdje 25din,union mz pozarevac 26din sa uracunatim pdv-om 5% i obezbedjenim njihovim prevozom za kolicine vece od 10tona... ovo su danasnje cene
 
Nazad
Vrh