Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
NEMA, zabrane izvoza, jer 3 ministarstva treba to da odobre, pa na kraju BRISEL, koji nas je vec 3 puta odbio, ranijih godina...
 
Zdravo !
Ovdje Mađarska 320 EUR / t cijena izvijestio žetve, ali isto tako može kretati gore.Trenutna cijena 267 EUR / t
Želim vam ugodan dan!

Hello!
Itt Magyarországon 320 euró / tonna árat becsülnek az aratásra, de vannak elemzők, akik szerint lehet több.A jelenlegi helyi felvásárlási ár 267 euró / t
További szép napot !
 
Poslednja izmena:
@szalokik,

Hvala na informacijama, zar u HU nije 257e/t kukuruz?
Kolika je predvidjena cena za suncokret? Cuo sam da je 470e ugovaranje na vasim berzama? pozdrav! Sorry za:off_topic:
 
Zdravo Mcbaycow!
Lokalne otkupna cijena je 75.000 HUF / tona, procijenjena 90.000 HUF / tona žetve, ali postoje neki analitičari koji kažu da bi to mogao biti veći. U suncokret pitam nije riječ o današnjem vijesti.
Želim vam ugodan dan!

Szia mcbaycow !
A helyi felvásárlási ár jelenleg 75.000 forint/tonna, a várható 90000 forint/tonna aratáskor, de vannak elemzők, akik szerint ennél is lehet magasabb. A napraforgót megkérdezem, arról nincs mai hírem.
További szép napot !
 
Poslednja izmena:
Zdravo !
Ovdje Mađarska 320 EUR / t cijena izvijestio žetve, ali isto tako može kretati gore.Trenutna cijena 267 EUR / t
Želim vam ugodan dan!

Légyszives irjál inkább magyarul, mert a Google translate nagyon rosszul fordit ! Majd valaki leforditja.Nem igazán érthető... Üdv.

Molim te pisi na madjarskom jeziku, Google translate dosta nerazumno prevodi. Neko ce prevesti od nas. Pozdrav!
 
Kolega szalokik , napiši nam nešto o vremenskim prilikama u madjarskoj ove godine. Gledajući radarske snimke čini se da je Madjarska , bar zapadni dio , dobijala dosta kiše . Medjutim pričali su mi ljudi koji su prolazili kroz Madjarsku da je kukuruz dosta izgoreo od suše :sta:
 
Nažalost, to je točno.Suše šteta na 60-70%. Mnogo štete u Great Plains. Zapadnoj Mađarskoj malo bolje, ali postoji mnogo štete. Na Jugu posljednji trenutak došlo je kiša, ali kasno crop se spremaju i ranije (prije 20. travnja), a često i neizravnom (11-15 cm) bili su veći.

Sajnos, így igaz. Az aszály-kár 60-70 %-os. Az Alföldön nagy a kár. Nyugat-Magyarország kicsit jobb, de ott is nagy a kár. Délen utolsó pillanatban jött az eső, de csak a késői vetéseket mentette meg, a koraiak ( április 20 előtt ) és a sűrűn vetettek ( 11-15 cm ) felsültek.
 
Nažalost, to je točno.Suše šteta na 60-70%. Mnogo štete u Great Plains. Zapadnoj Mađarskoj malo bolje, ali postoji mnogo štete. Na Jugu posljednji trenutak došlo je kiša, ali kasno crop se spremaju i ranije (prije 20. travnja), a često i neizravnom (11-15 cm) bili su veći.

Sajnos, így igaz. Az aszály-kár 60-70 %-os. Az Alföldön nagy a kár. Nyugat-Magyarország kicsit jobb, de ott is nagy a kár. Délen utolsó pillanatban jött az eső, de csak a késői vetéseket mentette meg, a koraiak ( április 20 előtt ) és a sűrűn vetettek ( 11-15 cm ) felsültek.

Možda ovako ide pravi prevod!
DA to je istina (što se tiče suše), šteta od suše je velika dostigne i 60-70 %. Na jugu Mađarske su najveće štete, na zapadnim delovima malo je bolja situacija, a i tamo su velike štete.Na jugu zemlje kiše su došli u zadnji čas, ali je spasio samo kasnije hibride, ranije poseljane (pre 20. aprila) i one koje ju gusto posejene (na 10-15 cm) one su izgorele.
 
to znam da oni Fao 600 -700 u opste neseju ,bar ovde blizu granicu(tu preko Bajmoka) Fao 200 300 400 eventualno 500 ali retkost ,tako mi je jedan kolega kaze iz Madarske

---------- Poruka napisana u 16:20 ---------- Prethodna poruka je at 16:10 ----------

I ne beru sa beracem (jako malo berac ima kod njih u nekim selima opste nema) nego sa kombanjem
 
Kakve su cene u okolini kod vas,jel ima nekakvih promena?! Zovem u Padinu,kazu nemamo za danas cenu...tek sutra,xaxa...Pa sta je ovo,cena se menja iz casa u cas?!
 
Ja sam danas pustio moj sa lagera za 25 (to je sa PDV-om). A da li ću toliko (i kad) dobiti, ostaje da se vidi.
 
n49spd.jpg
 
Nazad
Vrh