Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Manipulanti,sad su barze otisle i sad se ide na prevaru,daj sta das...Ako svetska cena raste nema razloga za pad,to je samo jos jedna igra u nizu!!! Kukuruza nema,ne moraju ga ni otkupljivati,po selu placaju kamiondzije 27 din.Stocari traze od robnih rezervi 20.000 tona a ovi nemaju nista...bice katastrofa za kukuruz,zivi bili pa videli!Ciric i sin drzi monopol u J.Banatu i on diktira cenu,a poznavajuci ga na sve "igre" tj.prevare je spreman...Koliko ce izvesti sledece godine,pitanje je sad?!Dokle god imaju interes radice,kad nemaju staje sve...Videcemo sutra,koju ce cenu da smisle?!Samo bez sekiracije:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 20:10 ---------- Prethodna poruka je at 19:25 ----------

Gde je sad "referentna ce biti berza u Budimpesti" xaxa...Tamo je trenutno 2-3 dinara skuplji i kukuruz i psenica a i pdv na polj.proizvode je veci i iznosi 10% ka prodavcu cini mi se,neka me ispravi neko bolje upuceniji!Ostale berze necu ni da pominjem...

Ocigledno da jako malo znas o trgovini kukuruza, a posebno o Ciricu, smesno je da on drzi monopol u Juznom Banatu, on i tata sa osam razreda skole zajedno.
 
Ocigledno da jako malo znas o trgovini kukuruza, a posebno o Ciricu, smesno je da on drzi monopol u Juznom Banatu, on i tata sa osam razreda skole zajedno.
Zivicu znam licno i znam za koga je radio...MK Comerc-Granexport tj.Kostic i Ist point Drakulic...Mozda je neko novi u igri posto ne pratim u poslednje vreme desavanja u biznisu :) A za skolu si u pravu,dal imaju i 8 zajedno,ali imaju "insekt" za pare! Ako znas a verujem da znas prenesi neke novosti u svetu trgovine kukuruzom!Koja je cena kukuruza po kojoj se isti izvozi iz zemlje?
 
Problem je Dunav i u ovom trenutku kukuruz iz Srbije nije interesantan, jos ima dosta ugovora sa cca 185 eur/t koji se trebaju izvrsiti do 20.08. Svi cekaju kukurz 2012 iz Srbije koji je u maju prodava po cca 155 eur a tu je i tvoj Ciric sa 20.000 t a radi dosta za Cvetica i Grain international koji inace nije izvoznik nego kupac za izvoznike, pa se nevrsi pritisak na Srbiju da bi se izvukao u septembru i oktobru taj kukuruz, a i strah ino kupaca od zabrane izvoza kao i bankrota nekih firmi s kojima imaju ugovore
 
kod nas nije spao,i danas 25din...
mozda sam trebao prodao pre desetak dana po 24,5 a euro sam mogao kupiti po 114...
cekam jos 2 nedelje pa sta bude bice???

poceli su i leptiri, ne vide se da lete, al svako jutro se nakupe u prekrivacu bazena. nebih sad da spricam jer cu uskoro kruniti...
 
Problem je Dunav i u ovom trenutku kukuruz iz Srbije nije interesantan, jos ima dosta ugovora sa cca 185 eur/t koji se trebaju izvrsiti do 20.08. Svi cekaju kukurz 2012 iz Srbije koji je u maju prodava po cca 155 eur a tu je i tvoj Ciric sa 20.000 t a radi dosta za Cvetica i Grain international koji inace nije izvoznik nego kupac za izvoznike, pa se nevrsi pritisak na Srbiju da bi se izvukao u septembru i oktobru taj kukuruz, a i strah ino kupaca od zabrane izvoza kao i bankrota nekih firmi s kojima imaju ugovore
Bice interesantan polako...Evidentna je nestasica na trzistu i ocekuje se dosta slabiji rod svugde!A novi rod,to je tek problem...
 
Stari rod treba prodavati od 10.08. do 20.08. ako ne cekati do februara, kao i novi kad cena moze biti 250-260 eur, i veoma je verovatno
 
Ocigledno da jako malo znas o trgovini kukuruza, a posebno o Ciricu, smesno je da on drzi monopol u Juznom Banatu, on i tata sa osam razreda skole zajedno.
Ovo potpisujem .
Mi stvarimo mit o pojedinim trgovcima naivni smo ko francuske sobarice.
To što on ima neke veze i vezice pa se voza pretovaren(transport mu je jeftin) i zbog toga je u situaciji da plaća pola dinara više ne znači da on drži monopol!!!!!

---------- Poruka napisana u 22:34 ---------- Prethodna poruka je at 22:30 ----------

Može li se znati ko je izvesni gospodin Cvetić? Mislim koja je firma u pitanju.
 
Firma se zove BCM TRADE iz Beograda, imaju silose u Idvoru i Ratar na Tamisu u Pancevu, i drze jos neke silose u zakupu, inace su izvoznici direktni i spadaju u grupu firmi sa izvozom oko 70.000 kukuruza godisnje. Neznam mnogo o gospodinu mada sam slusao lepe stvari o doticnom
 
Po toj logici oni bi kao direktni izvoznici trebali biti među boljim platišama.
Kod nas je " Ventura" dosta prisutna ali i o njoj ništa ne znam(o).
Boki podeli nešto sa nama.
 
Firma se zove BCM TRADE iz Beograda, imaju silose u Idvoru i Ratar na Tamisu u Pancevu, i drze jos neke silose u zakupu, inace su izvoznici direktni i spadaju u grupu firmi sa izvozom oko 70.000 kukuruza godisnje. Neznam mnogo o gospodinu mada sam slusao lepe stvari o doticnom
@ Mikiperlez ga najbolje poznaje,pominjao je BCM da je u konktaktu sa njima...Ljudi gde je Miki,ziv se ne javlja?Da nije promenio ime,adresu...ili je jednostavno iscezao?!

---------- Poruka napisana u 08:55 ---------- Prethodna poruka je at 07:26 ----------

http://www.poljopartner.rs/VestDetaljno.aspx?id=24519&grupa=6&sekcija=4
 
Svojevremeno dok sam radio i bio upucen dobar deo da ne kazem polovinu oko 10.000 tona kukuruza izvezla nam je ova firma,ne znam kako se sada kotiraju ali mislim da su ojacali http://www.konzul.rs/ a dobar deo i firma SI-SISTEM N.Sad...
 
svasta sam procitao u zadnji par stranica ali ja i dalje ne odustajem od svojih stavova ja i dalje cekam sredinu avgusta pa sta bude :cool:
 
Pa ovaj Konzul dobio suvlasnike Svajcarce, i po prihodima su solidni, veci dosta od onih bmc. Mada kod nas ima dosta povezanih lica, i cesto nije poznato ko je konkurencija, a ko saradjuje.

@leka,
Gledaj ti drugim okom kurs, jer vise ce kurs izgleda da osciluje, nego cena kukuruza. Po meni tu ti je pre zarada.
 
Svojevremeno dok sam radio i bio upucen dobar deo da ne kazem polovinu oko 10.000 tona kukuruza izvezla nam je ova firma,ne znam kako se sada kotiraju ali mislim da su ojacali http://www.konzul.rs/ a dobar deo i firma SI-SISTEM N.Sad...

Konzul veoma dobra firma 100.000 t godisne, suvlasnik konyula firma Ameuropa iz S vajcarske 5 firma po velicini u Evropi, vecinski vlasnik Dragan Sljepcevic, odlican

---------- Poruka napisana u 15:22 ---------- Prethodna poruka je at 15:20 ----------

Pa njihovom izvestaju se ne bi reklo da izvoze tih 70 hiljada tona.

Za Cvetica njegova firma je i Agroexport, Beograd
 
Nazad
Vrh