Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
I onda ja treba da sejem i soju i suncukret i ku"ruze i zito, pa 'de me opali... I svake godine puknem na 3 od 4 kulture sa vrhunskim prinosom i onda kao moja greska.... Mani meeee....
 
Optimista , ja se potpuno slažem s tobom , o tome sam davno pisao pa se skoro niko nije složio a i sada tvrdim da cijena kukuruza naravno utiče na cijenu mesa ali ni izbliza onoliko koliko se misli. Ne samo mesa u mesnici nego čak i žive vage. Najveći uticaj je cijena malog praseta , zato što su proizvodnja malih prasića i tov dva potpuno različita posla isto ko što cijena kukuruza sada nema nikakve veze sa ratarstvom nego samo cijena kukuruza sa njive .
Ja to tako gledam jer je trenutna uredjenost trgovine polj. proizvodima kod nas takva kakva je .
Znači niko nema razlog da bude ljubomoran na proizvodjače žitarica , zaradili su onolko kolko je bio kukuruz jesenas a ne kolko je sada.

Apsolutno Momo, a najveci uticaj na cenu mesa u mesarama imaju tajkuni koji na svoj racun stimaju ulaznu cenu(ziva vaga) i izlaznu cenu mesa. Ako drzava treba vec nekome da udari restrikcije na zaradu sto se ne izanalizira kolike su njihove marze i koliko one iznose u toj evropi kojoj toliko tezimo. Sto se ne nadje niko ko ima hrabrosti da njima udari packu po prstima, da je tako bilo Srbija bi jos uvek imala svoj stocni fond.
Najgluplje je sto dobro znamo da je stocni fond odavno unisten i desetkovan, a sto verujemo nekim novinarima koji sada u nedostatku boljih vesti pricaju ad je bas ova susa unistila stocni fond. Naravno da ima uticaja, ali bar oni koji drze nesto zivo znaju da se preko noci ne zapaca ni ne raspaca fond. I da je vise tovljaca koji imaju vece kolicine u tovu , a koji su svoju robu mogli posteno da naplate tokom predhodnih godina, ti ljudi bi podneli i eventualne stete na jednom ili dva turnusa jer znaju koliko je tesko pokrenuti jednom zaustavljeni zamajac.
Da je ovoj zemlji sluzba koja bi unapredila odnose i paritete, postovala odgajivace prasadi, teladi kao i tovljace, a sve to lepo sinhronizovala sa ratarima i na kraju usmerila gotovu proizvodnju na izvoz, kako siroti tajkuni ne bi morali da se trose na "preskupu" zivu vagu. Zacas posla bi ti isti tajkuni ili ispostovali proizvodjace ili zatvorili svoje mesare umesto kojih bi se otvorile nove postenije.

Druga stvar da smo iole pametni, kao sto nismo, i da imamo organizovan takav lanac proizvodnje usmeren ka izvozu mesa, sad bismo svi zajedno pevali i slavili, opijali se u "pauzama" izmedju namirivanja i tovarenja svinja. Dzepovi, stomaci, a bogami i sela bi nam bila daleko punija, ali nema sanse. Mi smo najzajebanija "ekipa" na planeti, draza nam je beda i siromastvo, gledanje politicara koji se svadjaju i rasturaju ono sto nisu oni stvorili nego mi i nasi ocevi i dedovi. Nadjebavaju se oko vlade koja nece uspeti da profunkcionise prvih dva tri madnata.
Lakse nam je i da se u skladu sa svim ovde svadjamo nego da se ujedinimo i uradimo nesto za sebe i one koji dolaze posle nas.

I kod nas su stari ljudi govoril: "Kad je dobro ne zapacaj, a kad je lose ne raspacaj!"
 
realna cena kukuruza je preko 30din a cinjenicno stanje je 25din, i sad mi treba da smo zdravo ljuti na tamo nekog sto skida kajmak, a njega bas boli mnogo sto smo mi ljuti...
tako je u svim sverama naseg drustva, SIT SE GLADNOG NESETI, al se kolo srece stalno okrece, pa nikad neznas gde ces dodro zaraditi a gde izgubiti...

Gde je ta realna cena preko 30,00 din?:sta:
 
Opet se nešto kuva na tržištu kukuruza...ne bi me začudilo da cena krene dole ::lose::

Danas je veća ponuda i nema realizacija...opet će nas država preveslati :udri:
 
miki da je kojim slucajem sav kukuruz kod otkupljivaca i izvoznika videli bi mi pravu cenu kukuruza(bila bi za 10 din veca od cigaskog i pariskog) kao sto se trenutno radi sa sojom, predpostavljam da je 99% kolicina kod njih, kad dodje zetva soje prepolovice se cena...
 
Opet se nešto kuva na tržištu kukuruza...ne bi me začudilo da cena krene dole ::lose::

Danas je veća ponuda i nema realizacija...opet će nas država preveslati :udri:
Sve je moguce ali ljudi ni po ovoj,tj.oni ljudi kojima je ostalo sta kukuruza ne krune, jer smatraju da je cena nerealno mala u odnosu na "trzisnu" Budimpestansku i znaju da od novog uglavnom nece biti zarade!Sta ce biti ako padne cena,nece otkupiti nista...Ako im je interes da zarade,ukalkulisace se na manju zaradu i raditi a ako ne neka spuste cene ili neka obustave otkup ako su u gubitku,niko ih ne tera!
 
Becej danas 26 din.Danas zavrsio sa starim kukuruzom i sada ocekujemo da vidimo kako cemo proci sa novim.Cuo sam da treba jos dva,tri dana da se napune barze koje su tu i pitanje je da li ce i kada doci sledece po kukuruz sa ovom cenom.
 
[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]
25.07.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
25072012.jpg
 
U Srbobranu je i dalje 25 din.

---------- Poruka napisana u 22:33 ---------- Prethodna poruka je at 22:26 ----------

@ sale ratar

Gde se predaje kukuruz za Turinku? Je l' na Trifunovićevom silosu, i da li je taj silos sad Turinkin?
 
Mene izgleda zajebavaju:sta: i u Srbobranu i u Turinki...juce u Srbobranu ne prima do ponedeljka (Radica trenutna cena 25) a u Turiji prekljuce 25.40 ...imam jos oko 3,5 vagona... aj da vidimo ko da vise::novac:: pa da trgujemo.

@ sale pomagaj imas:ppozdrav::ppozdrav: ako prodam u Turinki po 26.46 :bravo:
 
Kad bi vam reko prognozirane cene ne bi prodavali jos ni kilo barem petnest dana.Nema odakle jeftinije da se uveze,pa vi sad kako mozete i hocete. . .a i uvoznicki lobi uhvatio ovaj prelazni momenat na vlasti pa neznaju de biju. . .
 
Nazad
Vrh