Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
sramota je da sad svima smeta drzava ako zabrani izvoz zbog 80% stanovnistva.
Miki, zaboravio si bitnu stvar, to je da tih 80% jede kupus, a ovih 20% pojede meso, tj kukuruz. Ne vidim da se nasekirase kad dovedose ovih 80% do bede.
Miki, mojne se lazemo. Ajde priznaj da se i sam smejes na ovaj nagli napad socijalne brige.
Nikad ni jedna ekipa nije pukla dok se nije pojavio insajder, pa nece ni ovaj kartel. Bilo bi lepo da nam neko iznutraa isprica sta se stvarno desava, a u to ime predlazem da se onda svi zajedno borimo za socijalnu pravdu, pa nek ide kukuruz i u bescenje ako treba. Ajde vise nek se neko otvori, nek kaze istinu, da ne budemo makar na trenutak vise ovce. Ovako sa ovim novim demagogijama, samo dolivate ulje na vatru. Opila vas moc, gubite iz vida realnost i njene nepredvidljive mogucnosti.

Budite ljudi, iako ste otkupljivaci kukuruza.:haha:
 
Pozdravljam kolege sto vise podatka o cenama da bar malo razbijemo monotoniju .Sto vise imamo podataka o cenama veci pritisak mozemo vrsiti na svoje otkupljivace.
 
VISOKA CENA KUKURUZA I SOJE TRESE STOČARSTVO



Beograd, 23. jul 2012.

Nestašica junadi u Srbiji je na pomolu, ali se očekuje ponovo veća ponuda krava za klanje. Razlog za ovakvo stanje je prethodno visoka cena teladi i simboličan tov, a na drugoj strani cena mleka kod visoko zahtevnih krava ne obezbeđuje dobit zbog cene kukuruza od 25-30 din/kg i zrna soje, koja će dostići istorijski maksimum.

Junad se trenutno prodaju po 210-250 din/kg, dok je cena teladi stala na oko 350 din/kg.

Poslovanje mlečnih farmi uzdrmala je cena kukuruza i soje (zrno), koja se danas popela na 71,50 din/kg, dok je prodaja sačme stala još 18. jula (58,50 din/kg) i kada se pojavi nova ponuda biće to oko 70 dinara.

Zbog velikog lagera sojine sačme nije isključeno da se cena zrna soje veštački podiže, ali je i moguće da je kupuju fabrike stočne hrane zbog mogućeg podbačaja roda kod nas i u svetu.

I pored rasta cene zrna soje, ona je danas u Čikagu prodavana po 62,31 din/kg, a u Mineapolisu 61,27 din/kg, dok u Budimpešti se soja i ne nudi na berzi, saznaje „AgroServis”.

Cena kukuruza i soje trenutno znatno utiču i na proizvodnju svinjskog i živinskog mesa, ali i na rentabilnost ribnjaka.
cena-na-berzi.jpg
[/IMG]
CENA KUKURUZA OD 30 DIN/KG UMANJILA CENU PRASADI



Novi Sad, 23. jul 2012.

Na pijacama u Vojvodini i Mačvi kukuruz je proteklog vikenda prodavan po 30-35 din/kg, ali ga u mnogim selima i nije bilo u prodaji. Ova cena i neizvestan rod su uticali na veliki pad postojeće cene i prasadi (ispod 200 din/kg).

Ipak, pojedini tovljači smatraju da je baš sada vreme za tov svinja.

Zoran Trajčinović iz Glogovca ima 300 krmača i za uzgoj koristi samo 10 odsto svoje hrane.

Prasad prodaje po 240 din/kg, ali najčešća cena u regionu Mačve je ispod 200 dinara. On smatra da je realna cena tovljenika 240 dinara, a da ova prodajna od 185 din/kg je pogubna za stočarstvo.

Inače, cena prasadi u EU se kreće od 40 do 80 evra komad. Mađarski farmeri prasad u Nemačkoj plaćaju 70-80 evra po komadu, težine do 25 kilograma. Reč je o visoko kvalitetnim tovnim rasama.

PREUZETO SA AGROSERVISA.
 
Danasnje cene u mom okruzenju : Zunji-Silak Temerin 24.60 , Agro Erak Gospodjinci 25.00 , Turinka Turija 25.40 svi sa PDV-om::super::::novac::
 
Prica da cena kukuruza i soje utice u toj meri na krajnju cenu mesa koje kupuju gradjani je lupetanje. Na tu cenu uticu marze tajkuna koji drze lance klanica i mesara i to svi znamo dokle cemo se prepirati oko gluposti? Pa sve da cena kukuruza sutra padne na 5 dinara opet stocari nece zaraditi od toga, tajkuni ce skinuti cenu zive vage, a zadrzati cene u mesarama i kraj! Sa te strane istvi vam je bio kukuruz 4 ili 40 din. Al kad vam je dosadno, ajd da se prepiremo, kao i obicno uvek u pogresnom pravcu!

Inace danas ne proverena informacija da ovde u okolini ljudi ne daju ispod 28-30, a da toliko lako-lagano i dobijaju!
 
Prica da cena kukuruza i soje utice u toj meri na krajnju cenu mesa koje kupuju gradjani je lupetanje. Na tu cenu uticu marze tajkuna koji drze lance klanica i mesara i to svi znamo dokle cemo se prepirati oko gluposti? Pa sve da cena kukuruza sutra padne na 5 dinara opet stocari nece zaraditi od toga, tajkuni ce skinuti cenu zive vage, a zadrzati cene u mesarama i kraj! Sa te strane istvi vam je bio kukuruz 4 ili 40 din. Al kad vam je dosadno, ajd da se prepiremo, kao i obicno uvek u pogresnom pravcu!

Inace danas ne proverena informacija da ovde u okolini ljudi ne daju ispod 28-30, a da toliko lako-lagano i dobijaju!
Ne mogu da verujem da neko tako nesto moze da izjavi.:osmeh::pcelac::.Da li si ti nekad nesto u zivotu hranio,da bi znao koliko cena kukuruza i soje utice?Sto je jos porazavajuce tvoj komentar dobija ovacije.::lose::
Ja vise nemam komentara i povlacim se.Zelim vam kisu,dobar rod i cenu od 100 dinara.Svi ce pocrkati,ostace vas stotinjak i uzivacete u kacamaku kao kadgod.Zivela Srbija.Toliko od mene i izvinjavam se za :off_topic:
 
24072012.jpg
Ciric nece da plati vise,posto zna da kukuruza u J.Banatu ima vise nego drugde i drzi cenu posto uglavnom svi otkupljivaci rade za njega,tj.Granexport-MK Comerc... Po ovoj ceni danas,otkupljivaci bi uglavnom svi trebali da placaju kukuruz minimum 25,5-26 dinara a oni daju 24,5-25...Cast izuzecima!
 
@Sama
Nisi dobro razumeo Optimistin komentar. Relacija je kukuruz i soja nasuprot cene mesa u mesarama, a ne cene zive stoke tj. one cene koje stocari dobijaju.
 
Vidi Sama, da li slucajno ili namerno ali ti si bas promasio sustinu mog posta i preokrenuo znacenje potpuno u svojoj glavi.

Sad da te ubedjujem koliko i kada sam tovio i kako sam prolazio, mrzi me.

Misli covece sta god hoces, na taj deo se odnosila ova recenica: Al kad vam je dosadno, ajd da se prepiremo, kao i obicno uvek u pogresnom pravcu!

A i to da neces vise ucestvovati u ovoj diskusiji ne verujem, oces, zivi bili pa videli. No kako god bilo - da bilo , ne bih se ja veliko oko toga jedio...
 
Ljudi svako gleda iz svoje tacke gledista. Mikiperlez kao otkupljivac tera svoje i uvek mu godi kad cena pada. A Sama takodje, sigurno da mu nije lako kupovati kukuruz ili soju po astronomskim cenama. Problem je u tome sto covek proizvodi jako malo ili ne proizvodi uopste soje ili kukuruza. Ono najbitnije je to sto sve zaboli .... i za stocara a i za ratara. Tako se sve vrti u krug nekad je kukuruz vredeo 3 din pa posle 7 din a soja 13 pa 17 din a svinje su bile 100 din sto se itekako isplatilo toviti, e sad se nesto preokrenulo.
 
Optimista , ja se potpuno slažem s tobom , o tome sam davno pisao pa se skoro niko nije složio a i sada tvrdim da cijena kukuruza naravno utiče na cijenu mesa ali ni izbliza onoliko koliko se misli. Ne samo mesa u mesnici nego čak i žive vage. Najveći uticaj je cijena malog praseta , zato što su proizvodnja malih prasića i tov dva potpuno različita posla isto ko što cijena kukuruza sada nema nikakve veze sa ratarstvom nego samo cijena kukuruza sa njive .
Ja to tako gledam jer je trenutna uredjenost trgovine polj. proizvodima kod nas takva kakva je .
Znači niko nema razlog da bude ljubomoran na proizvodjače žitarica , zaradili su onolko kolko je bio kukuruz jesenas a ne kolko je sada.
 
realna cena kukuruza je preko 30din a cinjenicno stanje je 25din, i sad mi treba da smo zdravo ljuti na tamo nekog sto skida kajmak, a njega bas boli mnogo sto smo mi ljuti...
tako je u svim sverama naseg drustva, SIT SE GLADNOG NESETI, al se kolo srece stalno okrece, pa nikad neznas gde ces dodro zaraditi a gde izgubiti...
 
Nazad
Vrh