Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Slazem se da je susa uzela svoj danak.Trebalo bi od opstine do opstine napraviti procenu stete.Tamo gde je veca pomoci ljudima da prezive i nek drzava nadoknadi troskove setve,otpisati porez,pio i sta vec.Odrediti neku realnu cenu,da se nebi neki bogatili na ustrb onih kojima nista nije rodilo.Prosek prinosa je realan za drzavu,a ne realan za proizvodjaca.Na kraju krajeva hteli su da subvencionisu po prinosu.Sad nek pomazu po prinosu.Drzava nebi trebala da zabrani izvoz,zarad svojih kupaca,al ne treba ni narod da pocrka od gladi.Elem kad se odredi,ali stvarno realna cena.Nije vreme za bogacenje,ali ni za pucanje.Da budemo solidarni i da se ista odredi i naravno da bude veca od proslogodisnje.Otkupljivacima da se odredi ta maksimalna cena i da razliku koju ostvare pri izvozu daju drzavi,za pravljenje robnih rezervi kukuruza.Ako drzava ne bude mutila i bude savesna,time ce dovoljno otkupiti za spasavanje naroda,a izvoz nebi bio zabranjen.
Mozda je malo sturo,ali bi se sigurno moglo razraditi i time bi se postiglo,da se svakom pojedinacno nadoknadi,a izbegne da neko ko ima dobar prinos ili bar solidan proda kukuruz po 40 i tako se razbije od para na racun sirotinje.
Ovo je ljudi vanredna situacija i treba je razumno i solidarno prebroditi.:ppozdrav:
 
Ni u kisi roda,ni u susi gladi.
Samo...nije u redu da seljak stalno izvlaci deblji kraj,ako ne i najdeblji,a zaduzen je SAMO sa pravljenje hrane i punjenje budzeta.
 
Slazem se da je susa uzela svoj danak.Trebalo bi od opstine do opstine napraviti procenu stete.
само још где да нађемо тих 50 праведника за комисије .. или беше 40... 30... 20... 10... и на крају се зна шта је било ..
Tamo gde je veca pomoci ljudima da prezive i nek drzava nadoknadi troskove setve,otpisati porez,pio i sta vec.
Држава је банкрот ..
Odrediti neku realnu cenu,da se nebi neki bogatili na ustrb onih kojima nista nije rodilo.
То је дефиниција капитализма ..

Otkupljivacima da se odredi ta maksimalna cena i da razliku koju ostvare pri izvozu daju drzavi,za pravljenje robnih rezervi kukuruza.
Незаконито ..
Ovo je ljudi vanredna situacija i treba je razumno i solidarno prebroditi.:ppozdrav:
Јесте .. али да смо били солидарни не би били ту де јесмо ...

Разумем ја шта си хтео а кажеш и лепо би то било ал неће да бидне ...
 
Mozda zvanicno i nema zabrane izvoza ali se nesto desava mnogi prestali sa otkupom.Magacin Jermenovci 24din/kg.
 
@Pedja1 Sigurno da se razumemo,ali sa jedne strane je ne zadovoljan i ogoljen seljak,koji preti nemirima,a sa druge strane gladni gradjani,koji ce takodje praviti nemire.Ako ne nadju ljude od poverenja,ne promene zakon,ne obuzdaju izvoznike,ova vlada nece docekati prolece.Ne mislim nista politicki.Koja god da je vlada,bila bi u velikom sosu.Ja sam samo predlozio da se neko ne bogati na konto necije istarupirane njive,a da to nekoga kosta gladi.
 
Mora da ce da padne cena...Cim su videli kisu :) Ali su se malo zajebali,morace da drese kesu ako hoce kukuruz,seljak nije vise prost,pa da pada na njihove spekulacije.Kod nas juce bio 24,5 a danas ne znam niti me zanima...Uzivam u ovim divnim trenucima,pada kisa:kisa:
 
Sad je doslo vreme da cemo prodavati kukuruz 40 din, i nedamo da nam se niko mesa u to , isto kao sto nam ni u buducnosti netraba drzava da se mesa sa subvencijama, i sto nam je ove godine davala subvencije kad sad hoce da nam zabrani izvoz.Dobili smo subvencije kad je kukuruz bio 250 eur, super rod, treba svi na traktore ako zabrane ........
 
Sad je doslo vreme da cemo prodavati kukuruz 40 din, i nedamo da nam se niko mesa u to , isto kao sto nam ni u buducnosti netraba drzava da se mesa sa subvencijama, i sto nam je ove godine davala subvencije kad sad hoce da nam zabrani izvoz.Dobili smo subvencije kad je kukuruz bio 250 eur, super rod, treba svi na traktore ako zabrane ........
I to je Balkan.Zato nam tako i ide.:osmeh: Do juce si bio u zavadi sa 70% posetilaca ove teme,jer si bio na strani izvoznika.:haha: E sad je zadnjica ugrozena,pa pozivas te iste da isteraju traktore i da se bore protiv zabrane izvoza i obecavas im 40 dinara.
Pa ljudi ako bude 40 dinara,a ne kazem da ne treba ukoliko drzava ne odreaguje radice kuke i motike.Pa ako ljidi budu radili ceo dan za parce hleba,o mesu da ne pricam,a neko da uzme kajmak,nece da valja.
Problem je evidentan.Treba ga resavati i drzava je potrebnija nego ikad,a ti kazes da ne treba.Pa ajd sad da bude kukuruz 100 dinara ,subvencije ne trebaju :osmeh:,ali realno li je i ekonomski odrzivo.
Bice ovo po svacijim ledjima.I ledjima drzave i ratara i stocara i izvoznika i kupci ce malo smanje meso.Tako bi bar bilo realno i posteno.Ja cu toviti pile za 20 dinara,a ulaggati 400.:osmeh: Pristajem da podnesem svoj teret.A realno li je da ti toliko zaradis na kg kukuruza.:haha:
 
I to je Balkan.Zato nam tako i ide.:osmeh: Do juce si bio u zavadi sa 70% posetilaca ove teme,jer si bio na strani izvoznika.:haha: E sad je zadnjica ugrozena,pa pozivas te iste da isteraju traktore i da se bore protiv zabrane izvoza i obecavas im 40 dinara.
Pa ljudi ako bude 40 dinara,a ne kazem da ne treba ukoliko drzava ne odreaguje radice kuke i motike.Pa ako ljidi budu radili ceo dan za parce hleba,o mesu da ne pricam,a neko da uzme kajmak,nece da valja.
Problem je evidentan.Treba ga resavati i drzava je potrebnija nego ikad,a ti kazes da ne treba.Pa ajd sad da bude kukuruz 100 dinara ,subvencije ne trebaju :osmeh:,ali realno li je i ekonomski odrzivo.
Bice ovo po svacijim ledjima.I ledjima drzave i ratara i stocara i izvoznika i kupci ce malo smanje meso.Tako bi bar bilo realno i posteno.Ja cu toviti pile za 20 dinara,a ulaggati 400.:osmeh: Pristajem da podnesem svoj teret.A realno li je da ti toliko zaradis na kg kukuruza.:haha:

OVO JE BIO SARKAZAM, IRONIJA, sramota je da sad svima smeta drzava ako zabrani izvoz zbog 80% stanovnistva, sto prosle godine niko nije vratio subvencije kad je kukuruz bio 250 eur.

Traktori su bili ..... a mislio sam pa na njive.
 
Svi ste vi u pravu,samo je tema-Trenutna cena kukuruza na trzistu.
:)
Nemojte se jediti bezveze,nije dosta ocajno. :)
 
Bas tako kolega o spekulacijama je rec,a tema je trenutna cena.Sem mene niko nije naveo cenu za danasnji dan a promena sigurno ima jer pada kisa a drzava srbija vodi brigu o svojim gradjanima makar sa nizim cenama kukuruza jer ne daj boze ovaj drugi sloj zovu se poljoprivrednici mogu i obogatiti.
 
Nazad
Vrh