Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Slims iz BNS-a, od danas, placa 25dinara ukoliko se kod njih dotera. Ukoliko se ne dotera kod njih, uzimaju proviziju za prevoz. ZZ Milenijum iz BNS ne vrsi otkup kukuruza.
 
ja sam dobijao 25.5 u petak u Surcinu neki privatni silos,pare od 7do 10 dana i odustao,mogu pare da budu i na sveti nikad,kada uzmu od tebe i ne daju pare,mozes da ides da trcis samo oko praznih silosa.
evo sada su me zvali 26.5 mi daju i hitno im treba kukuruz.
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas okrunio moj kukuruz. Cena 25 din. Ispalta odmah. Nisam imao mnogo pa sam ga dao, dosta mi je bilo te neizvesnosti oko cene (hoće/neće biti zabrane izvoza, hoće/neće biti dobre kiše itd.).
 

Ti slusaj sebe ,ako sam te dobro razumeo neko te je navukao.
Ovaj forum zato i postoji pozali se uvek ce ti neko dati pametan savet veruj mi ima finih ljudi.
Eto toliko od mene samo malo da ti ublazim muku.
A dace bog bice svega
[/QUOTE]

Hvala lepo,ali u zivotu mi vise netreba nikakav savet niodkoga,a kamoli od prijatelja.
Kad god sam slusao savete,najebo sam kao zuti macak!
 

Ti slusaj sebe ,ako sam te dobro razumeo neko te je navukao.
Ovaj forum zato i postoji pozali se uvek ce ti neko dati pametan savet veruj mi ima finih ljudi.
Eto toliko od mene samo malo da ti ublazim muku.
A dace bog bice svega

Hvala lepo,ali u zivotu mi vise netreba nikakav savet niodkoga,a kamoli od prijatelja.
Kad god sam slusao savete,najebo sam kao zuti macak![/QUOTE]



pa onda se izčlani iz ovog foruma, ako ti ne treba savet niodkoga. ovde smo svi valjda da podelimo iskustva i da nam svima bude bolje i lakše.
 
Kukuruz ide do 27,00 a onda sledi zabrana izvoza. U slucaju da nebude zabrana u februaru sledi 40,00 din i glad u Srbiji
Kao sto sam obecao danas cene koje dobijaju izviznici 227 eur kukuruz, 240 eur psenica, vama da plate 12 eur manje i svi zadovoljni
 
Fin je to podatak da ce kukuruz biti 27,samo koliko je on tacan i siguran? Ako je siguran,onda se sigurno zna i kad ce to biti.
Bilo bi dobro kada bi to podelio sa nama,pa svi da uzmemo koji dinar vise. :)
Moj otac je prodao 5 vagona po 24 din,ostala su nam jos 4 vagona,ali cekamo da bude tih 27 pa da prodamo. :)
 
izmedju 05-10.08. ako zne zebrane pre toga izvoz, a u interesu naroda je da to urade. Inace izvoznici sto treba da tovare tu robu su prodali po 185 eur +- 5%Ako se neuvede Srbija kao drzava imace veliki problem jer ce multinacionalne kompanije da izvuku svu robu iz Srbije za 2 meseca i ovde nece biti robe za sopstvene potrebe, a onda cemo u srbiji kupovati po duplo skupljim cenama od drugih drzava. Moj predlog na jednom okruglom stolu bio je da se zabrani izvoz a u martu da se bilansiraju pozicije i onda odluci da li pustati izvoz ili ne.
Ovde vise nije stvar koliko cete zaradutu ilil izgubiti vi proizvodjaci, nego da li ce narod i drzava preziveti ovu krizu i sa kojim posledicama izaci iz nje.
 
Uuu,sigurica znaci. Fala,fala...
Videcemo sta ce da bidne...
:)

---------- Poruka napisana u 00:20 ---------- Prethodna poruka je at 00:18 ----------

Samo da do tad evro ne bude jedno 150 dzindzi :) . Najmanje 150 :)
 
izmedju 05-10.08. ako zne zebrane pre toga izvoz, a u interesu naroda je da to urade. Inace izvoznici sto treba da tovare tu robu su prodali po 185 eur +- 5%Ako se neuvede Srbija kao drzava imace veliki problem jer ce multinacionalne kompanije da izvuku svu robu iz Srbije za 2 meseca i ovde nece biti robe za sopstvene potrebe, a onda cemo u srbiji kupovati po duplo skupljim cenama od drugih drzava. Moj predlog na jednom okruglom stolu bio je da se zabrani izvoz a u martu da se bilansiraju pozicije i onda odluci da li pustati izvoz ili ne.
Ovde vise nije stvar koliko cete zaradutu ilil izgubiti vi proizvodjaci, nego da li ce narod i drzava preziveti ovu krizu i sa kojim posledicama izaci iz nje.
Baš lep predlog za državu i za građane ali za nas poljoprivrednike baš i nije.
Što ti na tom okruglom stolu nisi predložio da se nama otpiše porez,PIO,ZDR od strane države a od strane utkupljivača d nam dug za repromaterijal sa dospećem na jesen prebace na jesen 2013 pa da svi budemo zadovoljni a narod sit!
Ili opet prko naših leđa,seljak trpi i ćuti.
 
Ma ne treba on to da predlozi,imaju te polupismene teluske za okruglim stolom tu ideju,samo ne znaju kako i kad da je sprovedu. Cekaju malo kriticniji momenat...
Jao cirkusa... :)
 
izmedju 05-10.08. ako zne zebrane pre toga izvoz, a u interesu naroda je da to urade.
A zasto bi zabranili izvoz pre toga, da nisu mozda vidoviti pa znaju koliko ce roditi? A sta je tu interes naroda?
Protivnik sam zabrane izvoza iz vise razloga. Prvo, zasto zabraniti izvoz kad ne znas ni koliko ima kukuruza. Drugo, ako kukuruza ima 4 miliona tona, tj dovoljno za nas, ako recimo krene izvoz onda drzava moze taj isti kukuruz da kupuje za robne rezerve, daje malo iznad i ovi nema sanse da ga izvezu. Ako kukuruza ima manje od 4 miliona tona, onda drzava pored toga sto ga moze ovde kupovati, moze ga i uvoziti i tek onda izvoznici nema sanse da pariraju sa cenom, i opet dodjemo na isto. Ako ga pak ima vise od 4 miliona tona, onda je to najlakse, drzava samo nadgleda i malo kupuje za rezerve. Dakle nepostoji ekonomski razlog.

Izgleda da ima neke istine u onoj Urosevoj prici. Tako da ce po ko zna koji put biti, socijalizujemo gubitke, a privatizujemo dobitke. Ko nam kriv kad smo glupi, pa nemamo privatnu drzavu, kao neki.
 
Bokikoki taj tvoj predlog je neprihvatliv za nas poljoprivredne proizvođače, jer će se ponoviti 2007 godina i dve godine posle nje kada nismo imali kome da izvozimo poljoprivredne proizvode jer smo izgubili sve partnere koji su od nas kupovali žitarice, i takvu eventualnu odluku mi poljoprivreni proizvođači bi po svaku cenu trebali da sprečimo, ali ja sam siguran da do zabrane izvoza neće doći. A to što pišeš da nećemo imati žitarice za svoje potrebe to su čiste gluposti jer nema šanse da za dva meseca mi poljoprivredni proizvođači prodame sve svoje proizvode (kukuruz,pšenica) jer se dobro zna da ih prodajemo tokom cele godine. Ovde je u pitanju samo cena , eventualnom zabranom izvoza skinula bi se cena žitaricama.A nas niko nepita dali ćemo mi imati para da zasnujemo na jesen i na proleće novu proizvodnju i da ostanu cene velike, kada se zna da će sadašnji rod biti u najmanju ruku prepolovljen a kamoli još ako se cene naših proizvoda smanje.
 
Kako god okrenes dodjemo izgleda na isto politcarima puna usta demokratije a jedine mere kojima znaju da se bore su zabrane i kazne,tako da gospodo poljoprivrednici nismo vise glupi kao nekad,jedino resenje je da se borimo za sebe i svoje porodice pa ako treba naravno opet na ulice,a one koji nemaju za hleb neka hrani drzava u javnim kuhinjama.
Ovo je jedino sto izvozimo iz ove drzave pa ce i to da se sjebe,pa nismo mi krivi sto proizvodimo hranu a ne fiat punto koji niko nece da kupi van Srbije i nisu mi oni dali dzabe zemlju
i repromaterijal pa da me sad demokratski pljackaju

---------- Poruka napisana u 01:16 ---------- Prethodna poruka je at 01:05 ----------

Vec duze vreme razmisljam o formiranju nekog vida poljoprivredne politicke stranke,sto je naravno skoro nemoguce jer su doneli takve zakone da samo oni sami i uz njihovu podrsku mogu formirati jos poneku partiju, a dok se to ne desi sigurno nas nece spasiti ni Zaharije ni bilo ko od njih vec ce nam i dalje ako dozvolimo derati kozu s ledja pozdrav
 
Zabrana izvoza je mac sa dve ostrice, veliko uplitanje drzave u trziste nije uvek bas dobro, ako ima manje kukuruza logicno je da ce biti skuplji, u suprotnom bi propast ratara bila jos veca. Sta bi bilo da je rodilo rekordno, onda bi bilo u redu da bude 13 dinara, ovako kada ce roditi duplo manje, logicno je da bude 26 din, zar ne ?
 
Nazad
Vrh