Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ja sam prodao po 162e/t sa njive. Ja sam sa time zadovoljan.

@kameni
Raspitao sam se. 24.20din je najbolja ponuda. To za 26 nemam pojma gde si cuo...
 
@lakarije
Kako imam dilemu podno skladiste ili kotobanju/cardak sve sam racunao i jos jednom stavio na papir. Konacan zakljucak je da odustajem od cardaka (iznajmicu po selu ako mi bas bude trebalo) i pravim skladiste. Sejacu max fao 400, kad kompletiram sa susarom sve fao grupe.
Tako da berac je za mene zavrsena prica. Umesto cuka/cokanja koristicu sojinu slamu.
 
Vidim da je moj post izazvao dosta reakcija:
Nisam mislio bukvalno da je Bog stvorio kuruz zato i zato(Jer da boga ima,bilo bi i kise,ocigledno da ga nema!)
Cela poenta nije ni da je ljudima trebalo para,vec da su se ljudi POKONDIRILI,IZBEZOBRAZILI,ULENJILI, itd.
"Ako moze komsija Pera da kruni u zrnu na njivi,krunicu i ja"
Ali komsija Pera seje 500 jutara kuruza,a ja sejem 10.
Nije da su se samo ti sa 10 jutara pokondirili,nego i oni trutovi sa 2 juta vise nisu u stanju da ga istovare u kotobanju.
I onda se desi ova situacija:
Prodas ga u oktobru dzabe,a neznas ni dali ces ga posejati sledece godine.Kamoli dali ce roditi.
Najzalije mi je sto me je prijatelj,(i protiv moje volje,jer sam posejao duplo vise nego sto mogu da smestim kuci), navukao da uzmem vestak na zeleno.Kaze, imam informaciju da ce u berbi biti 14 do 15 dinara,bice jako puno posejano!
O paritetu necu da govorim,da nekome ne bi pozlilo!
E sad,pitanje za sve vas:
Kako znate koliko ce roditi i koja ce biti cena u u berbi 2013 godine?

Inace da ne bi otisao potpuno o OFF,juce u Indjiji na pijaci kuruz sav prodat po 30 !
 
Ali ako ga predas u oktobru na lager, ne moras da ga prodas. Ti ga predajes, a ne prodajes, posle biras cenu i ides na obracun.Niko te ne tera da ga prodas, a znam za situacije da su ljudi drzali kukuruz na lageru i jace od godine, bio besplatan lager.
Ne moze se vise ni sve brati. Kako bi izgledalo da taj Pera sa 500 lanaca pocne da bere i kad bi zavrsio i koliki bi imao rastur na njivi?
Slazem se da manji paori bolje da beru i drze kuci, i da ne misle na probleme s vrsidbom. Ali kad pocne da se kruni u beracu, vreme je da se berac parkira u supu.
 
Mislim da se drug lakarije malo razocarao u ljude.Ali druze nemoj nikada da sumljas u boga molim te nemoj biti antihrist.
Daje ti bog na drugi nacin,a sto se tice ljudi budi oprezan.
Ti slusaj sebe ,ako sam te dobro razumeo neko te je navukao.
Ovaj forum zato i postoji pozali se uvek ce ti neko dati pametan savet veruj mi ima finih ljudi.
Eto toliko od mene samo malo da ti ublazim muku.
A dace bog bice svega
 
Da nije bilo suse, cena ne bi ni bila ovakava kakva je sada. Proletos je za jesen i bila planirana cena 13 - 15 din, tako se i trgovalo na zeleno, jer proletos je kukuruz obecavao dobar rod, ali eto sta se desilo. Kazu ovde kod mene da ce cena da ode mozda i do 30 din u narednoj nedelji, jel se blizi i kraj izvoza. A novi kukuruz ce navodno kostati 25 din u startu., ako se ne umesa nasa vlada, pa napravi jos neki poremecaj na trzistu. Tako da se ustvari nista ne zna za sigurno, kao sto se ustvari nije znalo ni proletos.
 
Vlada se nece umesati , i nece biti zabrane izvoza... Jer nije samo kod nas ovakvo vreme vec u celom svetu su suse i poplave... I ne mogu oni da nam zabrane izvoz bez dozvole iz Brisela. Najjaca cena se ocekuje oko 11-15 avgusta, posle toga ide dole...
 
Sad će izgleda stvarno gore.Bilo je nas 5-6 na forumu koji smo tvrdaili da je avgust majka više nego maćeha.Nekad suša u Rusiji, nekad u Ukrajini često u Mađarskoj i Vojvodini a to stvarno utiče puno na cenu.Ali je moglo biti drugačiji. I sam sam ostavio samo 10 t za sada jer sam morao prodavati tokom zime i proleća zbog ulaganja u setvu.Malo je onih koji mogu da drže kukuruz godinu a da ovamo može sve da financira.Sad sam neke zvao i stvarno je skočio debelo još ako zabrane iz Srbije biće ko pre par godina.
 
Nazad
Vrh