Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Zbog "Gospode" iz Beograda. . . sorri na :off_topic: ali morao sam. . .

Hoces da kazes da su ovi u Novom Sadu bolji

Pojavio se novi problem, nivo Dunava je opao, sad se barze tovare sa 80% kapaciteta, u Bugarskoj na jednom delu uvedena je zabrana plovidbe, ako se nastavi ovako ni barze se nece moci puniti.

Nezvanicno na predlog pokrajinske vlade zabrana izvoza od 15.08.
 
Hoces da kazes da su ovi u Novom Sadu bolji

Pojavio se novi problem, nivo Dunava je opao, sad se barze tovare sa 80% kapaciteta, u Bugarskoj na jednom delu uvedena je zabrana plovidbe, ako se nastavi ovako ni barze se nece moci puniti.

Nezvanicno na predlog pokrajinske vlade zabrana izvoza od 15.08.

Mala digresija, barze po pravilu za kukuruz idu do 15.07 i staje isporuka do septembra-oktobra meseca! Tako svake godine pa i ove...
 
Moguce da je danas (tj. sad vec juce) neko podigao cenu. U cetvrtak je 24.20 bila najbolja cena, jer je drug prodao 50t po toj ceni.

---------- Poruka napisana u 00:39 ---------- Prethodna poruka je at 00:38 ----------

Mogu sutra da se raspitam, pa cu javiti.
 
Da li neko zna cime mogu da tretiram zrno kukuruza protiv leptira.Prskao sam vec jednom Astelikom,a tamo pise da ne sme dva puta u jednoj godini.Treba mi nesto male karence,posto kukuruz koristim za svinje.Inace leptirici su se pojavili ima nekoliko dana,pogotovo se vidi nocu kad se upali svetlo ispred kuce
 
Ne brini,poskupece i meso i sve u lancu neces biti ostecen!A na jesen mislim da ce najvecu stetu pretrpeti upravo taj ratar koji kukuruz sad prodaje po 24-25 dinara ali ce ga imati jako malo za prodaju,gotovo nista pa ce valjda onda stocari biti na vecem dobitku kao mi sada...


Najvecu stetu ce najesen pretpeti oni koji su prosle jeseni brze-bolje pozurili da prodaju kuruz sa njive po 16 dinara !
Ljudi su se pokondirili i zaboravili da je Bog kukuruz stvorio,da se donesi kuci i stavi u kotobanju!
 
Najvecu stetu ce najesen pretpeti oni koji su prosle jeseni brze-bolje pozurili da prodaju kuruz sa njive po 16 dinara !
Ljudi su se pokondirili i zaboravili da je Bog kukuruz stvorio,da se donesi kuci i stavi u kotobanju!
90 odsto ljudi koje je jesenas prodalo po 16 je moralo e ne zato sto su alavi na pare...
 
Najvecu stetu ce najesen pretpeti oni koji su prosle jeseni brze-bolje pozurili da prodaju kuruz sa njive po 16 dinara !
Ljudi su se pokondirili i zaboravili da je Bog kukuruz stvorio,da se donesi kuci i stavi u kotobanju!
Ako je bog sve to tako lepo zamislio mogao je i bar malo kise poslati da se ima sta u kotobanje staviti.
Vecina je morala prodati dosad posto su trebale pare, a ko jos nije taj ima dooobru zaledjinu ili se nebavi iskljucivo poljo.
 
Nazad
Vrh