Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Izvinjavam se za :off_topic:,ali zasto je samo kod nas psenica jeftinija od kukuruza.:sta:
 
Izvinjavam se za :off_topic:,ali zasto je samo kod nas psenica jeftinija od kukuruza.:sta:
Zato sto je kukuruz strateski proizvod u odnosu na psenicu (izvoz ide na barze), a psenica ide kamionskim putem ka Kosovu i Makedoniji (u kojoj je trenutno na snazi ogranicenje na uvoz psenice iz Srbije i ostali zemalja clanica CEFTA sporazuma)!!! Ono sto treba da nas brine je situacija ako kukuruz bude "divljao" da psenica ne ode u stocnu hranu....
Produktna berza na jucerasnji an nije imala zakljucene komercijalne trgovie psenice...satro je do sada za Robe rezerve po ceni od 23.00 sa pdv-om predato 13.500t psenice....
Kuukuruz je danas na berzi trgovan 24.20 - 24.80+pdv!!!
 
20072012.JPG
Sada polako prelazi i 31 dinar,ko zna gde ce se zaustaviti...Po tome tona je oko 270 eura...Bas lepa cena,a kod nas 205e/t Lepo su zaradili ovih par dana otkupljivaci,izvoznici svi u lancu osim seljaka,koji ne zna sta ga ceka za mesec,dva na poljima i daje kukuruz drugome da zaradi!Ispod 240e/t ne krunim
 
Ako padne kisa za vikend, eto cene na dole, ako nastavi susa, ko zna gde ce se zaustaviti.
Ma to je relativna stvar i koliko gde padne!U ovom trenutku nema toliko veze,svetska cena je u porastu i ako padne malo zadrzace se na visokim kvotama posto nije susa samo kod nas!To samo u Srbiji moze da bude scenario,ali dokle god imaju interes,zaradu izvoznici da ga otkupljuju i prodaju dotle ce cena biti dosta visoka!Zasto bi padala, ako vec na preko 50% povrsina konkretno kod nas nece pomoci pa da padne i 50 litara mada kazu da nece pasti toliko!Videcemo,kako bude bice...prosle godine je cena bila 235e/tona a znalo se da ce lepo roditi,a sad situacija 100% gora a cena 205eura...Ko je sad lud,i to je kod nas ta cena,svugde okolo je preko 220eura! Molim clana @zico78,Spasoja neka nam kazu koliko mogu trenutno dobiti za svoj kukuruz u Brckom-R.Srpska,cisto da se malo uporedimo,verujem da mogu dobiti 220 ako ne i vise!

---------- Poruka napisana u 21:33 ---------- Prethodna poruka je at 21:32 ----------

pazi da ne docekas leptire,ja sam jednom tako cekao pa ga dao jedva u ribnjak.
Ove godine ih nema,ako ih do sad nije bilo nece ni od sad 100%
 
Stocari sada prizivaju kisu bar kao i vi,ako ne i vise.Vi ste sa cenom od 30 i kusur dinara naplatili stetu od suse,a kakav ce biti kvalitet tog starog kukuruza,koji bi se nedaj Boze koristio umesto novog.:sta:A da ne pricam o ceni mesa,koja nema kupca za duplo.Normalne drzave u koje na zalost ne spada Srbija ce subvencionisati cenu mesa ili sta vec.Kod nas za to nema novca i zato ako ne bude kise,da se lepo izljubimo.:cao:
 
Pa prizivaju i ratari kisu, covece. Ja bi pre menjao cenu od 30 i neki dinar za cenu od 21-22 din i za lanski rod, a to sto mislis da cena od 30 i neki dinar moze da pokrije stetu od suse grdno si se prevario.

A sto je tice toga za sta u Srbiji ima novca, tu je odgovor jasan. Novca ima samo za izbore i stranacka nadjebavanja.
 
Stocari sada prizivaju kisu bar kao i vi,ako ne i vise.Vi ste sa cenom od 30 i kusur dinara naplatili stetu od suse,a kakav ce biti kvalitet tog starog kukuruza,koji bi se nedaj Boze koristio umesto novog.:sta:A da ne pricam o ceni mesa,koja nema kupca za duplo.Normalne drzave u koje na zalost ne spada Srbija ce subvencionisati cenu mesa ili sta vec.Kod nas za to nema novca i zato ako ne bude kise,da se lepo izljubimo.:cao:
Problem je sto je cena govorim iskljucivo u Evrima posto smo i seme,djubrivo,arendu,hemiju kupovali u evrima u odnosu na proslu godinu niza za 30-ak eura po toni pa puta 50-100 tona??? A ja bi licno voleo da cena konkretno zive vage svinje bude 200-220 dinara pa da utovim jedno 100 komada po 120 kg i lepo zaradim kroz stocarstvo!Ne kazem,drzava nam je katastrofa i ovako i onako,samim tim sto je dozvolila uvoz "sumnjivog mesa" iz susednih drzava pa do ne subvencionisanja stocarske proizvodnje ali sta mi da kazemo...Tajkuni nam kroje budzet u Vladi,cene proizvoda,repromaterijala,itd...Mislis da mi nismo na gubitku zbog toga?!Ma da ne sirimo temu,svako ima svoju teoriju ali praksa je nesto sasvim drugo.Pozdrav
 
pozdrav kolegama ja sam malo pre se iformiso o cenama kod nas od juce se cena vratila na 220.€ a bila je pre topga skocila 235.€ ali uzalud nema kome da s proda sverceri ucenjuju a stocni fond je unisten tako da se cijena obara kao razlog nema prodaje. a ne uvoze uopste kukuruz ovamo iz Srbije jer cijena sa troskoma presla bi 250.€
ja jos cekam sa prodajom mada su svi okolo vecinom sve prodali mora da se desi nesto jer ovde nece biti kukuruza sledece godine mnogo za prodat stete su vec presle 60-70% pojedini ljudi su pokusali zalivati ali su naisli na problem u nedostatku vode sve u svemu samo gledamo u nebo
 
Sve si ti u pravu Savato i ja tovim manju kolicinu svinja.Pilici su moja specijalnost.Imam i nesto svog kukuruza i znam inpute.Ipak mi je to malo jer imam povecu kolicinu.Elem to je moj problem.Ocu da kazem da je bolje prodati kukuruz po 25 i gledati u nebo,nego toviti svinju po 220 i gledati da ne kazem u sta.Za svinju je ulog mnooogo veci,a rizik bar duplo veci,a zarada spram uloga 6 puta manja.O poslu da i ne pricam o oborima,za ozbiljnu farmu treba bar 100 tine hiljada evra uloga i sta na kraju.:sta:
 
sav kukuruz od nas ide tamo u okolinu Balja luke i to je maloprodajna cilena 300.€ sacekaj jos kada si ceko do sada bice ludnica sa cijenam
 
mi smo mali sa kolicinama kukuruza i nama diktira cijenu okolina odnosno Srbija a i tamo ga je sve manje i cijena raste lagano i svjetska berza je u porastu nase zalihe su male da bih za sedam dana potrosili barem naredbi 15 dana nece padat cijena ali bice promjene cijene mislim na gore sad je 220€ kod mene u veleprodaji i ocekuju blagi porast u sledecoj sedmici uvjek krajem mjeseca skoci cijena tada stizu plate,penzije i krene prodaja
 
Nazad
Vrh