Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kad bi bilo... Onda bi svi drzali po 100 komada. Ko bi to sve pojeo? Jos je zanimljivije pitanje koliko bi kostala snicla ako je sirovina 2e (235din)?
Stocarstvo bez OZBILJNIH subvencija ce puci.

Isto kao i sada, samo što onda klaničari ne bi imali velike zarade,(a na račun tovljača).Uvek je bilo da meso pokriva cenu koštanja tovljenika, a zarada su:mast,čvarci i prerada(nadev).
 
@vojvodjanin
Tako bi trebalo, medjutim u praksi klanicari nece smanjiti procenat profita. U marketima cim cena svinja malo poraste odmah se to odrazi. Snicla na akcijama 500din, svinje 180din maks. Kad su pre 2 godine svinje bile 100din, meso nije padalo ispod 300.

@xsale
Za tu cenu kukuruza, apsolutno nema rezona toviti bilo sta od zivotinja!
 
Uf, ko bi se mesa odrekao pa da je šnicla i 5e. Ja lično prvo mobilni , pa internet, pa total ,onda registracije kola, traktora, motora,kućni telefon e kad bi došlo do struje e tu bi se dvoumio.:haha:Inače cena kod nas u porastu.
 
Poslednja izmena:
Cena kukuruza danas na berzi a nije Produktna je 24.00din/kg+PDV za sutra dogovori na 24.20din/kg+PDV!! Sta predvidjate, drage kolege, za cenu kukuruza u zetvi, ako je danas na madjarskoj berzi isporuka za novembar mesec cena skoro 220eura???
 
svasta cu jos i da cujem i da procitam .. sto bi reko narod ima gi nas razno razni ... bez komentara sve bi bilo suvisno . pa nismo mi retadrdi.. a tebi savetujem da uzmes neke vitamine .. vreme je topolo i mnogo sunca ima sto utice na rezonovanje i razmisljanje.. ostaje sdamo da se cudim , kako neko ne koristi mali mozak ,...

Pre svega nemas potrebe vredjati. Da ti malo vise koristis onu prazninu iz glave onda ne bi upao u takve nevolje kao sto si sad. Sam si izabrao toviti ili sta vec a ne gajiti dovoljno kukuruza ili soje za sojnu sacmu. Za tebe svi znaju na ovom forumu da kupujes svu hranu za prasad pa je logicno da te vredja ta istina koju si citirao.
A posto si jako bistar bas me zanima koliko ti ostaje zarade po prasetu ovih dana.
U nasem selu za tvoju informaciju 90% proizvode hranu za tov ili svinja ili bikova dakle gaje i soju i kukuruz i psenicu i jecam i suncokret i kolko se ja razumem u svemu ovome od svega ovoga moze se dobiti savrsen koncentrat a ne kupiti ga. Ostali 10% ne gaje uopste stoke.

@marko22 Mislim da su nekima vec ispale.:osmeh:

@Beca na nivou drzave slazem se da bi trebalo da bude povezano ratarstvo za stocarstvo i obrnuto, ali ako vec ne vode racuna o tome, a ne vode vec nekoliko godina, onda mora se malo razmisljati i napraviti racunicu sta se vise isplati. Ne slazem se uopste s tim da treba kupiti pakleno skup kukuruz ili sojnu sacmu a ne gajiti te kulture a baviti se stocarstvom i plus stoka jeftina ko nikad.
Dakle upravo ovo je bila poenta cele price. Daleko od toga da ja imam nesto protiv stocara. Pa imam i ja i kravu i svinje.
 
svasta cu jos i da cujem i da procitam .. sto bi reko narod ima gi nas razno razni ... bez komentara sve bi bilo suvisno . pa nismo mi retadrdi.. a tebi savetujem da uzmes neke vitamine .. vreme je topolo i mnogo sunca ima sto utice na rezonovanje i razmisljanje.. ostaje sdamo da se cudim , kako neko ne koristi mali mozak ,...

pa ti da si napregao malo svoj mali MOZGIC, shvatio bi sta je covek hteo reci (da ratarstvo ne zavisi od stocarstva, jer se na VOLOVE vise ne obradjuje zemlja!!! i da iz njegove tacke gledista nikad nebi drzao stoku i kupovao hranu) ne da je neisplatljivo, nego je ravno samoubistvu...

a ti bi trebao svoje frustracije leciti na drugom mestu, a ne ovde na forumu vredjati kolege koi imaju suprotno misljenje...
 
Ja cu moj cardak preventivno da poprscem protiv leptirica i sacekacu jos bar 15-ak dana,pa cu onda prodavati (inace,karenca ovog sredstva je tri dana).
Prosle godine u ovo vreme je bila cena 26,tako da ga ove godine necu prodavati jeftinije.Ako nista drugo,onda bar zbog razlike u kursu u odnosu na proslu i ovu godinu
 
Pocela prodaja zitarica iako sam gore naveo da necemo dok nevidimo sta ce biti na njivi. kukuruz 26din/kg a zito 25din/kg
 
Naravno da pada nasi preprodavci su trnutno ispunili kvotu kupili jeftino kukuruz,to je samo talas koji ce trajati par dana
dok ne istrgovce ono sto su kupili ovih dana ,sada opet stvaraju laznu sliku da bi ljudi nasedali.
Ja nisam ni jedno zrno jos okrunio niti planiram neplasim se vise ni stabilizacije a ni nestabilizacije nista nas netreba vise iznenaditi u ovoj nasoj drzavi.
U celom svetu je nestasica kukuruza samo kod nas kao ima i previse, ali dokle ce nasa berza u vodjstvu galetina da manipulise,i da verno sluzi tajkunima.
Trenutna cena u nemackoj 30din, zagarantovana cena do 24 ovog meseca,sa mogucim rastom nikako padom.
 
Poslednja izmena:
20072012.JPG
 
Trenutno najveća neizvesnost je na tržištu kukuruza. Sve što se danas na ovom tržištu može smatrati prognozom, nalazi se u domenu procena koje se kreću u dijapazonu od lošeg pa do katastrofalnog, što se tiče prinosa. Ta okolnost unosi veliku nervozu na ovom tržištu i to je razlog što su se kupci i prodavci čak u 18 slučajeva relativno lako i brzo usaglasili na berzi o prihvatanju međusobnih uslova za prodajom odnosno kupovinom ove robe. Cena se kretala između 23,50 din/kg bez PDV i 25,10 din/kg. Ova gornja cena je cena koja je realizovana na samom kraju nedelje i predstavlja tzv. cenu na zatvaranju berze, a to je ujedno i maksimalna ovogodišnja cena kukuruza. Inače, prosečna cena prošlonedeljnog trgovanja od 25,87 din/kg ( 23,95 bez PDV) za neznatnih 0,84% je manja nego prethodne nedelje.
 
Nazad
Vrh