Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Dimic Agrar u Bavanistu kukuruz rod 2011 TEL KEL placa 24,00.
 
Gde je ta ponuda za 25?
Mozes li mi reci broj telefona,mesto,naziv otkupnog mesta i sl... Ja bih ga odmah prodao po toj ceni.
Hvala.
ja danas imao ponudu za 24.5 i 25 :cool::cool:


---------- Poruka napisana u 17:56 ---------- Prethodna poruka je at 17:54 ----------

Kod nas danas 24 din.
Prica se da cena ide ponovo na gore,al meni sve to kilavo deluje.
 
Koji su to stocari koji drze stoku a nemaju obezbedjenu hranu za njih?
Njih ne treba zaliti.Ja ne drzim mnogo stoke,ali obezbedim hranu kad treba (veci deo kupim) i sad me ne zanima kukuruz,moze da bude i 60 dinara,uvek imam viska i dobro mi dodje da bude dobra cena da prodam taj visak.A ove sto srljaju iz kredita u kredit i vise puta udju u banku nego u sopstveno ranilo treba zeniti bez mlade,zinulo im **greška ,a nemaju cime i nemaju gde.Valjda su mislili da su mnogo pametni i da su se oni jedini dosetili da kupe svinja koje nemaju cime da hrane.Najbolje da im crveni krst pokloni kukuruz zato sto oni nemaju.Koliko glup treba da budes da tovis svinje kukuruzom kupljenim u julu?
Toliko od mene ,kao coveka koji hrani svinje (sad imam 60 komada u tovu),o ceni kukuruza,
Postujem ja tvojih 60 komada,ali mi nije jasno zasto je stocar onaj koji kupuje koncentrat,a nije onaj koji ga sam pravi.EU za koju se zalazemo i zabranjuje da sam pravis hranu.:sta:
 
Razlog zasto mislim da nece biti zabrane izvoza je sto veliki graci bi pukli (finansijeri svih politickih opcija). Tajkuski nacin - mufte uzmes xx ha, posejes neku zitaricu i izvezes(jer stoke naravno koja bi to jela - nema). Sta mislite da se oni nece 'malo' buniti?
Da imamo drzavu stocarstvo bi bilo kao u doba 80ih po obimu proizvodnje, a ne ovako desetkovano.
mozda bi i tim velikom izvoznicima odgovarala zabrana jer bi onda mogli da po jeftinijoj ceni(posto ce odmah pasti cena) kupe kukuruz i napune skladista i odmah posle toga urede da se skine zabrana(posle zetve) s obrazlozenjem da ce biti dosta kukuruza za nase potrebe i da ima i viska za izvoz.
prosle god. na pijaci(kod mene) celog leta mala ponuda kukuruza cena bila 22,00 a kad je pred samu berbu skocio na 25,00(samo jednan dan pijacni) svi koji su imali nekog viska su pozurili da okrune i sledece pijace je bilo kukuruza koliko ja nikad video nisam na toj pijaci a s obzirom da ovde vise ljudi ne hrane stoku (cak mnogi ni za sebe kao ranijih god) taj kukuruz se nije mogao prodati i cena je odmah pala na 22,00 pa cak i manje(ubrzo), tako da nama ne treba ni zabrana izvoza dosta je da se masovno pocne kruniti i odmah to osete otkupljivaci i obaraju cenu, zato sam ja uvek po deo prodavao svaki put kad mi se ucini da je dobra cena(nikad ne prodam sve odjednom) pa tako se puno ne sekiram sto nisam potrefio najvecu cenu vec onda imam neki prosek sa kojim budem zadovoljan
 
Kod nas je malo skuplji nego kod vas u Vojvodini.Ko ima kamion,isplati mu se da dodje ovde i moze sve da se rasproda po poljoprivrednim apotekama
 
u cantaviru i farmkomerc i gebi jednako placaju 25 din ko ne veruje nek kontaktira ih
Izgleda da u Vojvodini postoje dva Čantavira i dva Gebi-a..... Danas smo nazvali Gebi oko 10.00h i cena je bila 24.46 sa 5% pdv-a. Jedino ako su kasnije dignuli cenu. A cenu od 24.99 sa 5% pdv-a je jedino imao Patent co. u Mišićevu. Jučerašnja cena u Patentu 25.35 sa pdv-om.
 
Oho-ho znaci blizi se i nama 25 din inace u Temerinu je(Agropromet) 23,5 , Zunji-Silak nije imao cenu,a kod nas nisam gledao,videcemo sutra...
Komsija,jovan s, kome si predao po toj ceni ?
 
tehnicka vlada nemoze zabraniti izvoz kukuruza niti bilo sta slicno da uradi.
kada se formira, mora se 3 ministarstva sloziti o zabrani izvoza, al dok brisel ne da zeleno svetlo o zabrani nema nista...
 
Nazad
Vrh