Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Po tvom ti ispade prevarant sto prodajes po 30 din a u vojvodini kupujes 24,00. Sto nam neplatis malo vise bar 2 din da i mi Vojvodjani nesto zaradimo
 
Gde si ti procitao da sam ja kupio kukuruz u Vojvodini?I nemoj se braniti tako sto napadas mene,sta mislis da ja tebi napisem sta ti sve ispadas po misljenju mnogih ovde,verovatno bi se uvredio.Pitao sam jednostavno,zasto opravdavas razliku u ceni na otkupnom mestu recimo u Rumi koja je 50 km daleko od moje kuce i cene na pijaci u Bogaticu prekookeankim brodovima.Trzisna cena kukuruza u Srbiji je 30 dinara,otkup kukuruza od ljudi koji nemaju mogucnost da prevezu svoj kukuruz od Rume do Macve po skoro 30% nizoj ceni je zelenasenje i pljacka.
 
Pa sad , po meni to je samo do nas, ako su mogli da se isteruju traktori zbog subvencija cija je vrednost daleko manja od onog sto bi zabrana izvoza mogla da napravi ljudima koji imaju jos kukuruza, sto zbog zabrane ne bi isterali masine opet? Samo malko ozbiljnije, nisu resavali krizu tako sto su ministrima i kojekakvim prezervativima koji tamo sede u foteljama dali deseti deo plate (od koga bi opet mogli pristojno da zive), a ostalih devet desetina dali raji, nego uvek preko nasih ledja!
A ako budemo na takav eventualni potez nepostojece vlade samo cutali i piskarali ovde, onda i treba da nas istrebe!

Nisam sigurran da ce imati hrabrosti ni oni to da urade! A sto se tice unistavanja stocnog fonda, koji je ovde pominjan u nekoliko navrata. Nije stocni fond unisten zbog visoke cene kukuruza nego zbog toga sto je propalicama poput Matijevica dozvoljeno da uvozi necije robne rezerve i to prodaje raji kao meso!

U Astriji je recimo najveci problem sto im krajem ove ili sledece godine istice ugovor o prodaji celokupne proizvodnje svinja Kini, a na produzenje ugovora cekaju i Kina i Indija, pa sad ne znaju sa kime da udju u sledeci dil. Tu Austrijanci diktiraju cenu i uzgajivacima svinja je zagarantovana dobit.
E sada sto je u ovoj zemlji planski unisteno stocarstvo ne bih krivio nekoga ko pokusava da svoj kukuruz proda skuplje!
 
Da izvinete, zabole njih da štite i ratare i proizvođače mesa i mleka. Dobro nam je poznat nedavni visokoumni zaključak ministra poljoprivrede u ostavci da nema razloga da se cene mleka i mesa povećavaju jer domaća stoka jede DOMAĆU hranu.
A pošto je u pojedinim delovima zemlje DOMAĆI kukuruz sa 20 otišao na čak 30 din ili ti 30%, sojina sačma sa 50 na 80 din, i pošto vlast očekuje da će se proizvođači mesa i mleka ''drznuti'' da u istom iznosu nivelišu cene i zaštite svoju proizvodnju, a samim tim ugroze '' makroekonomsku situaciju, planiranu inflaciju '' i ostale gluposti kojima obmanjuju narod , ne bi me čudilo ako treba da pored zabrane izvoza, uvedu i vanredno stanje i zabranu kretanja i za peške, jer je SVIMA njima, ma ko bili, jedino važno da štite sebe na vlasti i od toga neće lako odustati, ma šta mi mislili. U protivnom, zamislite koji će gnev po vlasti na jesen da ispolje svi oni koji se vrate u super markete i pijace, kada se završi sezona na Adi ciganliji, i počne spremanje zimnice. Mislim da je zabrana izvoza, kao i uvoz kojekakvih mrcina sa isteklim rokom, u cilju '' smirivanja cenovne politike '', neminovnost. Proglasiće elementarnu nepogodu, ali ne da bi seljaku olakšali, nego imali izgovor da oni diktiraju cene kako njima odgovara. Volio bih da grešim, ali ...
 
Po kojoj ceni se danas trguje kukuruzom?
Kod mene u selu 24,20 danas...A ako imas neku vecu kolicinu recimo preko 30-40 tona jos neku paru gore!
17072012.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja ne dam ispod 25,znam da nije realno prema stocarima ali i ja sam bio stocar i sam sa proizvodio kukuruz koji sam menjao za astronomski skup koncentrat pa ko me je pitao nije niko,ali nije ni realno da bude 1kg psenice=1kg kukuruza.
 
Pa ne treba rusiti cenu kukuruza nego ljudima platiti stoku koliko stvarno treba da kosta i kraj svih problema. Pa da su ovi nasi bolidi od politicara pametnija al bi bilo tesko izvoziti meso
 
Mislim da zabrana izvoza žitarica neće bitnije uticati na sprečavanje rasta cena, jer će nedostatak žitarica podići cenu u celoj državi kao i u regionu tako da će se cene brzo ujednačiti, jedino ako imaju u rezervama neke količine ali mislim da je to smešno, ne treba čovek samo da se nervira i uzbuđuje oko cena one će doći na svoje jedino što ovi izvoznici neće imati šta da izvezu.
 
Pre nekoliko meseci sam pisao o tome,da treba da se drze zajedno ratari i stocari.Neki su mi rekli da stoku poubijamo.Ima izvoz.Sta ako stane izvoz?Mnogi su se smejali.U ekstremnim situacijama drzava treba da intervenise sa proglasavanjem elementarne nepogode,eventualnim nadoknadjivanjem stete.Isto tako ce drzava zabraniti izvoz,odobriti interventni uvoz ili sta vec u cilju sprecavanja gladi.Stocarska proizvodnja je bitna bar koliko i ratarska.Bez obostrane koristi nema boljitka.Imaju li sad da izjave nesto oni sto su rekli da se stoka poubija?To ne znaci da se nece poubijati.Al onda ce da rade kuke i motike i dzaba da kukuruz bude 50,ako ce ga otimati.Prava drzava razmislja na vreme o zastiti i ratarske i isto tako stocarske proizvodnje.Jedno bez drugog ne ide,jer i sami ratari nece ziveti na mamaljugi,tj kacamaku.Sad cemo da vidimo dali uopste imamo drzavu i koliko je jaka,da sve zadovolji,a pri tome da zastiti svoju zadnjicu.Nek nam je Bog u pomoci imali mi kukuruza ili ne.
 
Koji su to stocari koji drze stoku a nemaju obezbedjenu hranu za njih?
Njih ne treba zaliti.Ja ne drzim mnogo stoke,ali obezbedim hranu kad treba (veci deo kupim) i sad me ne zanima kukuruz,moze da bude i 60 dinara,uvek imam viska i dobro mi dodje da bude dobra cena da prodam taj visak.A ove sto srljaju iz kredita u kredit i vise puta udju u banku nego u sopstveno ranilo treba zeniti bez mlade,zinulo im **greška ,a nemaju cime i nemaju gde.Valjda su mislili da su mnogo pametni i da su se oni jedini dosetili da kupe svinja koje nemaju cime da hrane.Najbolje da im crveni krst pokloni kukuruz zato sto oni nemaju.Koliko glup treba da budes da tovis svinje kukuruzom kupljenim u julu?
Toliko od mene ,kao coveka koji hrani svinje (sad imam 60 komada u tovu),o ceni kukuruza,
 
Razlog zasto mislim da nece biti zabrane izvoza je sto veliki graci bi pukli (finansijeri svih politickih opcija). Tajkuski nacin - mufte uzmes xx ha, posejes neku zitaricu i izvezes(jer stoke naravno koja bi to jela - nema). Sta mislite da se oni nece 'malo' buniti?
Da imamo drzavu stocarstvo bi bilo kao u doba 80ih po obimu proizvodnje, a ne ovako desetkovano.
 
Nazad
Vrh