Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kako ja vidim do pre par dana niko nije spominjao stocare i meso iz brazila,a sada svi pricate o tome ,
Dali mi sto jos nismo okrunili sada treba da brinemo o stocarima posto ste vi vas kukuruz prodali.
 
Pa bilo bi ljudski da poklonite drzavi a drzava da rasporedi stocarima,cisto da cena ne ode u nebesa,ipak bolje to nego leptiri da ga pojedu.

Salim se naravno,ne zamerite
 
Sve i da se zabrani izvoz cena jednostavno ne može biti mala.Mnogo više faktora vuče na stranu dobre cene kukuruza nego njenog pada.
 
Sada sam video da ce sutra na naslovnoj strani dnevnika biti naslov i tekst "Moguca zabrana kukuruza i zita" pa ko zeli neka procita mozda mu pomogne u trgovini ovom zutom robom. Mi konkretno necemo kruniti cekamo da se na njivi vidi klip, sto bi rekli ljudi jos je to sve zelena trava.
 
Znam koliko je meni ostalo od prosle godine, tako da verujem kako sam djubrio i ove godine takodje, sledece godine moze da dobije samo azot.
Drzava ce morati da se odluci vrlo brzo vezano za robne rezerve, za subvencije, za pomoc zbog katastrofe. Nesto imam utisak da su mnogi dosta opusteni sa obzirom kakav se lom sprema.
 
Nzm zasto svi forsiraju robne rezerve,pa upravo one prave haos na trzistu taman kad se malo otrgne cena,evo robne rezeve puste odredjenu kolicinu i obore cenu...al kaze komsija kako sam ja dobro prosao prodo sam skuplje a posle sto je ostavio kukuruz zali se kako je svuda skuplje samo kod nas uvek najeftinije..
 
Potvrdjujem reci sto je Momo Saric rekao. Imam 0.25kj sto prosle godine nije posejano zbog vode (zaorano bilo npk). Ove godine sam i tamo djubrio kao i na ostalom delu parcele. Usev je vidno bolji na toj maloj povrsini.
 
Nzm zasto svi forsiraju robne rezerve.
Pa na svakoj vrsti marketa imas market maker-a i sl. To bi kod nas bile robne rezerve kad je ova roba u pitanju. To je i nama u sistemu svakako dobar i potreban mehanizam. E, sad sto se kod nas javljaju zloupotrebe i kad je krecenje stranke i skole u pitanju, a nece li kad je velika lova u igri, to je drugi par pilica. Naglasio sam robne rezerve kao faktor koji ce sa svojom cenom i kolicinom biti nesto svakako bitno. Da budem realan, ne ocekujem od njih nista pametno. Da ce morati da reaguju, morace. Mislim da bi bilo pametno da drzava reaguje u sklopu svih ovih gore navedenih mera u paketu. Sto tek zvuci nerealno, ali nadajmo se.
 
Na žalost mi nismo SAD, kod nas može sve... i ništa ne može više da me iznenadi

Prava država ne bi trebala da zabranjuje izvoz jer je to direktno mešanje u tržište, ako već žele zaštiti stočarstvo nek nakupuju kukuruza u robne rezerve pa nek dogodine daju stočarima jeftinije i eto podsticaja za razvoj stočarstva a da se ne oderu ratari i svima lepo...ali avaj...
 
MATIF Pariz,cena 258.5 eura/t po danasnjem kursu 30,00 din

Da se nezabunis sa cenama koje pises, to nije cena kukuruza u tvojoj kotarci, nego utovarena na okeanski brod, a od Srbije do okeanskog broda imas trosak od 30 do 35 eur-a, isto ti vazi za cikago, a budimpesta ti je fob Dunav, tu oduzmi 10 eur i dobijes cenu u svojoj kotarci.

To je kao da vice 80,00 din 100g kukuruza u maxi
 
A koliko Amerikanci placaju svoj kukuruz.Jel i oni odbiju put do Srbije,pa put do cardaka pa isplacuju svoje farmere ili isplacuju po tih 30 dinara ?
 
Nisi ti shvatio,ne mislim ja da prodajem u Parizu ili Americi,vec ovde.Pitao sam kako se formiraju cene u Americi za njihove farmere,jel i oni prvo pogledaju cenu u Srbiji ,onda odbiju put do Srbije i cardaka.Ja sam prodao nesto kukuruza po 30 dinara,i prodacu jos sto mi je viska po istoj ceni.Odakle se pojavljuje tolika razlika u ceni.Znaci kukuruz koji neko kupi u Vojvodini i prepakuje u dzakove i proda 100 km juznije ima razliku od 7 dinara po kilogramu.Nisam siguran da je trosak prevoza sleperom 40 eura po toni.Hocu da kazem ko je lud da vozi cak u Ameriku,kad je ta cena na pijaci u Bogaticu.

Kad prodajemo ,odbija se cena puta u Ameriku,a zasto se racuna i kad kupujemo?Za prevarante i lopove ima hiljadu opravdanja,ali da znas samo da je to istina tako bi se i zvalo ,ne bi se zvalo opravdanje.
 
Nazad
Vrh