Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
I ovde je taj sindrom trenutno niti ko nudi (dok ne vide šta će biti sovim na suncu) nit ko traži (šta će da hrani s tako skupim kukuruzom)
 
Mene samo jako nervira sto preko nema ispod 30dinara, ni kukuruza, ni psenice, osim u Madjarskoj. Kod nas jednostavno ne daju da raste cena, a kada je u Junu otisao malo dole na svetskim trzistima kod nas se u momentu srozala cena, pa sta je sad mangupi jel pratite svetski trend ili ne?
 
Kao i nafta.Kad nanjuše da će nafta gore onda "nema" dok cena ne ripi.A kad padne na svetskoj berzi onda nemogu da je pojeftine jer su je kupili po navodno onoj ceni.Ma sve je grbavo i skroz neuredjeno na ovim našim tržištima.
 
Jos kako ce imati interes,pa jedan covek za godinu dana prosecno pojede oko 40kg mesa pa puta koliko stanovnika na svetu(ne kazem da svi pojedu toliko,ali statistika je takva,prosecan Amerikanac pojede i preko 75 kilograma godisnje)...Narod mora da jede,niko nama nije kriv sto su nam plate najnize u regionu,sto vlaga bela kuga i sto tajkuni i lopovi sebi mogu sve da priuste a mi se na to navikli i samo ih posmatramo!Ljudi koji imaju dobre plate,penzije,standard,kojima je natalitet iz godine u godinu u plusu i kojih je sve vise i vise kao sto je trend u svetskoj populaciji moraju da plate,kupe i jedu!Odricu se i oni nekih stvari ali za ishranu porodice uvek se nadju pare...Kukuruz je osnovni cinilac gotovo svih proizvoda i koristi se u medicini, farmciji,kozmetici,prehrambenoj industriji,stocarstvu i u jos mnogo privrednih grana za koje ne bi ni posumnjali da se koristi.A kompletan izvoz Srbije sveo se na kukuruz evo i dokaza http://rs.seebiz.eu/valute-i-robe/kukuruz-i-dalje-lider-srpskog-izvoza/ar-39102/ Ako se nastavi trend rasta cena kao sto je sve izvesnije naci ce izvoznici njihovu racunicu i placati ga ako treba i 28 dinara!Ja sam zadovoljan cenom i od 24 dinara ali mi nije hica za pare i cekam dok ne vidim jos neka desavanja na trzistu-pogotovo me brine Americkih 33% od ukupno zasejanih koji su zvanicnici rekli da se iskoristi barem u silazi, i Ukrajinski i Ruski manjak od 15-20%.Da se razumemo,najvise me brine nasa susa i katastrofa,ali protiv Boga se ne moze tako da jedan clan ovde na forumu je lepo rekao,ovo ce mozda biti cena i za 2 godine!
 
Kod nas danas negde 24 negde 23 din sa pdv-om.
Polako pada cena. Da li je navlakusa ili ne,videcemo uskoro.
Zadovoljan sam i ja sa 24,ali se ne bih bunio da je 25 sto nije tako nedostizno i nerelano.
 
16072012.jpg
Sad je barem svima jasno kakvi su nasi manipulanti i prevaranti...Nemaju interes,xaxa...A pogledajte cenu psenice,ovi nasi natezu koliko mogu ,ja je nemam ali kada bih je imao cuvao bih je do marta,aprila i prodao po 35 dinara
 
Kod nas danas negde 24 negde 23 din sa pdv-om.
Polako pada cena. Da li je navlakusa ili ne,videcemo uskoro.
Zadovoljan sam i ja sa 24,ali se ne bih bunio da je 25 sto nije tako nedostizno i nerelano.

Svi smo mi i prezadovoljni tim cenama, ali ako nam se ovogodisnji rod prepolovi ili cak ga i ne bude, onda svakako da nismo zadovoljni ni sa 30dinara po kg.
 
E,bas fino...
Sad se treba vratiti na cenu sa kojom se trgovalo krajem prosle nedelje.
Sumnjam da moze da se desi skok sa ovih 23 na 25-26.
Ne da su manipulanti i prevaranti,nego haos.
Sta da se radi...
 
Sta da se radi?
Pa polako, ne valja se veliko jediti, to steti lepoti lica.
A ne valja ni poklanjati kukuruz, polako bice cena bolja!
 
Pa zato se i jedim :) jer mi se bas ne poklanja kukuruz. :)
Jel ima negde otkupno mesto koje kukuruz kupuje po 25?
 
koliko bolja pa zar ova cena nije dobra? ccc....
Pa druze moj,prosle godine je bila cena 24,00 din a Euro je bio 102-103.Sada je cena isto 24,00 din a Euro je 115-116...Razlika je velika,prvo u kursu!Prosla godina jeste bila susna,ali ni nalik ovoj,prinosi u prosloj godini su se kretali od 4,5 tone po k.j do 7,5-8 tona po k.j suvog zrna dok ce ove godine biti od 0,00 do 4 tone po k.j i tu je najveca razlika.Postoje razlike i u ceni repromaterijala(nafta,seme,hemija,djubrivo) ali recicu da su to "sitnice" mada nisu! Zato tvrdim da je realna cena oko 225-230eura/tona i u jednom momentu bice to aktuelna cena!Ko izdrzi do tad izdrzao je,ko ne-nikom nista teraj dalje i sve u krug!
 
@mcbaycow
Ja bih voleo da dodje do 30din zbog ljudi koji jos imaju kukuruza. Sa druge strane to ce pogubno da deluje na stocarstvo, koje vec jednom nogom u provaliji.
 
Potpuno se slazem. I oni su ga nagrabusili jos vise... Ali ako je trzisna svetska cena takva, onda ne vidim razlog zasto da kod nas zaostaje...
 
Nazad
Vrh