Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Bolje je da je svima donekle dobro a ne nekome nikako a nekome predobro.
 
Moze ministarstvo i da zabrani izvoz, pa da trziste (domaca traznja) spusti cenu na 18 din, sustina je u tome sta im je vaznije, ratari ili stocari, izvoznicima je dobro u svakom slucaju.
 
pa kada ministarstvo neće da proglasi elementarnu nepogodu i pokrije troškove proivodnje i kada se cene formiraju slobodno, nijedna cena više nije ni čudna ni smešna. mala ponuda diktira i cenu. e to je tržište.
ti bio hteo da ti ministarstvo plati sto ti nije rodilo,a kad ti rodi sta ti kome placas...dao bi ti ja...Osiguraj usev pa tamo trazi da ti pokriju
 
MOMO@ Na Šamcu dnevno ulazi preko 100 kada žitarica iz Madjarske .Znači da i oni dižu čim je i kod nas skuplji. Moj komšija ide dva puta sedmično po pšenicu i kaže da se ide sve dalje i dublje u Madjrskoj jer ovde u blizni je sve opaseno .Novu ne prodaju .Slobo@ zar nismo plaćali sve po tržišnim cenama sa pederveom i šta ima država od mene ako ne mogu iduće godine posejati .Svi gubimo
 
Kakvo kretanje cene kukuruza se prognozira za pocetak sledece nedelje i toku nedelje?
Ima li neko neku dojavu? :)
 
ti bio hteo da ti ministarstvo plati sto ti nije rodilo,a kad ti rodi sta ti kome placas...dao bi ti ja...Osiguraj usev pa tamo trazi da ti pokriju


pa kažem da je sada slobodno tržište, nema potrebe da bilo ko meni bilo šta plaća.


svi mi svesno ulazimo u rizike, valjda toliko imamo pameti.

ja sam suviše sitan proizvodjač da bilo šta komentarišem.

a i poenta mog komentara je pogrešno protumačena.
 
Kakvo kretanje cene kukuruza se prognozira za pocetak sledece nedelje i toku nedelje?
Ima li neko neku dojavu? :)
lično mislim da je ova predstojeća nedelja izuzetno bitna što se tiče buduće cene kukuruza i da će usmeriti cenu kukuruza do žetve.Bez obzira na komentare mislim da smo svi zadovoljni sa cenom koja je iznad 24 dinara i da će većina nas kukuruz koji nam je ostao prodati po toj ceni što će po meni dovesti do stabilizacije cene kukuruza u nekom narednom periodu bez obzira na dešavanja na ostalim berzama u svetu.Ja lično ću svoj kukuruz prodati po 25 dinara čim se vrnem sa mora jer sam pravio računicu na 22 dinara a sve preko toga mi je ekstra profit.Ne treba biti ni preterano alav.
 
Ja sam lično vidio šleper neke BG firme tovari kukuruz iz jednog silosa ovde . Kad sam pito tamo radnika , reko mi nije siguran al valjda nekoj firmi tamo falilo par šlepera da dopunu neku izvoznu turu pa nije mogo naći u Srbiji po toj nekoj cijeni a ovi ovde mu dali .
Ispade da kukuruz iz Bosne ode za Srbiju , to nije bilo od kad je krmača zavrnula rep :haha:
 
Kod nas još uvek 24din, priča se da može u narednih par dana cena na dole, ali ja u to neverujem i potpuno sam siguran da će cena još ići na gore u narednim nedeljama, jer poneki ljudi i neznaju koliko će malo roditi novog kukuruza, a kiše nema pa nema.
 
Kakve su cene danas na otkupnim mestima kod vas?!

Gebi u Adi od danas samo 24.46 din/kg...do subote bio 25 din/kg

---------- Poruka napisana u 11:42 ---------- Prethodna poruka je at 11:40 ----------

Kod nas još uvek 24din, priča se da može u narednih par dana cena na dole, ali ja u to neverujem i potpuno sam siguran da će cena još ići na gore u narednim nedeljama, jer poneki ljudi i neznaju koliko će malo roditi novog kukuruza, a kiše nema pa nema.

Ako izvoznici nemaju računa da kupe po 25 din/kg onda ko će da kupi naš-vaš kukuruz po većoj ceni kad , ovde možeš da pazariš prasice po 160 din/kg!!!!!!! Jednostavno NIKO neće da hrani tovjenike sa ovoloko skupom hranom....
 
Nazad
Vrh