Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Kod nas (kisac)se kukuruz drzi dosta dobro mada rod ce biti definitivno umanjen a za koji procenat to cemo jos da vidimo.Tacno se vidi od njive do njive ko je kolko i kako odradio i prihranio.Kljucni period je pred nama,kraj jula i pocetak augusta je optimalni rok za nalivanje zrna ako sad izostanu kise onda cemo se svi...Inace ja sam sve okrunio i predao na cekanje,trenutna cena 24.
 
Pazite samo ljudi.Ima prevara.:osmeh: Ta prica ili slicna da ti je to zagarantovano,a da ce mozda biti vise,moze biti navlaka.Bolje vrabac u ruci nego golub na grani i placanje solarno.:cool:::novac:: Eventualno poznatom i dobro proverenom coveku na crtu.:ppozdrav:
 
Ovaj...i ovde cu i u temi kukuruz 2012 postaviti,neku vrstu "obavestenja"!
Svako ko bude ovih dana tarupao taj kukuruz koji nece biti nista,da mi se javi,da dodjem da vidim to tarupanje.
Ako moze i ako ce biti...

Ajde i ja da te pohvalim, konacno nesto pravo od tebe

---------- Poruka napisana 15-07-12 u 00:00 ---------- Prethodna poruka je 14-07-12 at 23:51 ----------

Ovaj post je iz aprila meseca tacnije 13.04.2012.!

CENA KUKURUZA 23,90 – 26,00 DINARA PO KILOGRAMU


Novi Sad, 13. juli 2012.
lagerkukuruz.jpg
Danas je trgovina kukuruzom na Produktnoj berzi u Novom Sadu po dinamici bila zanimljivija od ponuđenih oko 2.500 tona pšenice za potrebe Državnih robnih rezervi, jer se cena često menjala. Prodajna cena prošlogodišnjeg roda kukuruza na ovoj berzi menjala se u rasponu od 23,90 din/kg do 24,50 din/kg (bez PDV). Prema saznanju „AgroServisa”, ponuda žutog zlata je sve manja, jer poljoprivrednici koji imaju veće lagere odustaju od prodaje dok ne vide formiran novi klip na poljima, gde suša utiče na formiranje roda. U okolini Subotice kukuruz je dostigao cenu od 26 din/kg, a u okolini Pančeva 25 din/kg (bez PDV). Prodaja kukuruza (na malo) na pijacama već nedelju dana ima cenu od 24 do 25 din/kg.

NErazmem moj citat, u kom je kontekstu?
 
Sto zajebao, pa takva je sad cena kukuruza kod nas ovde

Baš tako, i kod nas su prekupci prodavali kukuruz iz Vojvodine po 24 - 25 din kada su vama otkupljivači u Vojvodini plaćali po 20 din. Plus što kad ga džakiraju, u svakoj vreći fali po 2-4 kg... tako da kad uzmeš od nekog iz svoje okoline još prođeš dobro, a takvih skoro više i da nema jer i prošle godine ovde nije bio bog zna kakav rod. I ja više nemam svog, a kad viidim cenu kukuruza, soje i kakvo je vreme, najjeftinije mi je da platim ... oštrenje noževa, pa u obor ...
 
Poslednja izmena:
Još neki dan sam , pri dopisivanju sa članom Drobi,rekao da kod nas po selu traže 35din/kg kukuruza.Informacija je 100% tačna.Gazda kukuruza kaže da on i još neki toliko traže pa ko hoće neka kupi ,a ko neće ne mora.
 
Još neki dan sam , pri dopisivanju sa članom Drobi,rekao da kod nas po selu traže 35din/kg kukuruza.Informacija je 100% tačna.Gazda kukuruza kaže da on i još neki toliko traže pa ko hoće neka kupi ,a ko neće ne mora.

Nemojte me ljudi plasiti. Ja onda komotno mogu da stavim katanac na radnju. Ko ce kupovati gotove smese na tu cenu kukuruza, ustvari ko ce moci da kupi?::lose::
 
Ako se bude placao koncentrat,placace se i kukuruz.A da ce promet opasti,opasce.Opada i prinos.Vise cemo raditi za manje para,a manje ce se brati za iste pare.:osmeh: Zakon ponude i potraznje na delu.
 
Da, i ja mislim da je cena preko 25 dinara nerealna, mislim realna jeste, ali isplativa za ostale u sistemu sigurno nije. Skup kukuruz moze da odgovara nama koji ga proizvodimo, ali ostali koji koriste kukuruz kao sirovinu ili hranu, nece imati nikakav interes, sta ce se desiti ako pola zemlje pokolje stocni fond zbog neisplativosti tova.
 
E o tome bi trebala drzava da razmislja,a ne po kozi proizvodjaca,ni kukuruza ni mesa.Bojim se da ce kupovina socijalnog mira ici po necijoj grbaci.Prvi na udaru su proizvodjaci mesa.Ruku na srce po 35 dinara se ne mora ni svake godine vrsiti.:osmeh: To mu dodje kao steta 100%.Mozemo se iskreno nadati kisi i da se steta umanji.U protivnom se niko nece obradovati.
 
Imenjace potpuno si u pravu. Doslo bi do raspada trzista ako ono kao celina uopste i postoji, vise mi lici da svako radi za sebe ili po onome ko koga za....
 
Bio je kukuruz ne tako davno i 100 evra tona pa se tada niko nije bunio kako je mala cena sem nas proizvođača, cenu diktira tržište odnosno ponuda i potražnja. Kod nas trenutno 25,00 rsd / kg.
 
Često sam spominjao kako se suša u Ukrajini i Rusiji jako odražava na cene žitarica kod nas i to je prva karika koja odredjuje cenu kod nas ,ali da će ova suša kod nas ovoliko uticati na cenu jer kako gledam ove prognoze činimi se da sve padavine odoše severno i istčno od nas.Čini mi se da i Madjari dobijaju padavine.
 
pa kada ministarstvo neće da proglasi elementarnu nepogodu i pokrije troškove proivodnje i kada se cene formiraju slobodno, nijedna cena više nije ni čudna ni smešna. mala ponuda diktira i cenu. e to je tržište.
 
Svaki dan buljim u radarske slike padavina , a pošto ovaj radar vata dobar dio Madjarske , vidim da im kiša pada skoro svaki dan , bar zapadna polovina Madjarske.
 
Nazad
Vrh