Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Pre neki dan sam na TV Panonija ,gledao prilog iz Vojvoda Stepe.Navodno tarupiraju ili tanjiraju 300 hektara kukuruza.
 
I ja sam nešto kukuruza danas prodao po 25din sa pdv, ali samo koliko mi trebaju pare, ostalo još ću sačekati bolju cenu, nema razloga za paniku, novog kukuruza nažalost biće veoma malo i u narednih 12 meseci nemože biti jeftin, već naprotiv biće sve skuplji.
 
Ovaj...i ovde cu i u temi kukuruz 2012 postaviti,neku vrstu "obavestenja"!
Svako ko bude ovih dana tarupao taj kukuruz koji nece biti nista,da mi se javi,da dodjem da vidim to tarupanje.
Ako moze i ako ce biti...
Konačno i kiš da kaže nešto pametno i da se ja složim sa njime.Svi mi kukakmo kako neće biti ništa od kukuruza a realno je da će u proseku umanjenje roda biti od 30 do 50%
 
Kako gde,bice kod nas umanjenja i za 100% veruj mi! Ali u proseku 50-70% manje sigurica...
Savato pratim tvoje komentare redovnoi i jedan si od ozbiljnijih na ovome forumu i verujem da će u tvom kraju biti najdrastičnije što se tiče prinosa i eventualno u Sremu,ali u Bačkoj ima predela gde je kiša padala po komentarima sa foruma maltene na svakih sedam dana tako da u tim predelima nema govora o umanjenju prinosa u tim razmerama,nego mi navikli kao narod samo da kukamo i da se žalimo na sve.
 
Ja danas prodao , namam više . Cena 24 din.

Tu sam na forumu vise od 3 godine , ovo je prvi put da sam te nadmasio sa cenom danas isto prodao maltene sve po 25 dinara. Ostavio sam nekih 10 tona da stoje na prikolicama , jer mi sad ne trebaju do zetve suncokreta pa cu da vidim sta ce se desiti na trzistu!

Savato, Leka i ostali svaka vam cas na postove koji pisete , prosle godine iste price sam citao kad je cena bila 24 din, u ovo vreme, sa odprilike ovoliko kise ISTINA , de imamo puno-puno vise pregorelih kukuruza i puno-puno manje rezervne vlage na poljima, svi bi da zarade vise na kukuruzu ali ako prestane izvoz videcemo ko ce kupovati nasu robu i po kojoj ceni :cool:
 
Poslednja izmena:
Kod nas od juce ludnica kukuruz dostigao cenu od 25,40din i onda danas sunovrat i to ludacki na 23,50-24din.Do malopre sam kolegi pomogao da preveze kukuruz za Srbobran tamo mu platili 24din on prekljuce nakrunio 7 prikolica pa danas frka da se sve pretera boji se da ce jos pasti jer su kod nas stali sa odkupom!
 
Uzbudljivo je dosta sa svih strana. :)
Jedni govore pada cena,jedni govore da treba sacekati,jer ce cena da raste,al sta ce stvarno biti videcemo.
U Zrenjaninu stanje isto,cena 24
Moje misljenje (koje se moze pokazati da je pogresno) je da su ovo fore,navlakuse,al ajd...
Cisto da narod okruni to sto mu je ostalo,a svi znamo da nema mnogo kukuruza i zato je i ovakva situacija.
 
Konačno i kiš da kaže nešto pametno i da se ja složim sa njime.Svi mi kukakmo kako neće biti ništa od kukuruza a realno je da će u proseku umanjenje roda biti od 30 do 50%

Ti kao da smo u drugoj polovini avgusta, pa možeš realno da proceniš rod. Pred nama je još polovina jula i ceo avgust mesec, i potpuno je nepoznato šta nas sve čeka...

---------- Poruka napisana u 22:14 ---------- Prethodna poruka je at 22:13 ----------

Kod nas od juce ludnica kukuruz dostigao cenu od 25,40din i onda danas sunovrat i to ludacki na 23,50-24din.Do malopre sam kolegi pomogao da preveze kukuruz za Srbobran tamo mu platili 24din on prekljuce nakrunio 7 prikolica pa danas frka da se sve pretera boji se da ce jos pasti jer su kod nas stali sa odkupom!

Kod koga ste u nosili kukuruze u Srbobran?
 
ljudi pratim cene kukuruza kod vas izvoznika i nas uvoznika sada je skuplji kukuruz koji dodje iz uvoza tacnije iz Srbije nego nasa malo prodajna cijena sada je trenutna cijena ovde oko 225-230€ po toni a to manja cijena od uvozne sa svim troskoma a razlog je jer nema prodaje kukuruza unisten je stocni fond narod nema pare da kupi kukuruz ili drugu robu od kukuruza.
i sam imam vece kolicine kukurza za prodat cekam cijenu ali jos nista.
vas je problem sto uvoznici nemaju trziste za prodaju i moraju da obaraju cijenu i opet udri po jadnom seljaku
 
Konačno i kiš da kaže nešto pametno i da se ja složim sa njime.Svi mi kukakmo kako neće biti ništa od kukuruza a realno je da će u proseku umanjenje roda biti od 30 do 50%


Prosao sam juce kroz Backo dobro polje....Kod vas mozda i bude - 30 do 50%
Ali dodji ti zemljace u Indjiju!
Na NAJBOLJIM NJIVAMA bice -50 DO 60 %,na vecini( a to je 90 % njiva) bice -80 %, a veruj mi,na onih 10 %njiva NECE BITI NI ZRNA.
Mi ovde nismo dobili NI KAP KISE !
Kuruz nam je bukvalno izgoreo,kao opaljen brenerom!
 
Mene jedno zanima , zašto ljudi odma tarupiraju il tnjiraju ako je nešto totalno propalo .Nebi nikom da stajem na muku al mi liči koda se sklanjaju dokazi , il kod aje nekom bitno kako njiva izgleda prolaznicima. Sj..an si i gotovo , idi negdje napij se il lezi u lad kakva žurba za tanjiranje.
 
@lakarije @Kako smatrate da će biti 50 %, jer ako ne padne kiša do berbe za što postoji mogućnost i ovi što su sad za kuvanje neće dati nikakav prinos.
 
Gledam Cicago pada, Pariz miruje, Budimpesta 181 eur, koliko cujem Srbija ima ponude od 185 eur, sto znaci izvoznici da plate 175 eur da nista ne zarade. To je 19,5 plus pdv, zato mi nije jasna cena u Idvoru, mozda oni stvarno nesto znaju sto drugi ne, mada uvek je od njih kretala najveca cena, nisam pametan, mada u ponedeljak prodacu im deo.

Ovaj post je iz aprila meseca tacnije 13.04.2012.!

[h=2]CENA KUKURUZA 23,90 – 26,00 DINARA PO KILOGRAMU[/h]
Novi Sad, 13. juli 2012.
lagerkukuruz.jpg
Danas je trgovina kukuruzom na Produktnoj berzi u Novom Sadu po dinamici bila zanimljivija od ponuđenih oko 2.500 tona pšenice za potrebe Državnih robnih rezervi, jer se cena često menjala. Prodajna cena prošlogodišnjeg roda kukuruza na ovoj berzi menjala se u rasponu od 23,90 din/kg do 24,50 din/kg (bez PDV). Prema saznanju „AgroServisa”, ponuda žutog zlata je sve manja, jer poljoprivrednici koji imaju veće lagere odustaju od prodaje dok ne vide formiran novi klip na poljima, gde suša utiče na formiranje roda. U okolini Subotice kukuruz je dostigao cenu od 26 din/kg, a u okolini Pančeva 25 din/kg (bez PDV). Prodaja kukuruza (na malo) na pijacama već nedelju dana ima cenu od 24 do 25 din/kg.
 
Poslednja izmena:
@lakarije @Kako smatrate da će biti 50 %, jer ako ne padne kiša do berbe za što postoji mogućnost i ovi što su sad za kuvanje neće dati nikakav prinos.

Ova ocena je sa predpostavkom,da ovih dana padne kisa.
jer sad za sledecih par dana se predvidja da dnevne temperature nece prelaziti 30 stepeni,i moguce su lokalne padavine...Ali tesko da ce biti sta od toga.
Kada sam izneo one procente,to je bila ocena kakva je trenutna situacija,ono sto jos nije propalo,kakva je trenutna perspektiva.A to znaci,da ovog trenutka pocne da pada kisa i da padne dovoljno,na najboljim njivama ce opet biti rod manji 50 % jer je dosadasnja susa vec uzela danak. na drugim njivama bi opet bio umanjen rod za 70,80 %.
Dakle to je hipoteticki....
Ali ako ne bude kise ni sledecih nedelju, dve,tri... potpuno ste u pravu,na mnogim njivama nece biti nikakav prinos!
Ja sam to pasirao 2000 godine.
SA NJIVE OD 3 JUTRA, U JEDNOJ DOLJACI,CALE,KEVA I JA SMO rucno NABRALI PUUUUNU TRAKTORSKU KORPU.
Imao sam svoj berac i onda ali mi se nije isplatilo da ga kacim.Nabrali malo rucno,a ostalo tanjiranje i sejanje psenice!

---------- Poruka napisana u 16:06 ---------- Prethodna poruka je at 16:00 ----------

Trenutno smo dosli u paradoksalnu situaciju:
Da je kuruz u dzaku,dakle na pijaci,na malo,jeftiniji nego u rifuzu,na kamione ili u silosima.
Kao sto vidimo,pojedini otkupljivaci placaju i do 26 dinara,A na dzak,na pijaci je 24,25...
Jer bilo bi logicno na dzak ga prodavati za bar 2 dinara skuplje,zbog dzaka,dzakiranja, pijacarine...
Ali kome traziti 28 dinara,ni ovo nema ko da kupi?
 
Sad trljaju ruke one ladnjače po Argentini i Španiji što imaju meso od 12 godina ,eto šansa da se koja kila izveze kod nas u BiH.Jer po ovoj ceni kuk. naše meso neće niko moći da kupi.
 
danas kukuruz na pijaci 26,00 tj toliko su nakupci placali i odneli sve a cujem da se trazilo i 30,00
jecam prodavali po 25,00 ja kupio 1t za 22000 posto vidim da od kukuruza ove god necu imati nista
 
Nazad
Vrh