Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Nešto se kuva u tržištu kukuruza počinjem da se plašim zabrane izvoza i obaranja cena...samo nek nam se dušebrižna država ne meša u tržište kukuruza
 
Drzavu interesuje socijalni mir.Bas nju briga za nas seljake.::jako_besan:: Ukoliko se proglasi elementarna nepogoda, nas ce otpisati ODVODNJAVANJA i POREZA za tekucu godinu i kraj price.Zabrana sledi kao dobar dan.U protivnom glad,kuke i motike.Kako god okrenes mi nagrabusismo.Po mom misljenju zabrane nece biti dok se ne obere i sumiraju prinosi za novi,a onda nek nam je Bog u pomoci.
 
Da, izgleda bejah u pravu, cena danas u padu ::lose::

Sad sam došao iz obilaska atara...novog kukuruza će biti vrlo malo a ako ne bude ozbiljnije kiše u narednih 5-6 dana barem 1/3 kukuruza može odmah pod tarup da ide ::jako_besan::
Stanje je različito u zavisnosti od agrotehnike i od hibrida koji je posejan.
 
Da, izgleda bejah u pravu, cena danas u padu ::lose::

Sad sam došao iz obilaska atara...novog kukuruza će biti vrlo malo a ako ne bude ozbiljnije kiše u narednih 5-6 dana barem 1/3 kukuruza može odmah pod tarup da ide ::jako_besan::
Stanje je različito u zavisnosti od agrotehnike i od hibrida koji je posejan.

Zasto je cena u padu? Probni balon pred jos veci rast cene, pa ko nasedne?

Drzavu interesuje socijalni mir.Bas nju briga za nas seljake.::jako_besan:: Ukoliko se proglasi elementarna nepogoda, nas ce otpisati ODVODNJAVANJA i POREZA za tekucu godinu i kraj price.Zabrana sledi kao dobar dan.U protivnom glad,kuke i motike.Kako god okrenes mi nagrabusismo.Po mom misljenju zabrane nece biti dok se ne obere i sumiraju prinosi za novi,a onda nek nam je Bog u pomoci.

Za te zabrane jedno od resenja je prodati ga na zeleno ranije, samo kad bi znali da li ce nesto i da rodi na njivama. Ova susa + takva zabrana ima da unazade poljoprivredu za bar 2 godine
 
[h=2]PREGLED CENA ŽITARICA[/h]
12.07.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
Presentation%2012.07.2012..jpg
 
E bas fino...
Taman resio da prodam pocetkom sledece nedelje,kad evo lepih vesti-cena u padu. Doduse to sam procitao na forumu,kod nas jos niko ne spominje pad,bar za sada.
Sta sad raditi,videcemo!?
 
ma kakav pad mante se toga-kukuruza novog nece biti a starog ima jos malo kod seljaka pa oni pokusavaju sa psiholoskim padom da nateraju ljude da prodaju,mene su zvala juce trojica i sve tri razlicite cene jedna 24 druga 24.5 i treca 25 ja im rece vrucina je velika jos da se kruni :osmeh::cool:
 
Ma ljudi navlakusa! Juce sam jos dobio informaciju da se na trzistu pojavilo ekstra 4000t kukuruza i da je ponuda prebacila potraznju. Danas su tu informaciju provukli kroz kasu o ruse cenu.

Siguran sam da je ovo cista navlakusa. Razmislite odakle sada viska kukuruza na domacem trzistu za koji se do sada nije znalo, i to bas sada da se pojavi! Hoce da nas uplase kao malu decu da je Mrakanac na tavanu! Ne nasedajte, neka niko ne proda ni zrna do utorka, ima taj "visak" kukuruza da "ispari" na ovoj susi!

U dve stvari sam siguran:
1. da kukuruza nema mnogo i da ce ga biti jos manje
2. da ce nasi prevaranti pokusati na sve moguce nacine da ulase ljude obaranjem cene.
 
Poslednja izmena:
Divljaju cena i u Budimpesti sa Novembarskim i Decembarskim ugovorima i u Americi izuzetno visoka cena...Pustena je prica da izvoznici nemaju interes da otkupljuju kukuruz po ceni od 25 din,pa je spustena cena na 23,5 bez PDV-a i trajace tek onoliko da se ucari jos nesto na brzinu! Zadnja nedelja jula i pocetak avgusta bice dobra cena verujte mi
 
Da, istina, paraleno sa svim je pustena u promet i ta prica da nemaju racuna ca izvoze po toj ceni.

Naravno ako ljudi ne nasednu i ne prodaju im po ceni po kojoj bi oni hteli, naci ce oni racunicu da izvoze i po daleko vecoj ceni!
 
Ovaj...i ovde cu i u temi kukuruz 2012 postaviti,neku vrstu "obavestenja"!
Svako ko bude ovih dana tarupao taj kukuruz koji nece biti nista,da mi se javi,da dodjem da vidim to tarupanje.
Ako moze i ako ce biti...
 
Nazad
Vrh