Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Mislim da preterujete sa Mikijem. Da su pale dve tri dobre kiše čisto sumnjam da bi bilo ovog skoka cena.
Koliko sam ja pratio, čovek je uvek bio u pravu što se tiče trenda kretanja cena. Sad, da l' se baš uvek ostvarilo u meri i na dan kako je nagovestio, mislim da nije toliko preterano bitno, koliko je bitan sam trend kretanja cene...
 
Tu cenu nema sanse da dostigne pa ko da ga plati?Meni je ostalo oko 50%kukuruza i rekao sam da cu da krunim na 24 al sad kad sam obisao njive mislim da necu da ga krunim al opet kazem neverujem u 29-30din.
 
pazite, neko je i poslusao mikija i okrunio po 21, bar bi trebao da se izvini tim ljudima, jer je u to vreme bas bio napadan i bezobrazan(alavi ste, hocete 30din) a eto nismo ni daleko od te cifre...

kod nas 23,5 sa PDV-om, sutra vec druga cena i to za dinar jaca...
mislim da se rod 2011 nebi trebao prebaciti u sledecu godinu, vec okruniti do polovine augusta, dok god je cena u porastu...

Majstore Ti si toliko alav da ni po ovoj ceni neces prodati, vec ces docekati iz bahatosti ispod 21,00

---------- Poruka napisana u 13:16 ---------- Prethodna poruka je at 13:10 ----------

cena kukuruza do daljnjeg bice oko 180 eur, a krajem juna videcemo da li ce gore ili dole, za sada veca sansa ovo drugo

ovo sam postavio 21.05.2012.
 
Kod mene u BiH cijena ubrzano prelazi 250E/t. Sjecam se da je davno, prije desetak godina, cijena presla 300E/t a godina nije ni izbliza bila ovako katastrofalna. Tada je grad napravio ogromne štete ali to je ipak bilo lokalnog karaktera - suša ove godine nijednu parcela nije poštedila.
 
Ja se stra'obalno plašim zabrane izvoza kukuruza i pšenice od strane države jer u tom slučaju ::lose::
 
Strašno volim da bude 35 ali u ovoj suši sve sluti da će neko zabraniti izvoz i koliko toliko sačuvati ono što je trenutno u zemlji.
 
ja nekom dugujem cokoladu molim adresu na pp da je posaljem:osmeh:

Ja stalno pricam da treba starije slusati, ali ovaj slucaj je definitivno bio promasaj od strane "dede" !

Vidim da si posten covek, to ja najvise cenim od svega.......zato ovaj put se odreknem od moje cokolade, tu izgubjenu cokoladu obavezno kupi i nadjite sa dedom neku priliku da zajedno pojedete.Prijatejski pozdrav od mene iz Mol-a. . . . . Steve73

ps. Gebi od danas placa 25 din/kg!!!!
 
Izasao USDA izvestaj o potencijalnom prinosu i zalihama i kazu sledece: U odnosu na prosli mesec procena prinosa je smanjena za neverovatnih 12% tako da,stare zalihe donekle mogu da izbalansiraju smanjeni prinos a sta ce biti posle-videce se!Mislim da od sada pa do recimo 01.09.2013-te godine cena kukuruza nece biti ispod 190 eura tona...Novi,stari,robne rezerve,bilo kakav kukuruz nece biti jeftin.Ukrajina takodje pogodjena i tamo rod manji za 15-ak procenata u Americi 60%(prethodni izvestaj 48%od dobrog roda + danasnjih 12%) a kod nas bojim se i preko 70%...Sta ce tu do kraja biti,videce se
 
Nešto sam računao ako prodam kukuruz po 25 dinara ispade zarada 1050,00 evra po jutru:osmeh:.
Kako može da ispadne zarada 1050 eur ? to su gluposti valjda imaš ulaganja !
Ja sam po jednom jutru kukuruza ove godine uložio 300eura a arendu neračunam jer većinom imam svoje zemlje, ko plaća još 200-300eura arendu računaj koliko je uložio a sad ako se kukuruz i bude skidao po meni od 2t po jutru nema šanse više da rodi pa ti računaj zaradu.
 
Poslednja izmena:
Kako može da ispadne zarada 1050 eur ? to su gluposti valjda imaš ulaganja !<br>
Ja sam po jednom jutru kukuruza ove godine uložio 300eura a arendu neračunam jer većinom imam svoje zemlje, ko plaća još 200-300eura arendu računaj koliko je uložio a sad ako se kukuruz i bude skidao po meni od 2t po jutru nema šanse više da rodi pa ti računaj zaradu.
<br>Ja ti pričam o kukuruzu od prošle godine jer još nisam ni zrno prodao,a za razliku od tebe meni je ulog po jutru 480 evra a imao sam prinos na najlošijoj njivi 6680 kg pa ti pomnoži sa 25 dinara i dobiješ moju cifru.A potpuno se slažem sa tobom da će prinos ove godine varirati od 2 do 5 tona po jutru pa i cena od 25 dinara nekome neće pokriti uloženo.Izvinjavam se za:off_topic:
 
VOJVODJANIN

vIDIM DA TI JE ZANIMANJE radim sve gde nesto moze da se zaradi,to si sam napisao u svom profilu, ti si sam sve rekao o sebi, sramota je da ti nekoga opominjes.

Gospodo na svetskim berzama je panika, netreba prodavati kukuruz a i ne treba se plasiti zabrane izvoza, jer zabrane deluju panicno na kupce sto ce dovesti do jos veceg porasta cena, a onda se nece izvoziti kukuruz u zrnu nego poluproizvodi i proizvodi od kukuruza a to kupcima daje mogucnost da vise plate, a samim tim i cena kukuruza bice veca. oni koji su kupovali iz inostranstva zrno , kupovace preradjeni kukuruz skuplje, a otkupljivaci ce ga placati skuplje

P.S. goasn VOJVODJANIN vidite da me zabranite kao onog mikija bas cu da se potresem

Proizvodjaci 23.07. ino kompanije izlaze sa novom cenom na fob dunav rod 2012, bicu slobodan da vam je iznesem
 
Nazad
Vrh