Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
@ Savato kod mene je palo kise u nekim delovima atara oko 40 l ali zato mi je dve parcele jednu od 5 kj a jednu od 2 kj 50 % povaljao vetar bilo je i leda ali nije strasno ima slika u temi kukuruz 2012

@amazon nisam dao kukuruz po 24
Leko ajde molim te kad resis da krunis da ti se pridruzim sa nekih 25 tona otprilike pa javi mozda daju jos bolju cenu na kolicinu mada je i ovo sasvim ok,odnosno ja sam moje prodao a ostalo je ocevo u obrovcu kod tebe pa javi ako nije problem na 064 33 62 468, je li to djilas nudio 24. pozdrav i pohvale za strpljenje jer danas nije dovoljno samo znati dobro obradjivati zemlju i biti vredan vec je to samo preduslov da opstanes kao seljak i napredujes
 
Kod nas je cijena 195 - 200 eura /tona kad se uzima na vise,a inace po poljoprivrednim apotekama i uopste po selima na malo 25 eura/100kg ,e sad da li ce ici gore vidjecemo..
 
09.07.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
09072012.jpg
 
Grujo!

Pusti cene sa ns berze, to su lupetanja velika.21,70 je bila najvisa cena kod njih u petak, a na "redovnim" berzama se trgovalo po 22,50.Cele prosle nedelje su imali promet od ukupno 201 tonu(za svu robu), sto je smesna kolicina.Ali.....
Madjarska televizija je juce javila da vec racunaju sa umanjenjem prinosa kukuruza od 2 miliona tona.
A ni kod nas nece puno da rodi.Bit ce blize 0 nego 5 toni po kj.
Dzabe ce cena biti i 50 din/kg kad cemo mnoziti sa 0 kg.Nazalost.
Savet svima koji danas moraju(planiraju) prodaju, trenutno nemojte dati ispod 24.50-25.00.Do kraja dana mozda bude jos vise.
Kako je krenulo svaki dan +1 din.Pitanje je dokle?
 



[h=2]Navigation[/h]



[h=2]PRODEX [/h] [TABLE="class: tabla"]
[TR="class: mild"]
06.07.2012. [TD] 234,38
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[TD="class: vred valueUp"]+5,03[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[h=2]02. 07. do 06. 07. 2012.[/h] [TABLE="class: tabla"]
[TR="class: lite"]
Finansijski [TD] 6.160.539,04 din
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild"]
Količinski [TD] 201 tona
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
Kukuruz [TD] 22,67 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild"]
Pšenica [TD] 24,30 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
Sojina sačma [TD] 59,00 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
eq.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild"]
[TD="class: pdv, colspan: 3"]*cene su izražene sa PDV-om[/TD]
[/TR]
[/TABLE]




[h=2]Komentar nedeljnog prometa roba[/h] 02. 07 - 06. 07. 2012.
09. 07. 2012.
Nakon veoma intenzivne berzanske trgovine krajem juna, tokom ove nedelje promet na „Produktnoj berzi" skoro da je potpuno zamro. U periodu od 02.07.-06.07.2012. istrgovano je svega 201 tona robe, što predstavlja apsolutni minimum u poslednjih nekoliko meseci. Ukupna vrednost takvog, više nego skromnog, prometa iznosila je tek 6.160.539,04 dinara.
Odgovor na pitanje zašto je to tako leži u činjenici da ponude nove pšenice, kukuruza i soje, ili uopšte nema ili je cenovno takva da ne nailazi na adekvatnu tražnju. I dok je na tržištu kukuruza i soje to već postalo pravilo u ovo doba godine, dotle je uzrok ovakvog stanja na tržištu pšenice posledica niz razloga.

Detaljnije







09. 07. 2012.
[h=1]02. 07 - 06. 07. 2012.[/h] Nakon veoma intenzivne berzanske trgovine krajem juna, tokom ove nedelje promet na „Produktnoj berzi" skoro da je potpuno zamro. U periodu od 02.07.-06.07.2012. istrgovano je svega 201 tona robe, što predstavlja apsolutni minimum u poslednjih nekoliko meseci. Ukupna vrednost takvog, više nego skromnog, prometa iznosila je tek 6.160.539,04 dinara.
Odgovor na pitanje zašto je to tako leži u činjenici da ponude nove pšenice, kukuruza i soje, ili uopšte nema ili je cenovno takva da ne nailazi na adekvatnu tražnju. I dok je na tržištu kukuruza i soje to već postalo pravilo u ovo doba godine, dotle je uzrok ovakvog stanja na tržištu pšenice posledica niz razloga.

Kukuruz je tokom nedelje postigao prosečnu cenu od 22,67 din/kg (20,99 din/kg, bez PDV-a), što je za čak 5,90% više nego prethodne nedelje, uz napomenu da je cena imala uzlazni trend i da je poslednji ovonedeljni berzanski posao zaključen po ceni od 21,70 din/kg, bez PDV-a. Ima ga malo u ponudi i potencijalni prodavci prate uzlazni trend svetskih cena kukuruza.
Cena soje je u porastu za 1% i iznosi 57,24 din/kg (53,00 din/kg, bez PDV-a), ponovo se približavajući sezonskom rekordu.
Razlozi odsustva pšenice iz prošlonedeljnog trgovanja su prvenstveno činjenica da očekivani cenovni skok od strane prodavaca, nije došao tako brzo i da trenutno trgovci ne mogu da plate više od 24,30 din/kg (22,50 din/kg, bez PDV-a). Po toj ceni realizovan je jedana jedini ovonedeljni posao i u odnosu na prošlu nedelju cena nove pšenice je u porastu za 7,14%. Sa druge strane mlinari smeštaju pšenicu u silose i nude pristojnu akontnu cenu od 20,00 din/kg, bez PDV-a, uz primenu konačnog obračuna u drugoj polovini jula, uz regresiranje transportnih troškova i priznavanje dela marže. Čini se da zahvaljujući visokim cenama najznačajnijih poljoprivrednih kultura koje su ostvarivali tokom prethodne sezone, proizvođači nisu prisiljeni da odmah, po svaku cenu, prodaju svu pšenicu, kalkulišući i osluškujući sa jedne strane kakve su izvozne kalkulacije na osnovu skoka svetskih cena pšenice, a sa druge da li će, kada i pod kojim uslovima država krenuti u otkup novog roda.
Pored navednih kultura trgovano je još sojinom sačmom i stočnim brašnom. Sojina sačma čvrsto drži cenovnu poziciju od 50,00 din/kg, bez PDV-a , dok je cena stočnog brašna u padu i iznosi 15,00 din/kg, bez PDV-a.
PRODEX zahvaljujući porastu cena pšenice, soje i pogotovo kukuruza, beleži porast indeksne vrednosti, u odnosu na prošli petak za 7,59 indeksnih poena, beležeći vrednost od 234,38 indeksnih poena. To je ujedno i najveća vrednost PRODEX-a, još od aprila prošle godine.
Žarko Galetin, direktor
 
Grujo!
O tome sam ti pisao.Na ns pro berzi trgovina smesnih 201 tona cele nedelje.Kukuruz 21+pdv(22,67) a najvisa cena 21,70+pdv.
Na "redovnim" (privatnim a ne drzavnim) berzama u petak je cena kukuruza bila 22,50+pdv.A promet dnevno preko 200 tona.
 
24 din biće do kraja nedelje a 25 početkom iduće :ppozdrav:, ali i to je za mene slaba uteha kad pogledam vremensku prognozu i vidim da u narednih 10 dana nema ni kap kiše :spavam:
Ja sam se pre par dana preračunao sa cenom, već danas su mi na Gea berzi Novi Sad nudili cenu za kukuruz 24+pdv ili 25,2din sa 5%pdv ili 25,92 sa 8% pdv, cena mi odgovara ali juče posle obilaska našeg atara sam odlučio ipak ću još sačekati sa prodajom, može se lako desiti ako u skorije vreme nepadne kiša da će berba u potpunosti da izostane, a i ako bi pala kiša ovih dana rod će biti smanjen za 50% na dobrim njivama gde je primenjena puna agrotehnika dog na njivama gde je bilo nekih propusta berba je završena
 
pitanje koja bi bila cena da je rod obecavao.mozda bi bio i 15 din.Nije fer da coveka prozivamo,jer niko od nas nije znao sta ce biti,niti se nadao ovome.da smo znali niko nebi prodavao
 
pitanje koja bi bila cena da je rod obecavao.mozda bi bio i 15 din.Nije fer da coveka prozivamo,jer niko od nas nije znao sta ce biti,niti se nadao ovome.da smo znali niko nebi prodavao
Neko je morao da prodaje kao ja npr.trebalo je para ali onda nije u redu da on proziva kad cena pada!To je samo vracanje i ne ljuti se Miki na mene imamo dugogodisnju saradnju!
 
Nazad
Vrh